evask evask komentáře u knih

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

První polovina slabší, pak to nabralo na otáčkách.

30.04.2024 4 z 5

Tajemství luštitelky kódů Tajemství luštitelky kódů Sara Ackerman

Nechala jsem se nalákat výborným hodnocením, které po přečtení dost dobře nechápu. Je to romantický.

26.04.2024 3 z 5

Rošangol Rošangol Jaromír Štětina

Dva velmi silné příběhy. Člověku pak leccos dojde. Jak to, že to má tak málo přečtení?

22.04.2024 5 z 5

Jedno se knížce upřít nedá, dobře se čte, má spád, chcete vědět, jako to bude dál. V ději jsou i zajímavé zápletky. Ale po literární stránce žádný skvost. Dialogy i celé vyprávění na mě působí strojeně, nepřirozeně, jako seminární práce studenta gymnázia. A pak ta slovní vata. Třeba: “…zemědělci a rolníci…. # A za pár odstavců zas “zemědělci a rolníci#. Jaký je rozdíl mezi zemědělci a rolníky? Autorův styl mně prostě nesedí. Jelikož jsem ale i přes tyto výhrady zvědavá na poslední díl trilogie, dávám čtyři hvězdičky.

18.04.2024

Nezapomeň na zlé časy Nezapomeň na zlé časy Günter Koschorrek

Poutavé vyprávění vojáka, který měl to štěstí a přežil.

17.04.2024 5 z 5

Davitina harfa Davitina harfa Chaim Potok

Přečetla jsem, nebylo to špatné čtení. Přerod z judaismu k myšlence komunismu, pak vystřízlivění a zase zpět do synagogy. Ale co tou knihou chtěl Potok říci, to jsem úplně nepochopila.

17.04.2024 4 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Hodnotná knížka. Pro nás zajímavé a přínosné informace. Herra se snaží pochopit a přizpůsobit místním zvyklostem, vidí i klady, není všechno špatně. Někteří z po léta terorizovaného a utiskovaného národa jsou pak schopni hrozných činů. Můžeme se tomu divit?

12.04.2024 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Svižná napínavá detektivka. Jen se zamýšlím, co vede autorku, tedy ženu, k tomu, že nám přesně líčí, čeho všeho se pachatel na oběti dopustil, my běžní čtenáři tohle snad ani číst nepotřebujeme, v popisu útrap si nelibujeme, i bez podrobností bychom věřili, že pachatel je násilník. Moderní doba si to žádá? (Asi nesmím srovnávat se stylem Agathy Christie, ta se obešla bez drasťáren)

06.04.2024 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Dobrý!

05.04.2024 5 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Mně se to líbilo. Čtyři a půl hvězdičky.

19.03.2024 4 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Tak jsem to přečetla, přesněji přeskákala do konce. Bez velkého nadšení. Tři a půl *.

14.03.2024 4 z 5

Třikrát Adam Dalgliesh Třikrát Adam Dalgliesh P. D. James (p)

Já jsem to nakonec nedočetla.

10.03.2024 3 z 5

Mně to nebavilo.

10.03.2024 3 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Prý detektivní novela. Přitom detektivní to moc není, jde o něco úplně jiného. Autismus. Jak je to strašně těžké pro rodiče těchto dětí. Někdy k zbláznění. Oceňujeme herce, oceňujeme zpěváky, ale náš skutečný obdiv a úcta by měla patřit rodičům, kteří dokáží projít takovouhle zkouškou.

10.03.2024 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Hezký a dojemný. Jenže brzo jsem si uvědomila, že pro 65+ to asi primárně nepsal, že je to spíš knížka pro mou vnučku. Četla jsem takovým zrychleným způsobem, ono je to dost rozvleklé.

28.02.2024 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Můj úplně první dojem z knížky byl, že: asi omyl, vrátím do knihovny. Ale pak jsem se začetla, pochopila, kdo Eleanor je, a rychle jsem změnila názor. Je to smutné a dojemné čtení. A moc zdařilé.

26.02.2024 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Knížka se hezky četla. Krátké kapitoly. A pořád trochu napětí. Ovšem konec mě zklamal.

19.02.2024 4 z 5

Až jsem se divila, jak mě ta kniha bavila, autorku jsem neznala. Moc pěkně napsané. Snaha o spravedlivé vysvětlení událostí. V přímých řečech autentické místní výrazy a vyjadřování, to dodá na věrohodnosti. Postavy jsem si nejdřív vypsala na papír, abych se v tom neztratila, ale bylo to zbytečné, děj sice skáče, ale kapitoly jsou tak krátké, že střídání děje vůbec nevadí. Nejsympatičtější mně asi byla postava Anežky. Jsem taky ze smíšené rodiny a taky z Podkrkonoší, taky mně leccos prarodiče vyprávěli, takže téma je mi blízké. Alici Horáčkové tleskám.

12.02.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Při vší úctě k tématu, já jsem téhle knížce nemohla přijít na chuť. Přečteno do poloviny a dál to vzdávám.

05.02.2024 2 z 5

Moulin Rouge Moulin Rouge Pierre La Mure

Fakt pěkný. A ještě si člověk rozšíří obzory.

02.02.2024 5 z 5