fereny fereny komentáře u knih

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

Tenhle díl mi přišel z celé trilogie nejslabší, ale v kontextu prvního a třetího dílu pořád pěkný :)

20.06.2014 3 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Oddechovka pro zahnání dlouhé chvíle.
Ale dějově zajímavé, poutavé, dokonce tak nějak milé :)

20.06.2014 3 z 5

Život na lednici Život na lednici Alice Kuipers

Náhled do vztahů a prožitků jedné rodiny skrze lístečky, které si lepí na lednici. Moc hezký nápad na zpracování příběhu. Četlo se rychle, lehce i poutavě.

16.05.2014 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Pohladí po duši, přimějí na chvíli se zastavit a zasnít se.. :)

16.05.2014 5 z 5

Vlčice a dívka Vlčice a dívka Henri Loevenbruck

Po celý čas jsem bojovala s nevyvážeností knihy. Příběh se mi často zdál trochu kýčovitý nebo málo záživný, ale pak pokaždé přišlo něco, co mě překvapilo nebo ohromilo a nutilo číst dál. Tak to bylo po celé tři díly. Přečtení nelituji, příběh se mi líbil. Víckrát se k tomu ale nevrátím.

16.05.2014 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pohádkově kouzelná kniha o tom, že každý z nás má možnost žít tak, jak si přeje. Myšlenky se v ní sice opakují, tím ke mně ale pronikaly hloub. Opakování působilo na můj klid duše trochu jako modlitba.

V něčem trochu podobná Malému princi.

16.05.2014 5 z 5

Hvězda Babylonu Hvězda Babylonu Barbara Wood

Příběh je docela slabý a ne příliš originální. Čte se snadno a rychle, pro zahnání nudy dobré, jen ne moc smysluplné.

14.05.2014 2 z 5

Závidím Závidím Jiří Datel Novotný

Nahlédnutí do života a trochu snad i do duše Jiřího Grossmanna skrz vzpomínky jeho blízkých.

14.05.2014 5 z 5

Sokrates Sokrates Dan Millman

Nádherná kniha o tom, že peklo i nebe jsou v nás samotných, o smíření se člověka se sebou samým. Příběh je napínavý s až psychologickým vykreslením lidského charakteru a vlastností. A dotkne se srdce. :)

14.05.2014 5 z 5

Stíny v zrcadle Stíny v zrcadle Inger Edelfeldt

Tuhle knihu jsem měla ráda v dětství, později už mě neuspokojila.

Lid bílé klisny Lid bílé klisny Mary Mackie

Nádherná, poutavá, napínavá... jediná knížka, u které jsem udělala "podivnou" věc. Když jsem ji dočetla, otočila jsem zpět na první stránku a musela si to přečíst ještě jednou, hned. To počínání mě samotné přijde divné, občas se člověk ke knihám vrací po čase... ale tahle je jako psaná pro mě :D

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Poutavá knížka. Hrdiny jsem si zamilovala a byla ráda, že jejich životy můžu sledovat po celá jejich léta. Hezký obraz daného období, jak na západě, tak ve městě. Čte se dobře a napínavě.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Převelice milá knížka. :)

18.03.2014 4 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Převelice milá knížka :)

18.03.2014 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Vždycky jsem věřila, že to, co je v nás (myšlenky, city,..) nám nikdo nemůže vzít. Jak zpívá Nohavica: „Obrat mě o všechno chcete-li můžete, to co však v sobě mám to nedostanete, to vám nedám…“ Tato kniha mě přesvědčila o opaku, což byl emotivně silný zážitek.

Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy Dorothy Laudan

Knihy o dr. Quinnové jsem četla, protože mě jako malou bavil seriál. Četlo se to opravdu lehce a dobře. Líbilo se mi téma divokého západu z pohledu nebojácné doktorky.

Žraloci a malé ryby Žraloci a malé ryby Wolfgang Ott

Zpočátku jsem si myslela, že mě to snad bavit nebude, ale pak mě to dostalo svou silou. Je to velice autentický silný až drsný příběh.

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Všechny díly Zaklínače jsem měla ohromně ráda, ovšem jen ty části, ve kterých vystupuje Geralt, Ciri, Yen nebo Triss.. Ostatním dějem jsem se musela celkem prokousávat, proto z objektivnosti tři hvězdičky. Přesto je to úžasná fantasy :)