Odložený případ

Odložený případ https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175254/bmid_forensic-instincts-odlozeny-pripad-BWE-175254.jpg 4 51 13

Forensic Instincts série

Soudkyni Hope Willisové před třiceti lety unesli sestru-dvojče. Nyní se ztratila její pětiletá dcera Krissy. Noční můra je zpátky. Mají ty dva únosy něco společného? Kdo a proč pronásleduje její rodinu? Když selžou klasické metody vyšetřování, obrátí se Hope na forenzní psycholožku, jasnovidku a bývalého agenta FBI. Čas běží a ne všechny stopy vedou k cíli...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl Who Disappeared Twice , 2011

maličkán
29.06.2023 4 z 5

Příjemná, oddychová detektivka. Nenudila jsem se.

Fifth Element
14.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Mě se líbí, jak některé komentujici dámy jsou tak samolibe, že odhalily pachatele už na začátku a policajti jsou šíleně blbý, že oni na to nepřišli hned, a vůbec jim nedochází, že to autorka udělala téměř záměrně. Kdyby nebylo prologu a vsuvek v podobě myšlenek únosce a unesene, které má k dispozici pouze čtenář, ještě teď by si kousaly palec a premytaly "kdo".
I přesto, že se v průběhu čtení spisovatelka snaží svést z naznačene cesty a myšlenkových pochodů "kdo to udělal", tohle není ústřední myšlenkou, protoze v tomhle příběhu na tom až zase tak nezáleží. Holt některé knihy takové jsou.
Za mě byla dobrá, jen mi chyběly některé podrobnosti jak k vyšetřovatelům, tak k obětem.

iveta0159
06.03.2021

Kniha se hezky četla, děj napínavý

EmillyT
11.05.2020 3 z 5

Fajn oddechové čtení. Únosce lze docela snadno odhadnout už na začátku příběhu.

Barulikc
07.02.2018

Únosce člověk odhadne v první chvílích čtení a pak si jen říká, bože jak jsou ti policajti blbí :D

lucie2371
10.12.2017 5 z 5

Od únosu pětileté Krissy jsem únosce/únoskyni uhodla, i když jsem se o tom na 100% přesvědčila až ke konci knihy. Nicméně kniha byla hodně napínavá a nutila mě číst pořád dál. Rozhodně jí doporučuji.

fis.rena
22.02.2016 3 z 5

Klasické vyšetřování únosu dítěte podané rovně,přímo a bez zbytečností,které by měly odvádět čtenářovu pozornost od jeho vlastního úsudku od "té správné osoby". Proto je vcelku lehké odhalit toho,kdo je strůjcem rodinné tragédie u Willisových.

yoseff
13.01.2016 2 z 5

Tuctová detektivka s jasným průběhem a řešením. Mě to skoro přišlo jako červená knihovna.

Laf
27.09.2014 4 z 5

Oddychovka pro dlouhé večery :). Jednoduše a dobře napsané, že se u toho jeden nenudí. Sice nemusíte čekat až do konce, než rozluštíte, kdo za vším stojí, ale stálo to za to dočíst :)

Luca287
13.08.2014 4 z 5

Oddychovka... pohodové...nenásilné...

Hella
15.03.2014 3 z 5

Právě jsem si opět ha-ha-ha potrvdila, že jsem zcela jistě chytřejší než všichni vyšetřovatelé v příběhu dohromady. Netušit od cca 3. kapitoly jasného pachatele je docela umění.... Ale jinak joo, docela to šlo, resp. taková oddychovka, která člověku intelektuálně absolutně nic nedá, nicméně se to od ní ani nečeká.

RADOST
19.01.2014 4 z 5

Detektivka pro ženy, romantický thriller. Málo krve, hodně napětí. Námět zaujme a nutí k přemýšlení. A tak se stane, že čtenář už v půlce knihy tuší více, než armáda státních i soukromých vyšetřovatelů, špičkově vzdělaných odborníků vybavených neomezenými finančními prostředky a tou nejlepší technikou. A oni se opravdu snaží, nejsou úzkoprsí ani hloupí ani pohodlní. To jen autorka vám chce dopřát co nejdelší čtenářský zážitek a pocit uspokojení z vlastní chytrosti či intuice a dobrého konce. Doporučuji jako napínavou oddechovou četbu.

kneslova
28.11.2013 4 z 5

Docela slušná detektivka, nějaké věci mi přišly trochu jak z televizních seriálů, ale dobré oddechové čtení, žádný krvák, žádné násilí

Andrea Kane
americká, 1955