Evus Evus komentáře u knih

Tulák Rover Tulák Rover J. R. R. Tolkien

Jako pohádka pro děti dobré, mně osobně vadilo nadužívání zdrobnělin. Asi jsem už na takové čtení stará. Ale jak se příběh rozjede, čte si knížka už sama

22.01.2014 4 z 5

Tajemný plamen královny Loany Tajemný plamen královny Loany Umberto Eco

Jako celek velmi zajímavá kniha, na které mě opravdu zaujalo to Yambovo putování do minulosti a hledání sebe sama, 5* nedávám jen kvůli citacím dobové tvorby a písniček, kterých dle mého bylo až zbytečně moc

13.01.2014 4 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Tedy po nadšení z prvních kapitol nic moc. Knížku jsem dočetla víceméně ze zvědavosti, jak to dopadne (i když to bylo jasné) a taky proto, že jsem doufala, že Coelho tam dovede napsat i něco jiného než tisíckrát opakované plky o Energii Lásky. Nedovedl. A největší akt lásky je válka. Da f**k?

11.01.2014 2 z 5

Má tajemství Má tajemství Norah Shariff

Dalo se číst, ale vracet se k ní nehodlám. Četla jsem ji spíš ze zvědavosti kvůli Závoji strachu (který jsem ale přečetla už tak 4 roky zpátky, takže mě to vlastně nebavilo)

24.12.2013 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Výborně napsaná kniha. Sice jsem neměla v průběhu čtení dojem, že by si vězni žili nějak špatně (stejně jako u Ivana Děnisoviče to na mě z knihy nekoukalo), ale ten konec mě dorazil. Lepší zakončení snad ani autor nemohl vymyslet.

19.12.2013 5 z 5

Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Alexandr Isajevič Solženicyn

Skvěle napsaná kniha, ale dávám 4*, jelikož na mě nezapůsobila tak, jak jsem očekávala. Věřím, že být v gulagu muselo být peklo na zemi, ale z knížky mám dojem, jako by si žili celkem slušně, jen to jídlo mohlo být lepší. Teď se chystám na Krále Krysu, tak jsem zvědavá, jestli předčí moje očekávání

11.12.2013 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Výborný příběh kvalitou srovnatelný s prvním dílem, což jsem, přiznám se kvůli změně autora nečekala. Naopak jen čekám, kdy si reálné lidstvo vyrobí nějaké reálné "trifidy", kteří se pokusí zničit civilizaci. Při tolika experimentech s viry, bakteriemi, geny a klonováním mi to připadá jen jako otázka času

06.12.2013 4 z 5

Pošta od Mary Pošta od Mary James Patterson

Mistr detektivek Patterson opět předvedl, že své řemeslo opravdu ovládá

03.12.2013 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha na ohrané téma, mít tak taky takového učitele...

03.12.2013 4 z 5

Hádův faktor Hádův faktor Robert Ludlum

Výborný thriller plný napětí až do konce. I když jsem film viděla jako první a znala tak konec, přesto jsem knížku zvládla jedním dechem.

21.11.2013 5 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Asi jsem barbar, ale lepší hodnocení dát nemůžu. První část, kdy Masaryk popisuje svoje dětství a následná studia a práci v politice, byla skvělá. Ale drhá část, týkající se jeho názorů na náboženství, vědu a politiku, mi přišla jako neustálé opakování téhož pořád dokola, takže vše podstatné se dalo vyčíst v první kapitole.

20.11.2013 3 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou James Patterson

Relativně nečekané rozuzlení čtivé knížky. Taková oddychovka, když už se mi nechce přemýšlet.

07.11.2013 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Vždy, když čtu, jaké hrůzy se za války odehrávaly, jsem neuvěřitelně ráda, že jsem je nemusela zažít. A tady to snad platí dvojnásob.

03.11.2013 4 z 5

Teorie relativity a jiné eseje Teorie relativity a jiné eseje Albert Einstein

Zajímavá a čtivá knížka, nahlédnutí do velké mysli velkého vědce. Někdy ji určitě přečtu znovu, ale před tím si nastuduji všechny fyzikální souvislosti. I když alespoň občas se rozumět dalo

30.10.2013 4 z 5

Velmi napínavý příběh jsem přečetla jedním dechem, naprostá většina se mi velmi líbila, ale ten konec mohl být trochu propracovanější. Takhle se skoro 100 stránek před koncem všechno podstatné vyřešilo a až na zabití Nieminena a Niedermanna byly dost nadbytečné a celkově kazily svou roztahaností dojem....

12.10.2013 4 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Cokoli k této knize řeknu, bude málo... výborně zpracované děsivé téma a závěr, ze kterého mrazí...

10.10.2013 5 z 5

Každý má motiv Každý má motiv J. D. Robb (p)

K tomu už nemám co dodat, super víkendové počtení. Akorát je to asi první díl, ve kterém se Eva s Roarkem nepohádali a trochu mi to chybělo

08.10.2013

Roboti a impérium Roboti a impérium Isaac Asimov

Opravdu skvělá kniha, asi nejlepší díl série. Především diskuze Daneela a Giskarda stály za to. A myšlenka, že dobro celku je nadřazené dobru jednotlivce je opravdu dobrá.

30.09.2013 5 z 5

Příchod noci Příchod noci Isaac Asimov

Vcelku zajímavý příběh, ale po povídce Soumrak mi přišla místy moc roztahaná a zdlouhavá. Ovšem ten konec, bohužel mě napadlo, že by to mohlo skončit takto, ale pořád jsem doufala, že ne...

23.09.2013 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Klasika sci-fi, výběr spíše těch kvalitnějších povídek

21.09.2013 4 z 5