esussi esussi komentáře u knih

Rebelka Rebelka Benoît Duteurtre

Už dlouho jsem nečetla knihu s tak nesympatickou hlavní hrdinkou, ale vlastně to díky tomu bylo celkem zajímavé. Postavy byly sice hodně charakterově vymezené, ale to jenom podtrhovalo absurdnost příběhu.

21.09.2014 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Příběh pokračuje a naštěsttí ve stejné kvalitě jako první díl. Konečně se dozvídáme trochu víc o životě prince Maxona.

11.09.2014 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Tuhle knížku napsal chlap :) Wow! Bylo to vtipné, milé, místy sice trošičku přitažené za vlasy, ale nápad to mělo.

11.09.2014 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Mám z této knihy opravdu smíšené pocity. Na pozadí banálního románu o muži, který se po pádu z kola rozhodl začít žít v lese, je vyobrazena moderní společnost - a to ne v zrovna lichotivém světle. Pod tenkou vrstvou příběhu o novodobém Robinsonovi jsem cítila lehké znepokojení současným řádem věcí. Zároveň jsem však mnohokrát musela zpochybnit mentální zdraví hlavního hrdiny.

Kniha mě dokázala pobavit i přinutit k zamyšlení. Je jen na čtenáři, jak si její poselství vezme k srdci. Já se zatím do lesa stěhovat nechystám, ačkoli mi tato myšlenka není úplně proti srsti.

08.09.2014 4 z 5

Totální výprodej Totální výprodej Benoît Duteurtre

Jak může vypadat život člověka, který je v mládí plný snů a očekávání... Po čase člověk zjistí, že skutečnost je bohužel o dost jiná než ideály z mládí. A ikdyž člověk dře a tvrdou prací se snaží šplhat po společenském žebříčku, dost často se stává, že když vyleze dost vysoko, začne se mu točit hlava a uvědomí si, že šplhal na špatném místě. Jenže dolů už je to až moc daleko.

Takový je život, a netýká se to jenom lidí z hudebního průmyslu.

Pěkná kniha o věcech, které každého občas musí napadnout.

31.08.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Bylo to v celku OK, až na tu věc s roztrháváním kalhotek, to už bylo trochu moc :)

29.08.2014 3 z 5

Rakovinu nevyléčíš Rakovinu nevyléčíš Denis Leary

Wow! Tahle kniha je biblí všech milovníků sarkasmu. Na každé stránce se prostě musíte smát. Ideální dárek pro tátu k Vánocům.

28.08.2014 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Tahle série je opravdu pecka, a ani Cress nezklamala. A moje nejoblíbenější postava je rozhodně Iko.

19.08.2014 4 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Fakt hodně dobrá kniha. Zápletka se mi líbí, ale už mi pomalu začínají chybět strigojové. Snad v příštím díle...

19.08.2014 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Jedna z nejlepších knih z upírského žánru

07.08.2014 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Asi nejlepší díl ze série. Pořád si to drží slušné tempo a příběh se začíná zajímavě vyvíjet.

04.08.2014 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Fajn počtení na prázdniny. Vtipné, poutavé a se zajímavým příběhem.

03.08.2014 3 z 5

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Tahle kniha je tak špatná, že k tomu ani nemám co dodat. Hlavní hrdinka je hloupá naivní husa s čistou duší (po které všichni upíři pasou) a hrdina je zase upír s tělem boha... no zní to jako klišé, ale skutečnost je fakt o DOST horší. Fráze z rozhovorů mi připomínají dialogy ve fotorománu z Bravíčka. Bohužel (nebo bohudík :)) nejsem až takový masochista na to, abych to dočetla.

Pokud je vám 15, nebo se zotavujete z rány do hlavy, tak je možné, že se vám to bude líbit.

Edit: Tak jsem to přece jen nakonec dočetla, protože už nebylo co jiného číst, a kupodivu ten konec přece jen nebyl tak špatný. Ale teda ty Abbyiny hlášky mi zněly jako nějaké rádoby vtipné pubertální prupovídky z hodně špatného sitcomu.

02.08.2014 1 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Pecka od Nesba. Harry Hole mi není nijak moc sympatický, takže jsem opravdu uvítala detektivku, která se neodehrává z pohledu detektiva. Je sice pravda, že příběh měl semtam nějaké slabší místo v závěru, ale i tak to rozhodně stálo za přečtení.

02.08.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Něco ve stylu Nevěsta pro milionáře v daleké bodoucnosti. Ale proč ne? oproti pořád opakujícím se románům o upírech a o konci světa mi tohle přišlo fakt dost originální. Četla jsem to v angličtině, a i tak jsem to "zhltla" během pár dnů. Bylo tam dost akce i vtipných momentů. Jako jo, mělo to i pár slabších míst, třeba ty útoky rebelů mi přišly trochu nedotažené. Ale jinak to byla fakt hezká pohádka.

25.07.2014 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Pokud byl první díl lepší průměr, tak tohle pokračování je bohužel krok špatným směrem. Moc se toho nepovedlo. Bylo to lehce zmatené a těžce nezajímavé. Ani jsem to nedočetla celé - umřela jsem totiž nudou asi 40 stran před koncem knihy.

24.07.2014 2 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Říkejte si co chcete, mně to stejně přišlo jako Upíří deníky v bleděmodrém. Nic moc originality, ale líbí se mi ta myšlenka s Temnými hrdinkami, takže v tomhle ohledu se těším na další vývoj děje.

21.07.2014 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Film mě docela navnadil, ale snad poprvé musím konstatovat, že knížka byla slabší. Čekala jsem víc detailů z příběhu i o jednotlivých postavách, bohužel marně.

I přesto je knížka čtivá a téma mě zaujalo.

20.07.2014 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Jako ušlo to. Asi jsem se už naučila od novějších erotických románů nečekat žádné zázraky. Erotické scény OK, zbytek byl sbírkou klišé ze všech dívčích románů. A ještě k tomu nesympatická hlavní hrdinka.

20.07.2014 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Musím uznat, že nemesis je krásně vyšperkovaný detektivní román. Všechny důležité věci do sebe začínají zapadat právě v tu pravou chvíli. Ale i tak jsem věděla, kdo bude vrah už asi od půlky knihy.

18.06.2014 4 z 5