Podivný případ se psem ekniha

Detektivní novela Marka Haddona se stala literární událostí, okamžitě obletěla svět a získala prestižní Whitbreadovy cenu. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Když jednoho dne najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele, a mimovolně vyřeší zdánlivě neřešitelnou krizi manželství svých rodičů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366091/big_podivny-pripad-se-psem-dJt-366091.jpg 4.41184

Kniha Podivný případ se psem

marketa3815

Hodnotím s odstupem mnoha let a kniha nezanechala vůbec žádnou stopu, nepamatuju si jediný detail, jedinou emoci, nic. Čas je pro mě takovým prubířským kamenem, jestli je kniha opravdu dobrá.

Pebra

Těžko říct, zda by takhle příběh vyprávěl skutečný autista, ale dobré je uvědomit si, že "cvoci" jsou z nás vlastně nejnormálnější.

Letitia

Veľmi dobre opísaný vhľad do prežívania chlapca s aspergerovým syndrómom.

Keď som začala čítať, hovorím si aké osviežujúce sú knihy s podobnou tematikou. Bolo príjemné vnímať (knižný) svet tak jednoduchou priamočiarou optikou.
Ale keď sa to začalo komplikovať... už to vôbec nebolo príjemné relaxačné čítanie. Asi som sa až priveľmi vžila do Christoferovho prežívania... alebo je to až "priveľmi dobre" napísané. ;)
Trochu mi tiež chýbalo v závere nejaké uvoľnenie, možno epilóg, aby som mohla vypustiť nahromadený stres z kapitol plných napätia.

Ešte taká drobnosť: Počítanie kapitol prvočíslami pôsobí zaujímavo, ale pre mňa bolo dosť rušivé, keďže prvočísla stúpajú nepravidelne a skoky medzi nimi nepredvídateľné rastú. Pomohol by aspoň obsah, kde by som videla ako rad prvočísel rastie.

Fany09

Kniha se mi moc líbila. Je pravda, že nemůžu vědět jestli autor chlapce popisoval pravdivě, ale mě to zaujalo...

Alena_S

Jeden z případů, kdy se slovy "Tak to byla síla" dám pět hvězdiček, aniž by se mi příběh až tak líbil.
Vlastně se mi z něj ježily vlasy:
Představte si, že máte mozek, který k fungování vyžaduje řád a klid, zatímco z vašeho okolí znějí věty typu "Ano, vím, jak to bylo, všichni to víme, ale ty se neptej, jinak se budeme zlobit." - nebo "Jo, to jsem podělal(a), ale musíš mi věřit. Zase." - a nebo dokonce "Už mě pár týdnů s***a, tak jsem jí zapíchl psa."
A tak musí kluk, handicap-nehandicap, vzít život (a krysu) do vlastních rukou a vydat se udělat ve všem (ne)pořádek... A maturitu k tomu!

Jessica007

Kniha se mi líbila. Vhled do duše autistického chlapce. O tom, jak vidí věci on, a proto je tak dělá a jak to vidí jeho okolí, a proto se tak chová.

Streva

Pěkný pokus o vhled do duše autisty, netuším, jestli to tak mají doopravdy, ale zdá se, že autor se snažil přiblížit s maximální přípravou, příběh sám o sobě zajímavý, ale nijak mimořádný. Líbilo.

Placi
30.12.2021

Krásný výlet do duše chlapce s autismem. Detektivní zápletka popisovaná jeho perspektivou je ve skutečnosti ukázkou tvrdé reality, s kterou se denně setkávají jeho rodiče. Místy zábavné a místy naopak velice smutné, asi jako u skutečných jedinců s touto poruchou, ale toto nemohu vůbec posoudit.