Tulák Rover

Během prázdninového pobytu u moře v létě roku 1925 postihla Tolkienova syna Michaela nemilá příhoda: během procházky po pláži nešťastnou náhodou přišel o svou oblíbenou hračku, černobílého psíka. Když hračka nebyla ani po usilovném hledání nalezena, Tolkien začal svému synovi pro útěchu vymýšlet pohádkový příběh, jehož hrdina, pes Rover, je nejprve nerudným čarodějem Artaxerxem proměněn v hračku a pak vinou nepozornosti svého majitele rovněž ztracen na pláži. Teprve v tomto okamžiku se však začíná odvíjet sled fantastických příhod, které psího hrdinu zavedou vstříc neuvěřitelným dobrodružstvím na měsíci a v mořských hlubinách a pak šťastně zpátky domů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/425/tulak-rover.jpg 4.2263

Roverandom (1998)

Dobrodružné, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

Romžiry

Tak toto je klasika. Ke knize není co dadat. Perfektní.

fojtikjirik

Asi budu jenom opakovat to, co napsali další uživatelé níže, ale přesto musím konstantovat, že i na tak krátkém příběhu autor dokázal dokonale demonstrovat svoji neuvěřitelně velkou fantazii.

Lessana

Hoci som pôvodne v knižnici hľadala (a nenašla) Dopisy Děda Mráze, neľutujem, že som zobrala Tuláka Rovera. Tolkien ma ešte nikdy nesklamal. Keďže som, hoc dospelá, no stále dieťaťom, príbeh Tuláka Rovera ma pohladil na duši. Je prekrásnou rozprávkou, v ktorej Maestro nezaprel svoju lingvistickú vášeň a fantáziu pustil naplno :). Číta sa to ľahko, príbeh je hravý a láskavý, s múdrym rozprávačom a postavami, ktoré si nemožno neobľúbiť, a (ako to v rozprávke má byť) so šťastným koncom :).

3nitka

Krásna rozprávka o psíkovi Roverovi. Tá autorova fantázia je neuveriteľná aj v takom krátkom príbehu.

Totoro
23.07.2016

Líbilo se mi to strašně moc. Nejvíc, jak byl na měsíci. Moc krásná knížka. Chci ji číst ještě jednou.

Temný snílek
29.08.2015

Příběh to byl opravdu fantasijní a klaním se před Tolkienovou představivostí, protože dát vousatého chlapa na Měsíc, kam za ním létá racek a tvoří se tam sny, tak to mi přijde jako pořádná fantasmagorie. K tomu se v knize objevili hned tři psi jménem Rover, což je trochu podivné a hlavně pro menší děti i matoucí.
Důležité ovšem je to, že se to četlo vcelku lehce, tedy až na popisování téměř každého stébla trávy či kamene.

Kniha Tulák Rover je fantasy pohádka pro děti s velmi jednoduchým dějem, který se dá předvídat, a vy už dopředu tušíte, jak to dopadne. Pro dospělejší čtenáře je to skvělá oddychovka.

sissv
06.06.2015

Jedna z knížek, z kterých předčítám dětem. :)

Evus
22.01.2014

Jako pohádka pro děti dobré, mně osobně vadilo nadužívání zdrobnělin. Asi jsem už na takové čtení stará. Ale jak se příběh rozjede, čte si knížka už sama

Alexxandra
13.11.2013

Nádherná netradiční pohádka, ke které se ráda kdykoliv vrátím...

enya-s
07.06.2013

Moje oblíbená pohádka co mi ji maminka četla před spaním :-) Tolkien je prostě génius s velkým srdcem :-)

Peter.Melon
30.01.2013

Dobrá a zajímavá kniha.Autor ji pojal dobře.Je to jakási pohádka.Působí docela dobrým dojmem.

Miss Utahraptor
13.01.2013

Rozhodně jedna z nejkrásnějších moderních pohádek. Zhltla jsem ji během jednoho (školního) dne a ihned začala číst znovu od začátku. Kdo by odolal příběhu začarovaného štěňátka Rovera? :) Doporučuji odhodit předsudky a přečíst z pohledu pěti- šestiletého dítěte. Bude se líbit... ;)

dusty
15.07.2012

Krásná pohádka o psu Roverovi a čarodějích. Moc pěkné čtení nejen pro děti.

Tsabo
27.05.2012

Velmi příjemně psaný pohádkový příběh z pera věhlasného autora fantazy. Knížku bych doporučil mladším čtenářům, nebo rodičům, kteří chtějí číst svým ratolestem fantazy příběhy...už se těším, až s tím sám začnu, jen ten můj musí ještě povyrůst. Samozřejmě může být zajímavá i pro starší zvědavé čtenáře, kteří se rádi vracejí do dětských let:o)

Teuška
25.04.2012

Překrásná pohádka. Tak trochu opomíjený poklad. Moje malá rada: vyrazte stanovat někam daleko od lidí, přibalte si Rovera a každý večer před usnutím si kousek přečtěte. Kouzelné! No vážně!

Lyra
09.09.2011

príjemné a oddychové čítanie na voľný čas

valda
08.03.2011

Dětská kniha o psíku Roverovi, který je proměněn ve hračku chlapečka Číslo Dvě. Rover zažívá různá podivuhodná dobrodružství na Měsíci, ale i v podmořském království. Je to jeden z prvních Tolkienových příběhů, zároveň určených hlavně pro děti, ale už i u Tuláka Rovera se objevuje mnoho prvků známých i v pozdější tvorbě, to když Tolkien popisuje tajemná dobrodružství na temné straně měsíce, nebo setkání s Rudým drakem. Projevuje se zde i spisovatelova záliba v podivínských čarodějích. Rover se setká s mrzutým čarodějem Artaxerxem, podivínským Mužem z Měsíce a Psamatem Psamatidem s králičíma nohama, který si potrpí na správnou výslovnost svého jména. Nebo také skvělá schopnost vystihnout už jménem charakter místa nebo postavy. Když např. Rover cestuje s prastarou velrybou Uin. Určitě se jedná o skvělou knížku pro děti. Je doplněná několika autorovými kresbami. Bohužel je ale docela krátká. Je to taková příprava na rozsáhlejšího Hobita, ve kterém Tolkien tvorbu pro děti dovedl k naprosté dokonalosti.

Sobis87
03.01.2011

Příjemná změna mezi všemi těmi epickými díly mistra Tolkiena - jestliže Hobit byl pohádkovou fantasy, pak Tulák Rover je již čistokrevnou pohádkou, která nezapře autorovu nespoutanou fantazii a schopnost porozumět dětskému vnímání světa, což nakonec výrazně ovlivnilo styl vyprávění v této knize. Příběh je prostinký a spíše epizodický a celé se to velmi dobře čte. Příjemná odpočinková záležitost.

mareq

Krátký pohádkový příběh. Kdo očekává hobity a trpaslíky, bude zklamán.