FejKýý FejKýý komentáře u knih

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Tohle je má pátá kniha kterou jsem od autora přečetla. Dvě se mi líbily a dvě pak ne. Tak jsem se bála, jak tohle dopadne.. Ale bylo to zcela zbytečné. Kniha je od začátku do konce dobrá a čtivá. Prolog byl tedy pěkně drsný. Máme tu zase hodně postav a jede to na podobný princip jak v knize Já, smrt. Paradox je, že ta se mi moc nelíbila. Ale tahle hodně a byla to paráda. Knihu jsem přečetla i docela rychle, než jsem měla v plánu. Těším se na další zbývající knihy autora, které mě ještě čekají.

23.01.2024 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Tak tohle byl parádní příběh a občas velký masakr. Milovníkům hororů však doporučuji! Tudor mi moc nesedla, ale poslední knihy mě velice moc bavily. Tahle a ještě povídková kniha Škvíra. Nedávám plný počet, protože někdy jsem se nudila. Každopádně mě autorka dostala. Vůbec jsem neočekávala, že to takhle dopadne a jak se propojí či nepropojí dějové linky. Bylo těžké si oblíbit v knize někoho, nakonec jsem i oblíbila Hannah a Meg. 4,5*

20.01.2024 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Tak tohle byla klasická dobrá Regan. Příběh vás od začátku pohltí a pustí až na konci. Příběh byl velice čtivý a člověk musí vědět co bude dál. Kdybych měla čas, knihu bych asi klidně i přečetla během dvou dní. Případ mě velice bavil a vývoj děje taky. Jen bych asi potřebovala pár věcí dovysvětlit. Ovšem vyřešení případu mě mírně zklamalo, čekala jsem trochu víc nebo spíš jsem nechápala proč vrah tohle dělal, kvůli tomu co se mu stalo v minulosti. Za mě si to nikdo nezasloužil a Lucy to chudák celé odpykala. 3,5*

16.01.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

S touhle knihou jsem měla trošku problém, občas se mi zdála velice zmatečná. Chvíli jsme byli někde a pak najednou úplně jinde apod. Příběh se mi zdál skvělý i ten námět toho, že vyšetřujete vraždu jen díky jedné fotce v mobilu. Ale pak to šlo trošku z kopce. Samozřejmě kniha byla pěkně čtivá a taky kratší a podle mě to bylo akorát, víc stránek bych tam určitě nepřidávala. Taky se mi líbilo jak se tam pořád něco řešilo. Musím napsat řešilo né dělo, protože ona se tam defacto nic nedělo, ale i tak vás to u knihy udrží a chcete číst dál a zajímá vás, jak to dopadne. Bohužel konec, kdo to udělal mě úplně zas tak nepřekvapil a já byla mírně zklamaná. Pár tajemství které měli postavy jsem odhalila ještě dřív, takže to pro mě taky nebylo překvapivé. Ale linka Julie a Sida mě baví a mě zajímá, jak to bude mezi nimi dále. Takže i když jsem nebyla úplně spokojená, rozhodně tuhle sérii nezatracuji a budu ji číst dále.

13.01.2024 3 z 5

100 záhad, které věda vysvětlila 100 záhad, které věda vysvětlila kolektiv autorů

Hodně věcí, jsem se dozvěděla. Kniha je udělaná pěkně. Jak textem, tak ilustracemi. Témata mě zaujala.

10.01.2024 5 z 5

Malá všeobecná školní encyklopedie Malá všeobecná školní encyklopedie * antologie

Nádherná poučná kniha. Mám již už mnoho let.

10.01.2024 5 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Tahle kniha mě velice zklamala. Tak do půlky knihy jsem se nemohla vůbec začíst a bylo tam na mě strašně moc postav. Pak už jsem jakž takž věděla kdo je kdo, když se tam o něm psalo více. Kdo je od začátku opravdu mrtvý, bylo jasné hned. Poté tam byly nějaké linky, co byly zbytečný a hlavně nedotažené, což mě velice štve! Neřeknu o koho jde, abych vás o to neochudila. Každopádně někdo na konci byl i ve vazbě a čekal na soud a já si říkala proč? Jako za co? Když nic neudělal? A konec? To jsem čekala něco super. Ale bohužel se tak nestalo. Za mě kniha opravdu průměr a snad mě další kniha od pana spisovatele chytne víc. Jako další plánuji číst knihu To přichází děsy. Zatím mě jen baví série Pamatuj na smrt. 2,5*

03.01.2024 3 z 5

Strážkyně Metsan Valo Strážkyně Metsan Valo Wendy Webb

Od téhle knihy opravdu nečekejte horor, není nijak moc strašidelná. Finské legendy byly zajímavé. Nikdy jsem takový příběh nečetla. Prvních 50 stran byl rozjezd a nic moc se tam nedělo, ale potom se to otočilo o 180° a začalo se tam dít plno věcí a mě to bavilo a já potřebovala číst dál a dál, vždycky jsem se těšila, když jsem se ke knize vracela. Bohužel však posledních pár desítek stran, už to bylo zase vlažnější a člověk by knihu i zkrátil o pár stran. To jak se vše "vyřešilo" hlavně i ohledně toho Ardenina domu mě nijak bohužel neuchvátilo a konec se mi zdál takový nijaký a dost očekávatelný. S tím Charlesem jsem taky myslela, že to bude trošku větší pecka. Každopádně určitě zkusím i zbylé dvě knihy co z nás od autorky vyšly. 3,5*

22.12.2023 4 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Tak tohle bylo ještě lepší než první díl! A to jsem myslela, že ten už nic nepřekoná. Tady na tuhle sérii je pět hvězd málo. Tady jsem pak ke konci sice odhadla jak to bylo, ale rozhodně né úplně vše dopodrobna. Brody je parádní pes a opět zazářila i Madison s Natem a samozřejmě i Owen. Spisovatelka se stává jednou z mých nejoblíbenějších a cokoliv od ní u nás vyjde, rozhodně čtu.

13.12.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Kniha mě opět skvěle bavila a byla super čtivá. Ale to je prostě tahle série vždycky. Kdo zabil Colette, mě vůbec nepřekvapilo, ale na zbytek jsem tak nějak nepřišla, ani jsem neměla žádné své tipy a nechala prostě příběh plynout. Noah mě tento díl trošičku potrápil a Laura tak ta mi vůbec nesedla. Těším se na další díl. 3,5*

10.12.2023 4 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Moje první zkušenost se spisovatelkou a já nevím jestli mi vlastně sedla nebo ne. Každopádně je hodně sprostá, což mě asi nevadí. Příběh mě bavil, ze začátku jsem se ale trošku nudila. Pořád ale mám pocit, jak kdyby tam něco chybělo. Příběh byl jednodušší, ale dobrý. Zoška byla perfektní a Krzysztof taky, ladili k sobě perfektně. Od spisovatelky mám doma ještě šest knih. Tak uvidíme, co mě čeká dál.

07.12.2023 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Začátek vypadal slibně, potřebovala jsem vědět co bude dál a příběh se rychle rozjel. Já tipovala hodně lidí, kdo by za to mohl. Námět celkově skvělý, ale to, co přišlo potom? To bylo opravdu jedno velké zklamání. Knihu bych o pár stran osekala a hlavně je škoda, že už v půlce příběhu se zjistí, kdo za vše může, poté čekáte další zvraty, ale oni tak nějak nepřijdou. A ten konec, tak ten byl snad největší zklamání z celé knihy. Čekala jsem daleko víc. Byla to moje první kniha od Bryndzy a slyšela jsem, že je nejslabší. Já na spisovatele určitě nezanevřela, tak se teď jen budu těšit na ty lepší příběhy.

05.12.2023 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Tak tohle byl parádní příběh, který byl zcela zapletený. A baví mě hlavně i ta minulost hrdinů a doufám že dojdou ke šťastnému cíli! Nevytkla bych téhle knize nic. Takový příběh jsem ještě nečetla a jsem zcela nadšená. Musím vám tuhle sérii doporučit. Kdo čtěte rádi, detektivní thrillery, bude se vám určitě série líbit, tolik jako mě a oblíbíte si určitě Madison i Natea, tak moc jako já. Původně jsem tuto sérii číst v plánu vůbec neměla, ale ty recenze na to byly tak úžasné a knihy byly vidět najednou všude, že jsem prostě musela a jsem moc za to ráda! Těším se na další díly, ještě že u nás jsou už vydané další dva díly. V originále jsem se dívala už jich je šest. Už ať je máme všechny u nás.

24.11.2023 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

K tomuhle bohužel nemám moc co napsat. Tak vás pošlu k holkám, co se mnou četly, ty mají určitě hodnotnější recenze. Musím se přiznat, že kniha mi vůbec nesedla. Samozřejmě pár povídek se mi líbilo více, ale pořád to nebylo top, pořád za mě, něco tomu chybělo. Některé povídky za mě byly strašně nudné. Obzvlášť ta nejdelší a taky ta úplně první, která taky myslím nebyla moc krátká. Knihy od Kariky ještě chci zkusit, tak snad si sedneme příště více.

21.11.2023 2 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Jako první se musím přiznat, že mi kniha bohužel nesedla, ale zvládla jsem ji přečíst během jednoho dne, byla to taková jednohubka. Začátek mě velice potrápil, ale druhá půlka knihy byla už lepší. Co musím pochválit, tak velice krátké kapitoly, to mám prostě ráda. Kniha je o smrti milované osoby a vnitřním boji, také o velkém kamarádství. Příběh silný to byl, hodně jsem z knihy cítila opravdu tu atmosféru, která tam byla a i tu "úzkost" kterou hlavní postava v sobě nesla. Komu se líbí takové příběhy doporučuji. Vám určitě sednout může. (mě například nesedí, ani kniha Zuzanin dech nebo Vrány a hodně lidem se knihy líbí) 2,5/5*

29.10.2023 3 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Minulý díl, jsem byla docela dost zklamaná a bála jsem se, aby už všechny další díly nebyly takové průměrné. Protože první tři díly za mě byly opravdu fajn. Naštěstí se tak nestalo a příběh byl opět parádní. Kniha má sice okolo 450ti stran, ale vůbec bych ji nezkrátila. Moc se mi líbilo, že jsme tentokrát řešily dva případy najednou. Ráda bych, to rozepsala více, ale to už by byly spoilery, tak mlčím. Každopádně hodně byl příběh o naší známé patoložce Estelle Doyle, konečně se tam objevila víc a jsem i ráda kam to pak směřovalo ke konci knihy. Tilly byla zase úžasná a bylo jí tam dost, tak jsem spokojená. Ale Edgara bylo zase málo. A taky Stephanii Flynnové nesmíme odpustit toho kozlíka! Poe se fakt na něj těšil. Jak se případ vyřešil, mě hodně překvapilo a ten zvrat na konci byl taky zajímavý. Líbí se mi hodně, jak spisovatel vždy napíše kde zrovna případ řeší a kde se vyskytují, ráda si to pak hledám, jak to tam vypadá a hned bych tam jela na dovču. Už se těším na další díl, snad bude co nejdříve u nás. Kdo čte tuhle sérii, tak na nic nečekejte a šup jděte ji hned číst. A kdo ji ještě nečte, tak... už jste začali? Obálka knihy tentokrát je teda fakt "masakr".4,5/5*

29.10.2023 5 z 5

Dokud dýchám Dokud dýchám Aleš Novotný

Příběh se mi opět líbil. Stalo se tam více věcí a mě strašně zajímalo kdo, co udělal a musela jsem číst dál a dál. V prvním díle jsem uhodla, kdo za tím vězí a v tomhle vůbec. Neměla jsem ani tucha, kdo by co mohl udělat. Konec poslední kapitoly mě dostal a já potřebuji číst dál. Jsem zvědavá na další díl a já doufám, že ho budu pak číst hned co vyjde, neboť tady jsem četla další díl po cca třech letech a půl a moc jsem si to nepamatovala. To základní ano, ale např. kdo je nějaký Dominik, Edita, Ondra, Dan, Filip,.. Tak to vůbec ne. Aspoň že jsem věděla kdo je Adam, Martin a jejich otec. Sérii doporučuji. Autor opravdu píše krásně a co nejdříve, se chci vrhnout na zbytek jeho knih.

27.10.2023 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Tak tohle mě úplně moc nebavilo. Povídka Potkáme se v Praze, mě bavila o dost víc. Navíc nevím, proč mu stále musela říkat "doktore Hamiltone" a až do konce příběhu mě přišlo, že mají tak 20tiletý věkový rozdíl.

21.10.2023 2 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Tak to bylo rychlé a krátké, od začátku víte jak to dopadne. Jen jsem původně myslela, že Jakubovi bude tak k 40-45ti let. Jak ho ona popisovala. Pak mi ale bylo jasné, že bude mladší. Moje první Caplin i když jen povídka. Do knih se určitě pustím. Hezky vše popisuje. Hodnocení dávám takové, že prostě jen povídka a moc to rozepsat více tímpádem nešlo ten příběh.

19.10.2023 3 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Tohle byla zajímavá kniha a popravdě stále nevím moc co si o ní myslet. Ta kniha mě hodně bavila, zároveň ale i někdy nudila. Příběh byl zajímavý, ale zároveň trošku zvláštní. S koncem jsem asi spokojená, až na to, že já bych jí to tajemství prostě řekla. Spisovatel za mě nepíše moc popisně, jsou tam často jen konverzace, tudíž příběh rychle utíká. Ze začátku jsem se bála, že mi kniha nesedne, ani autorův styl psaní, nakonec se však tak naštěstí nestalo. Ale jiné knihy si asi od pana spisovatele už nepřečtu. Nějak mě to k němu netáhne. 3,5*

19.10.2023 4 z 5