essterkaa essterkaa komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hodně depresivní knížka. Celou dobu cítíte takový mrazivý běh po zádech. Rozhodně velmi čtivá kniha. Docela brzy mi bylo bohužel jasné, jakým směrem se bude děj vyvíjet, což byla trochu škoda.

17.02.2024 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi čtivě napsaná kniha. I když se jedná zcela o smyšlený román, velmi mě zaujal. Jak jsme vděčná za to, jak listopadové události dopadly a za to, že žijeme ve svobodě.

14.02.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezký, i když velmi drsný příběh. Velmi brzy mě vtáhl do děje a nepustil až do konce. Knize přidává na hodnotě, že je psaná podle skutečných událostí.

03.01.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Velmi milá oddechová kniha. Ideální na vypnutí, člověk u čtení nemusí nijak zvlášť přemýšlet.

01.09.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Velmi dojemná kniha. Věci zde popsané jsou opravdu kruté a neuvěřitelné. Při čtení jsem si říkala, jak tohle mohl někdo přežít?! A přece! Kniha je totiž plná neuvěřitelné síly a touhy k životu. Rozhodně doporučuji k přečtení všem, kteří se chtějí dozvědět něco více o holocaustu a také všem, kteří se chtějí zamyslet nad svým životem. :)

13.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Na druhý díl Šikmého kostela jsem se tak těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamal. Opět spletitý děj odehrávající se v událostech, které se skutečně staly. Během čtení jsem zjišťovala, jak málo jsem toho o česko-polské problematice věděla a jsem ráda, že jsem si nějaké znalosti mohla doplnit. Už se moc těším na další díl. :)

20.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi čtivá a napínavá kniha. V několika pasážích mě dokonce rozplakala, což se mi u knížek příliš často nestává. Je to opravdu krásné dílo, kterému přidává na hodnotě, že je napsané podle skutečných událostí.

12.11.2020 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem. Byla opravdu skvělá. Troufám si říci, že jedna z nejlepších, jakou jsem kdy četla. Jsem velmi ráda, že jsem se díky ní dozvěděla hrůznou Rumunskou nedalekou historii. Kniha byla navíc velmi čtivá a až do poslední chvíle plná tajemství.

24.02.2024 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, vůbec jsem netušila, co od ní čekat. Říkala jsem si, že to zkusím. A musím říct, že po prvních 20 stránkách mě pohltila. Kniha je protkána tajemstvím, napětím i dobrodružstvím. Jak je psané na obálce knihy, opravdu obsahuje tajemství knih J. Foglara. A to je za mě samo o sobě velká pochvala. Knihu moc doporučuji.

13.05.2023 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Boží slovo, co bych víc psala.

13.09.2017 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Opravdu silná kniha. K zamyšlení pro každého.

10.07.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Úžasná kniha. Do děje mě vtáhla úplně od začátku a nepustila až do konce. Autorce se moc povedlo postupné odkrývání historie jednotlivých postav. Propracovanost děje byla úžasná. Velice kladně hodnotím i založení příběhu na skutečných reáliích. Od Kateřiny Tučkové jsem četla všechny knihy a za mě musím říci, že tahle je nejpovedenější.

09.09.2022 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Velmi milá kniha o běžném životě našich předků. Vzpomínám si, že jsem se knihu pokoušela číst někdy ve 12 letech, ale knihu jsem hned odložila a nedočetla ji. Nebavila mě. Myslím si, že jsem ke knize musela tak nějak dozrát, protože teď po 10 letech mi rozhodně přišla zajímavá. :)

15.03.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle jsem tedy opravdu nečekala. Věci, které jsou v knize popisovány jsou pro mě naprosto nepředstavitelné a je neuvěřitelné, že je vše napsáno podle skutečných událostí. Musím také vyzdvihnout čtivost celé knihy, téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Knihu bych moc doporučila všem, kteří pracují s mládeží a všem, kteří mají děti.

07.04.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velice dobře zpracovaná kniha. Nejdříve mě mrzelo, že je formou rozhovorů a ne jako příběh. Každopádně velice rychle jsem si zvykla a nakonec mi to vůbec nevadilo.
Pokud chcete nahlédnout pod pokličku Severní Koreji, určitě je tahle kniha to pravé pro vás.

26.04.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi silný příběh. Předválečné i válečné období je zde velmi dobře popisováno. Člověk si udělá obrázek, jaké to musely být hrozné časy. Konec poměrně nečekaný. Knihu rozhodně doporučuji.

10.02.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nedokážu ani popsat proč, ale kniha se mi strašně líbila. Při čtení na mě působila kouzelně, a i když nemá nějaký strhující děj, prostě mě zaujala. Sama si to nedokážu vysvětlit. Možná je to tou statečností a odhodlaností starého muže. A krásným vztahem mezi starcem a mladým chlapcem.

22.02.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha k zamyšlení. Je to opravdu drsné, kruté, výstižné. Velmi doporučuji!

23.10.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha. Všechny, řekla bych, nechutné věci jsou zde popisovány velmi brutálně a nejspíš realisticky. Ale to je právě dobře. Alespoň si uvědomíme, jaké to ve skutečnosti bylo zažít něco takového, a třeba se nám v některých věcech i trochu rozsvítí. :)

10.10.2017 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivá kniha, která Vás upoutá napínavým, postupně se odkrývajícím dějem. Doporučuji. :)

01.08.2021 5 z 5