estwen estwen komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Za mě jediná vtipná situace v knize byla scéna na WC v restauraci. Nejsem asi vhodný cílový čtenář pro tenhle typ literatury. Asi postrádám potřebný nadhled, abych se zasmála příběhu, kde všechny postavy lžou, podvádějí a žijí si každá ve své bublině. Je to asi tak na úrovni filmu Kameňák - amatérsky spatlané, rádoby vtipné s cílovou skupinou konzumentů slevových letáků supermarketů.

06.10.2017 1 z 5

Člověk by čekal, že když autorka bývala klinickou psycholožkou, tak napíše neotřelý příběh, kde použije části příběhů ze své praxe. Protože, co si budeme povídat, kolikrát se okolo nás dějí příběhy "to nevymyslíš". Namísto toho nám naservíruje psychopatickou Francouzku a spoustu předvídatelných, tisíckrát ohraných klišé. Čtení na jedno odpoledne. Dejte si k tomu kávu, ta vás udělá šťastnou, kniha ne.

16.10.2016 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Je pro mě šokující, že něco takového mohlo vycházet v roce 1880. Na dnešní poměry je to prostě vcelku běžné porno... Na poměry 19.stoleti je to vulgární, šokující, provokativní a nechutné. Zajímavý vhled do historických představ o sexu. :)

13.01.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první čtení v novém roce. Silná kniha, která se dobře čte, má hlubokou myšlenku a ještě hlubší emoce. Výborné.

12.01.2018 5 z 5

Autorka těží z toho, že je slavná herečka, z návratu seriálu Gilmorova děvčata a z opravdu originální obálky. Nebylo to ani moc vtipné, ani moc zajímavé, ani to neobsahovalo moc zákulisních drbů... Kniha ve mě nevzbudila žádné emoce, takže jsem ráda, že jsem ji přečetla za 4 hodiny a vracet se k ní (narozdíl od seriálu) nehodlám.

13.11.2017 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Další jedna oddechovka k odpolední kávě pro holky :) Jsem asi jediná na světě, ale přišlo mi to lepší než první díl... Autorka se rozepsala a vypsala, ponořila se trochu do uvěřitelnějších s*aček života, vyhodila pár klišé, nechala pár předvídatelných konců. Chápu, že to není tak "kontroverzní" a "šokující" jako ošetřovatelka zamilovaná do ochrnutého muže, který chce spáchat sebevraždu, takže bez prvního dílu by si to asi nikdo nekoupil, ale formou i obsahem se to příběh posunul o level víš, stejně jako bláznivá Clarková.

22.08.2017

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Kdyby nebylo konce, byla to docela podprůměrná detektivka přitažená za vlasy. Jsem ráda, že je to za mnou.

18.01.2018 3 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Krásná, pozitivní motivačka na jedno odpoledne, která je výborně graficky zpracovaná a napsaná jednoduchým jazykem, čímž vybočuje z řady a baví :)

26.10.2017 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Romantická pecka, psaná nezvykle ve formě dopisů. Není co vytknout, lze jen doporučit :)

24.01.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Není to Bryndza a ani se o to nesnaží... Vzhledem k zařazení - detektivní román pro ženy - jsem ani víc nečekala. Dobře se čte, ale dá se odložit kdykoliv na neurčito a ani vám nebude vrtat hlavou, jak to skončilo. Chybí mi větší napínavost a emoce, což by dobrá detektivka měla mít bez debaty.

12.10.2017 2 z 5

Designérem vlastního života Designérem vlastního života Dave Evans

Kniha není ani tak návodem na činnost, ale spíš impulsem k přemýšlení. Každý si v ní najde to svoje. Jestli někdo udělal všechna cvičení od A do Z, tak ať se mi ozve :) Za mě dobrá kniha na křižovatky života, která se relativně dobře čte :)

21.08.2017 3 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Melissa Hartwig

Whole30 a paleo jsem znala už roky předtím. Knížka byla jen jako "nakopnutí" a doplnění znalostí (nic nového jsem se nedozvěděla). Uvítala bych novější vydání a lepší grafické zpracování. Po obsahové stránce je tam vše, co potřebujete vědět o tomto typu stravování, o metabolismu atd. Jako start do nového života s Whole30 určitě nejkomplexnější rádce.

16.10.2016

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Občas si od lifestylových a odborných knih odskočím k nějaké té beletrii. Knížku jsem si brala jako oddechovku na dovolenou. Sice je tam pár předvídatelných okamžiků a člověk občas myslí, že nikdo snad nemůže být tak naivní jako Louisa, ale bylo to sympatické čtení. Sice trochu klišoidní, ale myslím, že v oblasti románů pro ženy je těžké přijít s něčím originálním.

16.10.2016 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Nejlepší z celé dosavadní trilogie. Ve všech literárních disciplínách se Bryndza posunul o level nebo o dva výš. Vynechal egoistické dialogy a házení hrachu na zeď a napsal opravdu top detektivku bez kompromisů. Díky :)

13.11.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čtivá mainstreamová detektivka pro běžného čtenáře. Nevím, jak by se to líbilo člověku, který nezná první díl a tudíž charaktery hlavních postav a nějakou historii. Byl by to prostě průměr, kdyby... Líbí se mi, jak autor pracuje s menšinami. Ať se jedná o homosexuály, imigranty, nebo ženy v mužském světě (jo, to je taky podstatná menšina, ne-li většina :D ). Sice je tam místy už trochu přemenšinováno a přehlížení a předsudků je tam taky tolik, že to bije do očí, ale je fajn, že na to někdo upozorňuje ve svém bestselleru. Takže to je pro mě o hvězdičku víc :)

01.11.2017 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Oddychovka - napřed se mi to vůbec nelíbilo a těžko se mi prokousávalo puberťáckým stylem psaní a zmatenými kapitolami z různých časů. Posledních 20% už ale mělo spád - jakoby se autorka "vypsala" k lepšímu stylu během jedné knihy. Ale jako vymývák na pláž na dovolenou to bylo super a bod za to, že autorka je ročník 1992 ;)

07.09.2017 3 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Kdo četl Zázračný úklid od Marie Kondo může mít rozporuplné pocity. Kdo vše bere příliš vážně je bude mít určitě :) Kdo bere život a návody na něj s nadhledem se pobaví a odreaguje a zjistí, že není se svým hrocením sám :D

07.08.2017 5 z 5

Je to daleko jednodušší a stravitelnější čtení než původní knížky, což z tohohle dílu konečně dělá opravdovou knihu i pro děti a nejen pro mládež. Všichni už svět Harryho znají, proto je tu jen čistý příběh s několika málo novými postavami, jejichž charakter je lehce čitelný a nejsou nijak komplikované. Další obsáhlá kniha by byla zklamání a krok zpět, tohle je adekvátní pokračování série, korespondující s náladou doby....

30.01.2017 4 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Jednohubka, která neurazí, nepřekvapí a mírně pobaví... Pro pravidelné čtenáře blogu bych řekla vyhozené peníze. Max, že byste Michelle žrali tak, že potřebujete oautogramovanou knížku v knihovničce :)

30.01.2017 4 z 5

Vzdělávejte se po svém Vzdělávejte se po svém Dale J. Stephens

Motivační a inspirativní. Nicméně spousta věcí není aplikovatelná pro každého. Pokud nejste student střední školy, nebo prvních ročníků vysoké školy, tak se tam moc nenajdete. Pokud chcete v průběhu příštích 5ti let založit rodinu, tak se tam taky nenajdete. Pokud je Vám necelých 30, už jste pár prací zkusili a hledáte jiný směr v životě, tak se tam taky moc nenajdete. Pokud se nemůžete odstěhovat do USA, nebo cestovat po světě, tak se tam taky moc nenajdete... Pokud nechcete kariéře obětovat 24/7, tak se tam taky nenajdete... Je potřeba si z toho udělat výtah sám pro sebe, aplikovat jednu, dvě věci a jít si zase přečíst jiný návod :)

16.10.2016 4 z 5