felia felia komentáře u knih

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Tuto knihu jsem si koupil týž den, kdy vyšla. Nikdy jsem koupě nelitoval a s chutí jsem si ji přečetl znovu. Skvělý příběh, ve kterém je i kocour

11.04.2024

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Knihu jsem četl v pěti letech. Kdysi jsem ji vlastnil, ale kdo ví, kde je dnes. Jsem rád, že ji budu mít v čtečce a určitě si ji někdy opět přečtu. Je to laskavá kniha

22.11.2023 5 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Po Umělohmotném třípokoji nejsem schopný číst něco dalšího od paní Hůlové

22.11.2023

Vlk a sedm kůzlátek Vlk a sedm kůzlátek Fan Vavřincová (p)

Je to skvěá kniha, jako cokoli od Věry Němotové (Fan Vavřincové)

10.09.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Neznám žádnou současnou autorku, která by dokázala napsat tak poutavý příběh. Navíc i skvělý překlad

21.07.2022 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Nerad čtu knihy, ve kterých jsou detektivové tolik mimo, jako je to u této autorky. Navíc hrdinka chlastá a polyká prášky ze všech sil. Ženské autorky se až příliš zabývají rodinným zázemím jejich hrdinek a jejich problémy s dospívajícími dětmi. Z knihovny jsem si donesl první 3 knihy paní Gibney, ale přenechám je manželce

21.07.2022 odpad!

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Je mi zřejmé, že paní Tučková má stejný vztah ke komunistům, jako já. Autorku považuji za naši nejlepší spisovatelku

03.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvělá kniha. Rowling opět ukázala, jaká je výborná spisovatelka. U nás už se takové nerodí. Vzhledem k objemnosti knihy se obávám, že se dříve poškodí vazba. Ocenil bych, kdyby toho bylo 5 knih

03.07.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Při čtení tohoto thrilleru si čtenář nutně připadá jako blázen. Neustále se seznamuje s těžkým dětstvím inspektorky Kim a dále s životem v narušených rodinách a v ústavech pro děti bez rodičů. Kim má chování řeznického psa a pochopitelně neuznává žádné zbraně. Jenom proto se nechá zavřít v nedobytném sklepě s vraždychtivým zločincem, kterého těžce poraní za cenu vlastního zranění. Naštěstí kolega najde náhradní klíč. Takové věci jako pouta nebo pistole se v knize neužívají. Je to kniha, která se určitě líbí naivním ženám, kterým nevadí nepravděpodobnost příběhu

01.03.2022

Pozdvižení v klášteře Pozdvižení v klášteře Donald E. Westlake

Mám prostě rád knihy, jejichž autor je schopen do děje vložit i humor. Při podobných knihách si skutečně odpočinu

27.11.2021 5 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

Jsem příznivcem Jacka Reachera a závidím mu jeho odvahu, sílu i chytrost. Ale tímto Childem jsem velmi zklamaný. Jack Reacher se chová trochu divně, podřizuje se ženám. V závěru se terochu pochlapí a zabije skoro každého zločince ale většinou se příliš neangažuje. Pokud s bratrem napíší další knihu, rozhodně si ji nekoupím

27.11.2021 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Je zvláštní, že někdo považuje thriller za detektivku jenom proto, že v něm vystupují detektivové. Tento thriller byl tak správně drsný, že se určitě líbí ženám, které málo čtou. Srovnal bych jej s dílky pana Bryndzy nebo té dvojice Lars Kepler. Nicméně jde o knihu dostatečně napínavou

08.11.2021 3 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Tuto knihu, stejně jako jiné Erbenovy knihy, čtu už povíceré. Obdivuji autorovu chytrost, inteligenci i smysl pro humor

23.09.2021 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Pěkná a vtipná kniha, ale Pápulovi se nevyrovná. Film jsem neviděl a nemám na něj chuť

23.09.2021 4 z 5

Bubáci pro všední den Bubáci pro všední den Pavel Buksa

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Obdivuji autorovu inteligenci i jeho smysl pro humor

23.09.2021

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Skvělá detektivka, jejíž předností je vlídnost ke čtenáři

22.09.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Když jsem četl thrillery od dvojice Lars Kepler, myslel jsem, že horší věci už číst nebudu, ale pak jsem narazil na pana Bryndzu. Přečetl jsem od něho vše a snažím se nalézt nějakou pozitivní věc, ale nejde to. Kanibala jsem právě přečetl s pocity hnusu i údivu. Je to kniha zároveň směšná, ale i hloupá. Zajímalo by mě, kdo tento jednoduchý příběh dokáže přečíst dvakrát. Opět počet mrtvol převyšuje zbývajcí postavy, které se předhánějí v neuróze, zbabělosti i ustrašenosti. Nemohl jsem se dočíst konce a prokládal jsem četbu jinými knihami. Vždyť paní Rowlingová píše rovněž v angličtině a její detektivky jsou skvělé

22.09.2021 2 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Napínavý a čtivý příběh

09.09.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Pan Bryndza píše knihy, které se lehce čtou. Málo postav, hodně mrtvol. Jednoduchý text s předvídatelným dějem. Nepříliš schopní detektivové, kteří trpí bolestmi hlavy i jinými neduhy. Přečetl jsem vše, co od autora vyšlo a více se k těm knihám vracet nebudu

09.09.2021 1 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Já toho Bryndzu čtu, ale bez velké radosti. Dal bych tři hvězdičky, pokud by se v textu nevyskytovali homosexuálové a také, kdyby žádný hrdina příběhu nebrečel

07.09.2021 1 z 5