Estarossa Estarossa komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Pouze přidávám další pochvalné polínko do krbu. Výborný první díl série a moc se těším na další.

15.07.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

7 díl za mnou a opět skvělé. Tato série má opravdu konstantní kvalitu alespoň za mě a kdo ji ještě nečetl a má tento žánr rád tak by to měl určitě napravit!

22.02.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Začátek knihy byl velmi povedený, mrazivý, překvapivý. Poté jsem se nemohl nějakou dobu začíst. Druhá půlka knihy, ale nahodí to správné tempo. Velmi kvalitně vymyšlený příběh a i postavy byly zajímavé. Postava Kaštánka byla skvěle děsivá, za mě doporučuji.

24.10.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak mám za sebou první tři díly. První dva nejsou vůbec špatné, druhý mě tedy bavil o něco méně. Tento třetí je však vynikající, posledních asi 150 stran jsem slupl jak malinu. Napínavé, překvapivé, dobře vymyšlené. Velké doporučení!

04.05.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak jsem se vrhl zase do další série. I zde se jedná o kvalitní příběh, kde jste zvědaví jak to celé dopadne. Největší pozitivum knihy je určitě hlavní dvojka detektivů. Jsem zvědav na další díly a jako většina taktéž doporučuji!

08.10.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Zkusil jsem novou sérii a musím říct, že jsem nešlápl vedle. Temný, brutální a napínavý thriller. Určitě doporučuji.

17.04.2021 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jediné dvě slova, co mě po přečtení napadají: standardní kvalita.
Všechny díly této série jsou skvělé!

08.04.2023 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Moje první kniha od Kinga a musím říct parádní psychothriller. Začátek byl lehce chaotický, ale pak se to skvěle rozjelo. Byl jsem moc zvědavý jak to s hlavním hrdinou dopadne. Annie byla velmi děsivá a některé části byly správně mrazivé. Přidávám se k většině a doporučuji.

28.11.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Začátek mě moc nechytl, nemohl jsem se začít. Jakmile však Mikael dorazil na místo, kde má řešit tajemný případ ztracené dívky začne mít příběh tu správnou jiskru. Všechny postavy jsou skvěle napsané.

18.06.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Skvělá kniha, moc doporučuji. Tuto sérii jsem četl postupně od prvního dílu a opět doporučuji ji takto číst. Za mě zrcadlový muž společně se Svědkyní ohně a Písečným mužem jsou nejlepší díly série.

07.05.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Největším nepřítelem člověka je další člověk a to kam až může zajít lidská krutost je nepředstavitelné. Velmi silný a smutný příběh nejen hlavní hrdinky, ale i ostatních, co později potká.

20.04.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha je opravdu spíše určena pro ženské publikum. Jedná se však o kvalitní psychothriller, který podle mě ocení úplně každý.

SPOILER: konec byl správná justice a jako pejskaři mi velmi zvedl náladu

04.11.2022 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Prolínání minulosti a přítomnosti je dobře uchopeno a nutí vás číst dál a zjistit jak to celé dopadne. Je pravda, že konec mi také přišel trochu uspěchaný a hlavní hrdinka a některé její činy pro mě byly opravdu záhadou. Kniha je však skvěle čtivá, mrazivá a napínavá, doporučuji.

04.02.2022 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Geniálně vymyšlené a skvěle napsané. Zopakuji jako někteří, že je tuto trilogii nejlepší číst v malé časové prodlevě mezi díly, nejlépe hned po sobě. Nejvíce mě bavila Pátá oběť, ale celkově velmi skvělá trilogie.

25.05.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Zatím mám za sebou 4 díly této série a musím říct, že poslední dva díly Svědkyně ohně a Písečný muž byly ještě výrazně lepší než Hypnotizér a Paganiniho smlouva. Doporučuji, ale číst od prvního dílu efekt na celkový příběh je potom lepší. Každopádně za mě velké doporučení. Je to napínavé, temné a dobře promyšlené, ale pravda někdy až lehce za hranicí uvěřitelnosti.

22.03.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Nebyla to vůbec špatná kniha, četla se dobře byla napínavá byly zde i nějaké zvraty a dobře vykreslené prostředí, ale jak už zde bylo několikrát zmíněno určité situace byly přes čáru a dosti nereálné hlavně v závěru proto ubírám jednu hvězdičku. Knihu však doporučuji!

14.09.2022 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Velmi dobrý psychothriller, kde jsem věděl jak se bude zhruba příběh vyvíjet, ale i tak mě překvapil. Naivita Christophera mě lehce vytáčela.

10.03.2023 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Skvělý start nové série. Postava Sklípkana byla zajímavá. Hlavní dvojici nejde nefandit. Doporučuji a těším se na další díly.

01.07.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Moje první krimi a musím říct, že super. Je pravda, že mohla být možná o něco kratší, ale děj byl napínavý, takže to vlastně nevadilo.

12.03.2021 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jako fanoušek herní série byla jenom otázka času, kdy se pustím i do knížek této slavné série. Myslím, že hodně tady bylo už řečeno a já se jenom přidávám s kladnou recenzí. Popis jednotlivých charakterů a míst je skvělý. Opravdu jeden z hlavních kamenů fantasy žánru.

05.12.2022 5 z 5