Fallon443 Fallon443 komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak tahle kniha má něco do sebe...
Doporučila mi ji kamarádka a abych řekla pravdu nečekala jsem od ní moc, protože mi přišla anotace celkem morbidní, ale chytla mě za srdíčko už od první stránky.
Romantická linka tam byla skvělá a neskutečně moc jsem si ji užívala.
Hrozně se mi líbí autorčin styl psaní. Stránky Vám doslova mizí pod rukama. Já měla knihu přečtenou za dva dny.
Declan byl úžasný a Juliet mě někdy naštvala, ale musím jí to odpustit, protože to byla její maska.
Určitě si knihu musíte přečíst, je dokonalá! Doporučuji.

03.04.2021 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Knihu jsem hrozně dlouho nemohla nikde sehnat, až jsem si říkala, že se mi to možná ani nepodaří. Ale po dlouhém čekání jsem se konečně dočkala a mám ji doma.
Celkem mě překvapuje, že nemá vyšší hodnocení, protože za mě si ho rozhodně zaslouží. Byla to taková oddechová jednohubka, kterou jsem přečetla za jeden večer. I když vím, že autorka má ve svých knihách většinou vážná témata, vůbec mi nevadilo, že tady šlo spíš čistě o romanťárnu. Myslím, že knihomol občas taky potřebuje oddech od knih, které jsou založené na "emočním vypjetí" :).
Proto jsem byla za tuhle knížku velmi ráda a určitě doporučuji.

22.07.2022 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tuhle knihu mi doporučila kamarádka. V té době jsem ještě moc knihy celkově nečetla, ale tahle mi úplně změnila pohled na knižní svět!!!
Zamilovala jsem se do ní od první stránky a už jsem četla všech pět dílů, protože už je to delší doba co jsem ji četla.
Upřímně jsem ze všech Royalových milovala nejvíc Eastona. Hned v prvním díle mi padl do oka, protože byl vtipný, sarkastický a sebevědomí (možná až trochu moc????).
Ale samozřejmě Reed, Gideon, Sebastian, Sawyer...všichni byli úžasní.
Moc se mi líbilo, že i přes to všechno čím si Ella prošla, byla taková drsňačka a nenechala si něco jen tak líbit. Je to velmi silná a odvážná hlavní hrdinka a také mi hned sedla.
Celou tuhle dokonalou sérii jsem si neskutečně moc užívala! Navždy bude v mém srdíčku, protože díky ní jsem začala hodně číst hlavně teda romantické knihy. Jsem vděčná kamarádce za půjčení a doporučení.
Už jsem ji četla několikrát a určitě se k ní ještě vrátím.
Takže knihu musím jen a jen doporučit. Tisíc hvězdiček!!!

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Opět skvělá kniha od autorky a já si ji neskutečně užila. Upřímně si ale myslím že "série" Dopisy ztraceným mi přišla o trošku lepší.
Hodně jsem si sice oblíbila jak Maegan, tak Roba, ale i přesto musím říct, že jsem se víc vcítila do postav jako je Rev z Na co slova nestačí.
U autorky se mi líbí, že píše zároveň oddechové knihy, které ale mají zároveň něco do sebe.
Knize nemám pořádně co vytknout, takže ji musím jen doporučit.

04.12.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Nečekala jsem, že by kniha mohla být lepší jako první díl, ale opak je pravdou!
Už v prvním díle byla laťka hodně vysoko, ale tuhle knihu u mě jen tak něco nepřekoná.
Reva jsem si oblíbila hned v Dopisy Ztraceným (a kdo ne?!). On byl tak zlomený a to co se mu stalo je hrozné.
Emma mě párkrát naštvala jejím chováním a někdy jsem ani nepochopila proč řekla, to co řekla, ale i tak mi jako hlavní postava nevadila a celkem mi sedla.
Pozor možná bude spoiler!
Pak je tam Matthew, kterého mám hrozně ráda a taky to čím si prošel mě chytilo za srdíčko. (Adoptovali ho Revovi pěstouni).
Upřímně mě mrzí, že nebude další díl, třeba o Matthewovi.
Hodně dlouho jsem nečetla tak silnou knihu. Je dojemná a moc čtivá, doporučuji! Nebudete litovat, pokud se ji chystáte číst.

03.04.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Od autorky jsem četla všechny její přeložené knihy a jednu anglickou, (November 9) která má být mimochodem přeložena tento rok v zimě.
Od autorky miluju všechny knihy co dosud napsala a tahle není výjimka! Už je to delší doba co jsem ji četla, ale pořád si ji naprosto přesně pamatuji. Tohle byla jízda...
Hlavní postavy, Milese a Tate jsem si hned oblíbila a strašně moc jsem chtěla, aby se dali dohromady a vyšlo jim to.
V knize se střídala přítomnost s minulostí a Vy jste se postupně dozvídali co se stalo Milesovi a autorka to hodně napíná. Když jsem knihu četla poprvé, tak mě hrozně zajímalo, proč je Miles takový, jaký je.
Hodně jsem si pobrečela a knihu jsem měla přečtenou hned a ještě jsem se k ní několikrát vrátila a určitě ještě vrátím.
Tohle byl tak silný a nádherný příběh, Colleen to prostě umí a je to nejlepší autorka jakou znám. Určitě doporučuji! Tak běžte rychle číst!

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Knihu jsem uviděla v knihovně, a hned se zamilovala do obálky. Ani jsem pořádně nevěděla o čem bude, takže jsem neočekávala žádné bum...ale páni, kniha mě příjemně překvapila, líbilo se mi prostředí, hlavní postavy a taky to, že se tam řešily problémy se kterými se normálně setkáváme v životě. Takže můžu stoprocentně doporučit!

23.03.2021 5 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Tohle volné pokračování série mě hodně překvapilo. Věděla jsem, že autorka umí psát, ale nečekala jsem, že dokáže takové velké věci! Za mě je tenhle díl nejlepší.
Miluju všechny její knihy které u nás vyšly a vždy si hlídám kdy má vyjít další kniha od ní, takže na tuto jsem se těšila dlouho a musím říct, že to byl nádherný romantický příběh plný lásky, ale i intrik a zvratů.
Pozor teď bude spoiler!
Jamie a Jane byli skvělí. Jako hlavní postavy jsem si je neskutečně moc oblíbila.
Lornu jsem měla na začátku ráda, jenže postupem času se mi úplně zhnusila. Nechápu jak jim mohla něco takového udělat.
Některé zvraty se tam daly lehce odhadnout, (zvlášť když jste četli předchozí dva díly, protože tam byla jedna taková věc podobná) ale mně to vůbec nevadilo. Naopak tam byly i věci, které jsem třeba vůbec nečekala.
Každopádně to byla úžasná jízda a ke knize se budu určitě ještě vracet.

20.05.2022 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Celkem mě překvapuje, že je tato kniha řazená do romantiky, když se tam hlavně řeší rodinné vztahy, ale samozřejmě je tam i krásná, dojemná romantika.
Sagan byl skvělý, ale někdy mi přišel hodně morbidní a tajemný. I přes to ho mám vážně ráda.
I ostatní postavy mi sedly, třeba Luck, ale i Honor.
No všichni víme, že autorka psát prostě umí, já od ní četla všechny přeložené knihy a zatím byly všechny úžasné a tahle není vyjímka, takže určitě doporučuji!

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Upřímně mám z téhle knihy hodně rozpolcené pocity.
Ten styl psaní je tak nádherný. Je to opravdu krásně napsané, ale největší problém jsem měla s tím, že se tam třeba sto stran nic nestalo. Nemyslím začátek knihy, protože ten mě bavil, ale chci tím říct, že mě nezajímal život Henryho a celkově jsem ho od začátku moc nemusela. (ano byl to fajn kluk, ale zkrátka jsem celou dobu fandila Lucovi)
Neměla jsem ráda kapitoly s Henrym, ale milovala ty s Lucem. A Luc byl ten důvod proč jsem chtěla číst dál a dál.
A ještě k tomu konci... Podle mě si Luc zasloužil lepší konec, protože Addie opravdu miloval a zdálo se mi že tomu akorát nechtěla uvěřit.
No každopádně je to opravdu originální námět a knihu jsem měla přečtenou za dva dny.
A doporučuji ji už z důvodu toho, jakým krásným stylem je napsána.

24.01.2022 4 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Tak tahle série je úžasná! Autorka má skvělý styl psaní, který Vás nutí číst dál a dál.
I když jsem si knihu neskutečně užívala, tak mi přišla chvilkami zdlouhavá a občas nudná oproti předchozím dílům, které jsem hodnotila plným počtem hvězdiček.
Za mě je zatím nejlepší druhý díl a už se těším až si přečtu ten závěrečný. Momentálně můžu tuhle sérii rozhodně doporučit.

29.12.2021 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Tenhle díl jsem četla až mezi posledními, protože mě moc nepřitahovala anotace knihy, ale po přečtení si říkám, že je to asi nejlepší díl téhle série a mrzí mě, že jsem to pořád odkládala.
Jo to měla moc těžké, ale i tak se se vším zvládla dobře poprat. Za mě velmi silná a sympatická hlavní hrdinka.
Cama jsem si sice na první pohled neoblíbila, protože ze začátku se choval hnusně, ale pak jsem si ho zamilovala. kdo by taky ne? :)
Vlastně jsem si plánovala přečíst jen některé díly, ale ani jsem se nenadála a přečetla je všechny a všechny jsou úžasné. Rozhodně se k téhle sérii budu ještě mockrát vracet. Takže za mě určitě obrovské doporučení nejen téhle knihy, ale i ostatních ze série!

07.11.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Miluju tuhle sérii a všechny hlavní postavy! Tahle kniha si rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. Opět tady bylo tolik zvratů, že si říkáte jak to mohla ta autorka všechno vymyslet a po přečtení to musíte ještě vstřebávat.
Taky jsem si neuvěřitelně moc užívala romantickou linku mezi Kazem a Inej. Ale musím se pozastavit nad jednou věcí, která se tam stala a byla jsem kvůli ní naštvaná, mrzutá a ukáplo i pár slziček, vůbec jsem nečekala, že se to stane a bylo to fakt smutný. (Ti co knihu četli, tak možná ví). Konec knihy byl pro mě dojemný a krásně uzavřený a upřímně mě mrzelo, že to nebude mít další pokračování.
Ale každopádně si knihu musíte rozhodně přečíst!

23.03.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Ten konec?!! Štve mě, že to skončilo takhle neuzavřeně, ale na konci března se můžeme dočkat druhého dílu na který se hrozně moc těším. Za mě to je krásná kniha, jsou tam fajn postavy a celkově jsem si ji užila. Takže můžu jen a jen doporučit.

22.03.2021 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Miluju to. Kniha mě zaujala z tiktoku. Četla jsem v originále a nemá to chybu. Považuji to za jednu z nejlepších romantických knih.

20.09.2022 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Knihu jsem dlouho odkládala kvůli nudnému začátku, ale včera jsem se dokopala k tomu, abych ji už konečně přečetla a stránky mi doslova mizeli pod rukama. Dočetla jsem ji dneska a musím říct, že se k téhle autorce ještě rozhodně vrátím.
Asi jako první musím zmínit krásnou obálku, která se mi po přečtení zalíbila ještě mnohem víc.
Hlavní hrdinka Gillian se mi hodně zamlouvala tím, jak si nenechala od Jakea všechno líbit a nebála se říct co si myslí.
Taky se mi hrozně líbilo to prostředí ve kterém se kniha odehrávala.
Ale abych byla upřímná, dost mě tam štvaly některé hrubé, vulgární výrazy, které se tam opakovaly dost často.
I přes nějaké maličkosti jsem si knihu neskutečně moc užívala. Určitě se k ní budu ještě vracet a rozhodně můžu doporučit.!

02.08.2021 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Přišlo mi to trošičku slabší než jako předchozí dva díly. Autorka nasadila téhle sérii hodně vysokou laťku.
Možná jsem čekala víc romantiky, ale i přes to jsem si knihu hrozně užívala a měla ji za dva dny přečtenou.
Myslím si, že kniha stojí za přečtení a určitě doporučuji.

12.04.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Určitě je to nejlepší díl ze série. Vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout! Knihu jsem četla už čtyřikrát. Za mě určitě velké doporučení.
Pozor, možná bude spoiler!
Rhysand mě v prvním díle hodně štval kvůli tomu jak se choval k Feyre, ale tady byl tak moc dokonalý!!! Úplně jsem se do něj zamilovala. A jeho kamarády taky miluju. Casian, Azriel, Mor a Amren...všichni jsou úžasní!
Feyre mě někdy hodně štvala, kvůli pitomým rozhodnutím, které jsem nechápala proč dělá.
A taky jsem nepochopila co se sakra stalo s Tamlinem?! Měla jsem ho ráda, ale to, co tady předváděl, mi ho úplně zhnusilo! Tamlin byl v tomhle díle úplně jiný. Podle mého názoru autorka neměla v prvním díle psát jak moc jsou do sebe zamilovaní, když stejně měla skončit s Rhysem.
A pane bože, to vyznání lásky??!! U toho jsem strašně brečela a bylo to tak nádherný!
Ten konec mě úplně vykolejil. Jsem ráda, že jsem se o sérii dozvěděla později, protože nevím co bych dělala, kdybych neměla hned po ruce třetí díl!
Myslím si, že kniha mohla být kratší, ale upřímně mi vůbec nevadilo, že je tak tlustá, protože ty stránky doslova mizely pod rukama. A věřte, že budete milovat každou kapitolu, každou stránku... za mě je to naprostá dokonalost!. Tak běžte honem číst.

22.03.2021 5 z 5

Spomienky na neho Spomienky na neho Colleen Hoover

Četla jsem v originále a Colleen to prostě umí! Není kniha kterou bych od ní neměla ráda.
Tato má nádhernou obálku, která hraje důležitou roli. (po přečtení pochopíte proč na ní je to co na ní je)
Potom, co jsem zjistila, za co byla Kenna odsouzená se mi chtělo brečet ještě i další dny.
Když budu upřímná... Ledger mě ze začátku knihy hodně štval a vlastně až za půlkou jsem ho mohla trochu snést. (Dobře to celkem přeháním, ale sakra, aniž by ten chlap znal nějaké podrobnosti toho co se doopravdy stalo, tak se choval tak hnusně!)
Má to úžasnou zápletku. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Příběh budete mít přečtený za jeden večer.
Rozhodně doporučuji, asi jako každou knihu od Colleen.

03.10.2022 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Kniha byla úžasná!!! Vlastně se mi líbila mnohem víc než Kudy ke hvězdám.
Je to super počtení na léto.
Ale trochu mě zklamalo, že se všechno už dozvíte z anotace, i když na druhou stranu i kdyby to tam nenapsali, myslím, že je na první pohled jasné kdo Alex vlastně je. :)
Hlavní hrdinku jsem si hrozně oblíbila už na začátku knihy a zamilovala jsem se do té nádherné romantické linky.
Určitě se ke knize budu ještě několikrát vracet, za mě obrovské doporučení.

05.08.2021 5 z 5