Etule Etule komentáře u knih

Šance pro ducha Šance pro ducha Simon R. Green

Chyběl mi John Taylor. Tak jsem si řekla, že zkusím něco jiného od Greena. Jasně, bylo poznat, že je to Green podle humoru i stylu psaní, ale tak nějak to nebylo ono. Čtení mě bavilo, hlavní hrdinové už méně. Jediný, kdo se mi zamlouval byl Štístko. :) Každopádně jako nenáročné čtení pro totální vypnutí ideální.
Jen doufám, že až se pustím do Droodů bude to lepší.

13.11.2016 3 z 5

Potulný kovboj Potulný kovboj Louis L'Amour

Byla jsem zvědavá, jak se mi bude kniha číst, protože tento žánr nečtu. Kupodivu mě překvapila, ale jen v tom nejlepším. :) Děj odsýpal, postavy byly sympatické.
Rozhodně si od autora přečtu i další knihy.

27.10.2016 4 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Stýskalo se mi po Johnu Taylorovi a jeho ironické povaze. Myslela jsem si, že by Harry Dresden mohl být podobného ražení. Nu rozhodně není. Co si budeme nalhávat Johna Taylora je těžké trumfnout, alespoň v mých očích.
Kniha se četla dobře, děj poměrně odsýpal. Nicméně od začátku jsem tušila, kdo za tím vším nakonec bude. Dojem z Harryho postavy dost kazila ta jeho rozporuplnost. Ano jsem ráda, že je vyjeven spíše jako lidská bytost než jako velký a mocný čaroděj (kterým nicméně dle náznaků je), ale přesto mi moc nesedělo to, jak v jednu chvíli je Harry totálně mimo a skrčený strachy a najednou po pár větách sám k sobě je zase velký drsňák. Nicméně kdo ví, jak by se v takových chvílích zachoval...
Každopádně dám určitě šanci dalším dílům. Jsem poměrně zvědavá co nám autor ještě naservíruje.
Trochu mě zklamal závěr s kletbou. :(

19.10.2016 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Tolik úžasné absurdity v jedné knize vás prostě musí dostat. :) Autor byl prostě geniální o tom nemůže být sporu.
Bavilo mě více než první díl. V určitých chvílích jsem byla nařčena z toho, že jsem blázen, když jsem u knihy vyprskla smíchy. :)
Smrť je prostě frajer a za tím si stojím! :D

16.10.2016 4 z 5

Démonova kletba Démonova kletba Dan Abnett

Mám lehkou úchylku na temné elfy. Je pravda, že jsem přečetla "jen" Drizzta, takže nemám moc s čím porovnávat, ale nevadí.
Kniha se mi opravdu líbila právě proto, že byl Malus tak temný a podlý a zlý a zákeřný a nemilosrdný a necitlivý. No víc už mě toho asi nenapadne. :D
Drizzta miluju, protože je to prostě úžasná postava, ale není to "temný elf". Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst i knihu, kde hlavní postavu je temný elf. Protože přesně takhle si temné elfy představuji. :3

11.10.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tak tohle se mi líbilo. Opravdu moc. :) Upřímně jsem od knihy vůbec nic nečekala, ale kniha mě dokázala totálně překvapit. Měla jsem opravdu problém v poslední době něco přečíst, ale tahle kniha mě vrátila zpět do sedla. :)
Will Grayson i Will Grayson byli skvělí. :) No a Drobek sám o sobě byl osobnost.
Od Johna Greena nemám načteno vůbec nic a od Levithana jsem četla jen Líbali jsme se a Dash a Lily, takže jsem nepoznala, kdo koho psal. Nicméně mě oba nesmírně bavili. :)

08.10.2016 4 z 5

V tónech duhového života V tónech duhového života Jakub Hübner

Musím říct, že jsem od knížky měla asi až příliš velké očekávání. Nedokázala jsem se do knihy začíst a navíc jsem si nedokázala oblíbit ani jednu hlavní postavu v podobě Dana. Jediná postava, která mi sedla byl Oskar. :)
Tahle tématika mě vždy zajímala, takže si ráda přečtu knihu, na kterou narazím. Tohle byla víceméně náhoda, pro kterou jsem sáhla v knihovně.
Takové neurazí, nenadchne.

02.10.2016 3 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Tahle kniha byla spíš o vnitřních démonech Phuryho než o vztahu hlavní dvojice, ale rozhodně to nevadilo. Phuryho jsem měla od začátku moc ráda. Stejně jako většina členů Bratrstva neměl lehký život a jeho vnitřní démoni ho pronásledovaly i do současnosti.
Měla jsem teď nějakou krizi co se čtení týká, ale když se mi podařilo do knihy začíst nešlo se odtrhnout.
Musím říct, že se těším na díl o Johnovi a Xhex. :-)

12.09.2016 4 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

To bylo skvělé! :) Skvělá oddechovka, která se četla v podstatě sama. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala. Naprosto úžasné seznámení hlavních hrdinů, sympatické vedlejší postavy, kterým prostě musíte držet palce.
Nemůžu si pomoci, ale šíleně jsem fandila Jackovi. Byl naprosto úžasný. :3

28.08.2016 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Na Vishousův příběh jsem se skutečně těšila. Proto jsem moc ráda, že mě nezklamal. Popravdě, jsem na konci přemýšlela, jak to sakra autorka hodlá udělat, když je Jane člověk. Rozhodně by mě to nenapadlo, zaonačit, tak jak to dokázala ona. Překvapilo mě to.
Jsem zvědavá na Phuryho příběh. :)

24.08.2016 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Když se nad tím tak zamyslím, tak Lossosska o dva komentáře níž vyjádřila přesně to, jak na mě kniha také působila. Ano, četla se skvěle, rychle, ale v podstatě se tam vůbec nic nedělo. To ovšem neznamená, že by se mi kniha nelíbila. Byla to taková příjemná jednohubka. A nápad rozhodně skvělý, draky mám moc ráda. Ačkoliv vlci nad nimi stále vedou. ;)
Nicméně konec opravdu donutí sáhnout po druhém dílu, což jsem také udělala (díky bohu za to, že v knihovně měli zrovna všechny tři díly). Tak uvidíme, jak se tomu povede dál. :)

17.08.2016 3 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Myslím si, že každý kdo prožil velkou lásku a ztratil ji, tak nějak koutkem srdce doufá, ačkoliv tvrdí opak, že se ta osoba jednoho dne vrátí. I já to tak mám, ačkoliv nahlas to přiznám jen pár lidem. Proto mě tahle kniha hodně oslovila. Nešlo jinak než jim fandit, aby k sobě tu cestu zase našli. Aby se přenesli přes tu hromadu nedorozumění a strachu, který je vázal jak v minulosti tak v současnosti. Strašně moc mě zaujala skleněná srdce, která Elle vyráběla. Tak moc bych chtěla nějaké opravdu vidět. Musí to být nádhera.
Jak zmiňuje Pedruska01 Victor a Oliver, ta jména jsou prostě... Uáááááá! :D
A Mia! Ta holka teda byla číslo! Moc se těším na její příběh. :)
Jediné, co mě opravdu velice rozčilovalo a doufám, že je to jen překladem, bylo neustále tetelivé otevírání či zavírání očí. Grrrr...

15.08.2016 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Pro mě zatím nejslabší díl z celé série. Butche mám ráda, ale v jeho knize mi prostě nějak nesedl. Nehledě na to, že mi na nervy lezla i Marrisa. Možná to bude tím, že autorka na moje oblíbence knihy už napsala (Zsadist a Rhage) a na dalšího teprve budu (Vishous). A jak už tady několikrát padlo, pasáže s bezduchými jsou takovou otravnou vatou kolem.
Nicméně od dalšího čtení mě to rozhodně neodradilo. :)

11.08.2016 3 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Po dočtení mám dojem, že mi něco zásadního uniklo... Což mě tedy na výsost rozčiluje. Nicméně mě kniha bohužel nijak zvlášť neoslovila. Nepoužívání uvozovek mě tak dokonale mátl, že jsem vůbec nevěděla, kdo mluví či nemluví. Poměrně často jsem se ztrácela i v tom o kom se vůbec mluví.
Škoda, na knihu jsem se opravdu těšila.

08.08.2016 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Na příběh Szadista jsem se opravdu moc těšila. Jeho postava mi sedla hned od prvního dílu a v těch následujících jen stoupala. Jediné dvě věci, které mě u této knihy zklamaly byly:
1. Že příběh Szadista je UŽ třetí.
2. Že kniha končí.
Věc, které mě vyloženě vytočila se nedá ventilovat, aniž bych spoilerovala. I když následující věta asi spoiler bude tak se omlouvám. Ačkoliv mě v prvním díle mrzelo, že Tohrment nebude mít vlastní příběh, nechtěla jsem, aby ho získal takovým způsobem.

06.08.2016 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Autorka dokázala něco, co se už dlouho žádnému autorovi či autorce nepovedlo. Dokázala, že jsem se okamžitě po přečtení prvního dílu vrhla na ten druhý. Čtu série, ale poslední dobou vždy přečtu jeden díl a konec. Pak nastane dlouhá přestávka. J. R. Ward dokázala tenhle blok prolomit.
Tenhle díl byl úžasný, a nejen proto, že se mě téma rakoviny poměrně úzce dotýká. Neuvěřitelně jsem jim fandila a konec mě totálně rozsekal. Měla jsem chuť Stvořitelce opravdu ublížit. Ačkoliv tu mám pořád, neboť pořád nevím, co se stalo s Dariem. Grrr.
Byla jsem ráda, že to u nich neproběhlo tak rychle jako u Wratha s Beth, protože jsem se bála, že by mě to mohlo odradit, ale naštěstí se nestalo. Krom toho se mi neuvěřitelně zamlouvá vztah bratrů. Prostě dokonalost. Ačkoliv mají všichni i své temnější stránky.
Budu se opakovat, ale Zsadit je prostě... Nemám slov. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu jeho příběh. :)
P. S.: Ta Rhageova příšerka je ve finále docela mazel. :D

05.08.2016 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Upířiny běžně nečtu. Pomineme-li Stmívání a Temnou hrdinku, která mi téměř vypálila oči. Nehledě na to, že mám raději vlkodlaky, ačkoliv důvod vám neřeknu, i kdybyste mě mučili, neboť ho sama nedokážu definovat. Ale má s tím, cosi společného Underworld a lycan Lucian. :D Ale teď ke knize.
Tak nějak jsem od ní nic neočekávala, takže mě nečekalo žádné zklamání, ale právě naopak. Bratry si nelze jinak než zamilovat. Rozjezd vztahu Beth a Wratha na mě sice byl trošku moc rychlý, ale nakonec jsem se přes to nějak dokázala přenést a knihu si nadmíru užít.
Nemůžu se dočkat dalších příběhů bratrů. :)
Mimochodem, jsem jedinej magor, který naprosto žere Zsadista? :3

04.08.2016 4 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Ze začátku mě lehce zaskočil způsob, jakým byl příběh vyprávěn. Jenže každou další stránkou jsem si uvědomovala, že přesně takhle to vyprávěno být má.
Zhltnuto na jeden zátah, nedokázala jsem se odtrhnout. Nedokázala jsem jim všem nefandit. Moc pěkné čtení, ačkoliv mezi řádky hluboce zasahující a smutné.

02.08.2016 4 z 5

0.4 - Soumrak civilizace 0.4 - Soumrak civilizace Mike Lancaster

Nadchnul mě nápad s magnetovými páskami. Z konce člověka zamrazí, protože je to až nebezpečně blízko toho, co by se díky dnešní době opravdu mohlo stát.
Nicméně na mě poměrně rušivě působily poznámky, které byly do textu vkládány jako vysvětlení některých pojmů. Nevím, jestli to mělo být vtipné nebo prostě jen zpestření od jednotvárnosti textu, ale na mě to mělo naprosto opačný efekt.

01.08.2016 3 z 5

Nikdo neunikne Nikdo neunikne Romain Sardou

Knihu jsem si přečetla na základě doporučení. Volba to byla správná. Od první poloviny víte, kdo je vrah. Mohlo by se to zdát jako mínus a mě to tak chvilku opravdu připadalo, ale nakonec zjistíte, že je to vlastně takové plus. Poznáváte vraha, ač to bude znít morbidně, a jeho postupy. Žasnete nad tím, jak sakra pořád může unikat?
Konec byl super. Začala jsem si myslet jedno, pak druhé a nakonec to bylo až to třetí.

29.07.2016 4 z 5