V tónech duhového života

Příběh o naději, lásce, hledání, začínající kariéře a životním tápání. Daniel je mladý, ambiciózní a talentovaný zpěvák, studuje konzervatoř a zpívá v kapele. Jako každý umělec touží po úspěchu. Hledá své místo v životě a zároveň se poohlíží po tom pravém, s nímž by dokázal žít. Dan je totiž gay. Svou orientaci považuje za danou věc. Je sám na sebe zdravě hrdý a rozhodně o sobě nikdy nepochyboval. Leč lze podobný liberální přístup v dnešní době očekávat ode všech v okolí? Daniel chce v životě okusit co nejvíc a v písku času zanechat co možná nejvíce stop. Dokáže Daniel nakonec odolat svodům okolního světa? Vytrvá na své cestě za štěstím? To vše a ještě více se dozvíte v barevném příběhu doplněném o osobité ilustrace malířky Ivety Breburdové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263213/v-tonech-duhoveho-zivota-KCM-263213.jpg 3.753
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Petrklíč

Kniha V tónech duhového života

Sisi2212

Přiznám se, že knihu jsem si pořídila kvůli autorovi, kterého znám z divadla a byla jsem zvědavá. Moc jsem od ní nečekala, ale od první stránky jsem ji naprosto propadla a přečetla jedním dechem a těším se a doufám v další knihy od tohoto autora

Cailas
01.11.2018

Místy vtipné, jindy zase smutné a někdy až k neuvěření, za to čtivé. Normální zamilovaný příběh, který zabaví, nijak zvlášť odlišný od ostatních. Liší se jen vztahem kluk + kluk. Snad jen díky tomu dávám 4*, jinak bych to viděl spíše na 3*, protože mám tuto tématiku v oblibě.

greatbear
08.08.2018

Takový "normální" zaláskovaný příběh, jen teplý....
Přečteno za jeden den, ale že by to byla kniha, ke které se budu rád vracet, to se říct nedá. A tak nějak není ukončena.. Partner po nehodě v nemocnici, zemřel? Nezemřel?
Na zabití jednoho večera fajn, ale jednou stačilo. Knihy s gay tématikou mám rád, četl jsem už lepší (pardon autore)

imarvin
21.01.2018

Protože LGBT literatuře se u nás všeobecně nevěnuje příliš velké množství autorů, jsem rád za každý pokus, který se objeví. A proto jsem sáhnul i po této prvotině mladého a talentovaného zpěváka Jakuba Hübnera. Bohužel jde z mého pohledu na textu hodně vidět, že jde o první pokus o román. Jaksi chybí pocit, že autor má skvěle vymyšlené postavy a příběhy. Chápu, že jde zřejmě o osobní zpověď nebo je příběh aspoň vlastním životem hodně inspirovaný. Ale na mě prostě text působí příliš stroze a bylo pro mě téměř nemožné se s hlavní postavou ztotožnit. Zatímco první polovina se rozjíždí velmi příjemně, má hlavu a patu a spoustu zajímavých nápadů, a vypadá to, že půjde hlavně o příběh hledání toho pravého, ochucený o začátky hudební kariéry mladého muže. Druhá půlka má pak na můj vkus až příliš velké časové skoky, které byly pro mě velmi matoucí a nesrozumitelné. A právě těmi velkými rozpory v jednotlivých částech se prostě z knížky stává průměrně čtení.

Etule
02.10.2016

Musím říct, že jsem od knížky měla asi až příliš velké očekávání. Nedokázala jsem se do knihy začíst a navíc jsem si nedokázala oblíbit ani jednu hlavní postavu v podobě Dana. Jediná postava, která mi sedla byl Oskar. :)
Tahle tématika mě vždy zajímala, takže si ráda přečtu knihu, na kterou narazím. Tohle byla víceméně náhoda, pro kterou jsem sáhla v knihovně.
Takové neurazí, nenadchne.

tomas2086
20.08.2016

Knihu jsem dostal darem před cestou do zahraničí. Nevěděl jsem, co mám od knížky čekat. Jako čtenář jsem spíše zaměřen na publikace odborné a faktické. Tudíž již samotná obálka mě zaujala a trochu uváděla do rozpaků. Když jsem však knihu začal číst a zvykl si na podezřelé pohledy okolí (které způsoboval obal), byl jsem velice mile překvapen.
Příběh byl čtivý a upřímný. Autor psal knihu v „Ich“ formě, což příběhu dávalo na autenticitě a dokázal mě jako čtenáře vtáhnout do děje. Nestává se mi to často, ale v některých částech knihy jsem se i sám našel a mnohokrát jsem se musel začít hlasitě smát.
Závěrem, když rekapituluji, zda doporučit či nikoli. Osobně vřele doporučuji. Knížka i děj Vám určitě zpříjemnění odpolední chvíle. V mém případě jsem měl knížku přečtenou za 2 dny a doufám v pokračování.

Renda66
15.08.2016

Knihu jsem si původně koupila na dovolenou. Jenže jsem nevydržela a pustila se do čtení hned. Líbí se mi odlehčený styl, jakým je napsaná. Přesto vybízí k zamyšlení, ale i pobaví, i dojme. Jsem ráda, že jsem si ji koupila a můžu jen doporučit.

panda30
25.07.2016

Tuhle knihu jsem v sobotu dočetla. Jsem ostuda, že jsem se k ní dostala až teď, ale přece. Kniha mne zaujala na první pohled. Obálka i ilustrace jsou velmi osobité a mají duši. Stejně tak příběh. Bavila jsem se, dojímala a celkově mne příběh vtáhl. Sice nejsem zastáncem používání nespisovné češtiny, ale musím říct, že v tomto případě mi to nevadilo. Dokreslovalo to atmosféru a charaktery jednotlivých postav.
Za mne rozhodně palec nahoru.