Fifth Element

Závrať všedních dnůZávrať všedních dnůNora Roberts

Krátká, odpočinková, bez přemýšlení... Tak jak to má být :)

Nádherné bytostiNádherné bytostiKami Garcia

Na ten hovorovy styl psaní je velkém těžké si zvyknout...

Půlnoční sluncePůlnoční slunceStephenie Meyer

Ne tak docela souhlasím s komentáři, které odsuzují knihu jako "nevyspělou", je to kniha pro teenagery, nikoli pro dospělé. Kdyby si ještě předtím přečetli celou sérii, tato kniha pokračuje ve stejném duchu a zapadá do zajetého vzorce. Nicméně jsem ji měla začít číst po prvním dílu, docela mě zklamalo, že je to pohled pouze prvního dílu, nepodívala jsem se a automaticky jsem předpokládala, že to budou všechny čtyři dohromady s ohledem na počet stran.
Tím se dostávám k tomu, co vadilo mě. Samozřejmě chyby, někdy zdánlivě, jak kdyby to hodili do google překladače a víc se tím nezabývali. Dialogy samozřejmě vypůjčené z pohledu Belly, takže bezchybné, docela kontrast. Ale co mi vadí nejvíc je Edwardovo neustále sebeobviňování. Nemám vůbec nic proti sebereflexi, ale tohle už hraničí s psychickou poruchou a možná ne jednou. O kolik stran by pak kniha mohla být kratší a zajímavější.
Příběhy, které vyprávěl nebo dovyprávěl během toho, byly zajímavé, ale proč na konci i na začátku muselo být zdůrazněno, jaké je monstrum? Tohle si autorka mohla odpustit a knihu zkrátit, pak by se určitě dočkala lepšího hodnocení.
I přes to všechno hodnotím čtyřmi hvězdičkami.. Kniha je ve stejném duchu jako předchozí díly, jen z jiného pohledu a dá se předpkládat, s ohledem na hlavní postavu, že bude spíš výpravná, než v přímé řeči.

Město ztracených dušíMěsto ztracených dušíC. Clare (pseudonym)

ani po druhém čtení ji nemůžu dát plný počet jako v předchozím díle.. prostě tohle chování nebylo chování hlavní hrdinky, jak ji znám z ostatních, tady udělala až moc zcela sobeckých chyb.

Zimní mořeZimní mořeSusanna Kearsley

příběhy zajímavé, uvěřitelné, ale něco mi tam stále vadilo..

Chvějivé štěstíChvějivé štěstíJayne Ann Krentz

Snazila jsem se, opravdu jsem se snazila jako u nekterých jiných knih, jen tentokrát to šlo jen do devate kapitoly, a to jeste pres zuby a s preskakovanim, tohle se nedalo! Mam za sebou hodne romantickych detektivek, autorku ráda čtu, ale tohle je teda neco! V tomto pripade plati na 150% "Kdyby blbost nadnasela....", takhle pitomou, naivni a blbou hlavni hrdinku jsem snad jeste nepotkala, melo me to napadnout uz na zacatku, kdyz udelala co udelala a cekala co cekala a jeste ma odvahu si diktovat misto aby zkusila nejaky kompromis kdyz uz... A ještě k tomu" bejby"
Skoncila, bohuzel, jako prvni v neprectenych...

02. únoraodpad!

Řetěz ze zlataŘetěz ze zlataC. Clare (pseudonym)

Jsem docela hodně zvědavá, na co zase Magnus přišel a co s tím udělá, když povolava i Předsedu Mňau :)))

Zimní lidéZimní lidéJennifer McMahon

No, četlo se to dobře, ale asi do poloviny to bylo všechno celkem dost zmatene a to ml docela vadilo. Ale nebylo to zas nejhorší, takový zlatý střed

Cesta u řekyCesta u řekyJayne Ann Krentz

Po pěti letech jsem knihu znovu otevřela a zjistila, že si vubec nepamatuju o čem příběh byl.. Takže jsem ji znovu přečetla a je stále stejně dobrá jako tenkrát :D

Teorie vraždyTeorie vraždyAndrew Mayne

nesnasim tyhle konce, je to podraz a manipulace od autora...

30.12.2020

Hledání tělaHledání tělaMichael Atamanov

Důstojné a srozumitelne (narozdíl od jiných LitRPG) zakončení celé série. Nenechte se odradit..
Jen bych knihu ještě na chvíli vrátila korekturum, těch chyb bylo až moc, trochu to kazilo zážitek z knihy, ale i přesto hodnocení nesnižim.

11.12.2020

ZmizeníZmizeníA. Quick (pseudonym)

Není to Rainshadow se svými okatymi, prachovými králíčky, ale je to stále tatáž Amanda. Nechybí paranormálno, napětí, vyšetřování a samozřejmě láska. Ale nevadilo by mi, kdyby se našlo i spojení s Jones a spol :-) za mě jednoznačně skvěle napsané. Opět...
Jen to naznačene pokračování chybi...

03.12.2020

ÚtočištěÚtočištěJérôme Loubry

Jedním slovem masakr!
Náhodou jsem objevila krátkou recenzi, která mě hodně zaujala a tak jsem koupila ebook.. Tohle je kniha, u které pomyšlím i na koupi tištěné, a to se poslední dobou moc nestává.
Každopádně, Francouzi umí! Jestli máte rádi psychologické thrillery, u mě prioritní nejsou, tuhle knihu doporučuji a nejspis i já sama ji budu muset přečíst ještě jednou, abych viděla komplexní pohled :-)

02.12.2020

Pramen mociPramen mociNora Roberts

Nesouhlasím s předchozím komentářem, ani zdaleka se to prvnímu dílu nepodobá.
Když to shrnu, první byl o začátku pandemie, prvních přeživších a očekávání příchodu "spasiteky", druhý o jejím dětství a přípravě na své poslání a třetí o boji dobra se zlem, až na některé bitvy, ani jeden se nepodobal jinému.

Na první postapo od Nory to vůbec nebylo špatné.

29.11.2020

JsemJsemMarta Foučková

(+ SPOILER) Samotnou mě mrzí, že musím takto hodnotit, na knihu jsem se celkem těšila, baví mě toto téma, ale bohužel. Kdybych nečetla už dřív jiné, podobné knihy, po tomhle díle by se ze mě stal skeptik a odpůrce.
Začátek je cítit vyloženě propagací služeb..
Vadí mi, že nechce člověka na terapii nazývat pacientem, škatulkovat, ale nemá problém všechno směřovat k tomu, že "základem" je Bůh a všechno pochází od Něj.
Pouštějte budoucí matky jen do přírody a hlavně ať s nikým nemluví, aby špatným slovem nepoškodily psychiku svých budoucích dětí, které nosí, mějte vztahy bez vášně, protože když žena náhodou otěhotní, jenom tou vášní partneři poškodí budoucího potomka...
Nechoďte na terapii ze zvědavosti, to nepřináší nic dobrého.. Ale čím se autorka pochlubí? Přítel zasel semínko zvědavosti, později jsem se vrátila do svého minulého života a navštívila svou "vnučku"...
Uff.. Dočetla jsem to, ale chtělo to fakt silnou vůli.
Bohužel si nedokážu zakázat srovnání s B. L. Weissem, a to už jsou roky, co jsem knihy četla, ale ve srovnání s tímhle dílem je na mnohem a mnohem vyšší úrovni.
Druhou knihu už nedám...

26.11.2020

Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstvaSapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstvaYuval Noah Harari

Poslouchano jako audio, ale tohle je na precteni a skutecne vnimani, coz u audia tak uplne mozne neni, hlavu nevypnu, proto, prozatim, nizsi hodnoceni :(

20.11.2020

Co přetrvá věkyCo přetrvá věkyNora Roberts

Když čtu některé komentáře, skutečně nerozumím.. Píšou, že jejich oblíbená autorka, ale..
Podle mě je stále věrná svému obvyklému stylu, který svým způsobem čekám. Odpoutat, napnout, vtáhnout.. a hlavně zapomenout...
Podobnost s předchozími seriemi? Ani náhodou, četla jsem před lety a paměť fakt není tak dlouhá.. A pokud je, nečtěte jen jednoho autora v kuse, proboha...
Dráždí jiná postava? Ne.. Opravdu ne.. Ano, ne vždy příjemná, ale velmi pochopitelně důvody..
Jestli chcete sex, přečtěte si E. L. James (podle mě totální brak), jestli chcete fantasy na 100%, , Nora není tím pravým.. jestli chcete něco mezi tím, čtěte tuto autorku, ale na střídačku s jinými a nesrovnavejte, když čtěte v rozestupu pár týdnů..

HOWGH!

16.11.2020

VerumVerumCourtney Cole

Několikrát jsem myslela, že to fakt nedoctu. Několikrát jsem myslela, že to bude první knížka, kterou odložím. Ještě že to mělo málo stránek.. Jako první díl ještě beru, ale tohle už bylo fakt moc, tohle se opravdu nepovedlo. Aspoň hvězda za obálku..

12.11.2020

Nový začátekNový začátekNora Roberts

Na Noru hodně jiný žánr, ale zhostila se ho dobře, až jsem si kvůli tomu musela koupit další díl a jestli nevyjde rychle třetí, asi mě to naštve..

29.10.2020

Oprávněná vraždaOprávněná vraždaJ. Deveraux (pseudonym)

Mě se líbila. I přesto, že to není typická deverauxovska romantická detektivka, romantická v tom pravém smyslu, už jen čekám, kdy bude :D

22.10.2020

Válka vzpomínekVálka vzpomínekGuillaume Musso

Nezklamal!
Až na ten přebal, k obsahu mi nesedí..

16.10.2020

InfernoInfernoDmitrij Rus

Od druhé třetiny dobrý, ale ta první třetina? Děs a hrůza..

18.09.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Odklon od romantiky byl odklon správným směrem.. Jedním slovem - masakr!

14.09.2020

Můj syn není Rain ManMůj syn není Rain ManJohn Williams

Jediné, co mě zamrzelo je špatně napsaná adresa blogu na konci knihy, nevím jestli chybou českého nebo zahraničního vydavatele. Správně má být http://www.mysonsnotrainman.com/ , respektive "http://www.mysonsnotrainman.com/the-blog#" ;, nikoli český ekvivalent "is not"

31.08.2020

Past na panovníkaPast na panovníkaMichael Atamanov

Němužu si pomoct, O:-) Snižuji hodnocení s ohledem na konec knihy.. :-( Tohle mě privede zaručeně do blázince ^_^ po poslední části možná změním (^_-)

29.08.2020

Smrt na festivaluSmrt na festivaluLaurence Anholt

Za mě horší než první, Shanti se chovala jak arogantní slipka s žádnou špetkou sebereflexe a respektu vůči názorům druhých. Tohle byl rušivý prvek celé knihy a jedna vysvětlující věta téměř na konci ji fakt neomlouvá

09.08.2020

A objevíš poklad, který v tobě dřímáA objevíš poklad, který v tobě dřímáLaurent Gounelle

Mě se líbila.. Už dlouho si chci přečíst bibli, ne proto, že bych byla věřící, stejně jako Alice jsem ateista, i když to také nemůžu tvrdit, když určitou víru mám, i přesto, že to není bůh. Chci ji přečíst proto, že mě zajímá, co se tam vlastně píše. Jenže stále nedozrál čas a navíc bez této knihy bych zřejmě nepochopila ani slovo a možná tuším, proč jsem ji dodnes nepřečetla.. Tahle kniha mi ležela hodně dlouho v knihovně..
A konečně vím jak pochopit velký třesk :-D

16.07.2020

Sůl pradávných slzSůl pradávných slzBrian M. Talgo

Prvni kniha, již napsali dva rozdílni autoři, kteří mě nenechali oddechnout.. Všechna témata která mě baví, - historie, minulé životy, láska, byť jen okrajově... Dobře napsané s výborným překladem, v mém jazyku dobře se četlo :) bála jsem se nejhoršího, dostala jsem mnohem lepší

16.05.2020

Čas čarodějnicČas čarodějnicDeborah Harkness

Tak trochu jsem přemýšlela, jestli Deborah vykradla Stephenii anebo to bylo naopak, ale i přesto, že příběh a postavy jsou v jistých ohledech totožné, kromě jmen, kniha se mi líbila a dobře se i četla. Takze za mě ano :)

07.02.2020

ProbuzeníProbuzeníAmanda Stevens

Jen proto, že ebook vyjde až v průběhu února jsem si musela koupit papírové vydání.. A samozřejmě když je poslední, tak bez předchozích tištěných to nejde :) tak uvidíme, jestli to byla chyba nebo ne :))

Ne, nebyla to chyba! Dušička má pokoj! :)

01.02.2020