Tulák Rover

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Během prázdninového pobytu u moře v létě roku 1925 postihla Tolkienova syna Michaela nemilá příhoda: během procházky po pláži nešťastnou náhodou přišel o svou oblíbenou hračku, černobílého psíka. Když hračka nebyla ani po usilovném hledání nalezena, Tolkien začal svému synovi pro útěchu vymýšlet pohádkový příběh, jehož hrdina, pes Rover, je nejprve nerudným čarodějem Artaxerxem proměněn v hračku a pak vinou nepozornosti svého majitele rovněž ztracen na pláži. Teprve v tomto okamžiku se však začíná odvíjet sled fantastických příhod, které psího hrdinu zavedou vstříc neuvěřitelným dobrodružstvím na měsíci a v mořských hlubinách a pak šťastně zpátky domů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/425/tulak-rover.jpg 4.2303
Žánr:
Dobrodružné, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
Orig. název:

Roverandom (1998)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Tulák Rover

Přidat komentář
josefina_silena
03. března

Tulák Rover je velmi neotřelá pohádka pro děti, která ovšem neurazí ani dospělé. Řekla bych, že je vhodná, narozdíl třeba od Hobita, i pro menší děti.

SugarDolly
15. února

Roztomilé pohádkové čtení. Pro mě osobně stravitelnější, než "hobití" sága.

Lessana
26.11.2018

Hoci som pôvodne v knižnici hľadala (a nenašla) Dopisy Děda Mráze, neľutujem, že som zobrala Tuláka Rovera. Tolkien ma ešte nikdy nesklamal. Keďže som, hoc dospelá, no stále dieťaťom, príbeh Tuláka Rovera ma pohladil na duši. Je prekrásnou rozprávkou, v ktorej Maestro nezaprel svoju lingvistickú vášeň a fantáziu pustil naplno :). Číta sa to ľahko, príbeh je hravý a láskavý, s múdrym rozprávačom a postavami, ktoré si nemožno neobľúbiť, a (ako to v rozprávke má byť) so šťastným koncom :).

Vesela_Veverka
30.04.2018

Pěkná kniha, lehké čtení. Vždyť je to pohádka. Takže nebrat vše doslova a užívat si psích dobrodružství.

RimmerCZ
10.01.2018

Pěkná kniha, čtenář určitě zejména ocení prvky typické pro tolkienovy příběhy. Skutečně nenechá nikoho na pochybách, kdo je autorem. Je také pěkně vidět, jak jeho vypravěčství a spisovatelství zrálo - od Tuláka Rovera (coby jedna z dřívějších prací, silně provázaná s pozdějšími Dopisy Dědy Mráze), přes Hobita, který má podobné prvky, ale je dotažen dále až po mnohem vážnější a mistrovsky vypracované dílu Pána prstenů (kde i přesto jsou stejné prvky, jen jinak zapojené).
Osobně beru knihu spíše jako sběratelský kousek do knihovny a povinnou tolkienovskou četbu. Vzhledem k tomu, že je skutečně pro malé děti a vznikla jako povídačka pro sotva 5letého syna, zase takové počtení to není. Ovšem předčítat/vyprávět dítěti - na to přesně je kniha určena.

Romžiry
10.07.2017

Tak toto je klasika. Ke knize není co dadat. Perfektní.

fojtikjirik
24.06.2017

Asi budu jenom opakovat to, co napsali další uživatelé níže, ale přesto musím konstantovat, že i na tak krátkém příběhu autor dokázal dokonale demonstrovat svoji neuvěřitelně velkou fantazii.

3nitka
08.01.2017

Krásna rozprávka o psíkovi Roverovi. Tá autorova fantázia je neuveriteľná aj v takom krátkom príbehu.