erulka erulka komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha se četla úplně sama. Přestože se v prvním díle skoro 3/4 knihy nic moc neděje. Autorka nás seznamuje s kouzelným světem víl a jejich zvyky, což mě přišlo zajímavé. Nechyběl ani silný milostný příběh. Chystám se i na další díly.

25.02.2018 5 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Tereza Richter

Úžasná kniha se skvělým dějem. Musím se přiznat, že jsem ze začátku byla skeptická, jelikož jsem doposud neměla moc dobré zkušenosti s českou fantasy. Ovšem jsem ráda, že jsem se mýlila. Kniha mě naprosto vtáhla do děje a nejvíc se mi líbilo, že autorka neprotahovala děj. Jakoukoliv situace byla vyřešena již na aktuální stránce či o stranu později, takže děj měl spád a nemusela jsem čekat až do 3/4 knihy, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Díky tomu se autorce povedlo do knihy dostat co nejvíc děje. Moc se těším na druhý díl, jelikož závěr byl velmi šokující.

17.02.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvělá kniha. Strhávám jednu hvězdičku, jelikož po přečtení recenzí jsem předpokládala, že mě kniha úplně dostane. Děj byl skvělý, čtivý a velmi se mi líbilo, že vypravěčem je Smrt. Přestože jsem u konce brečela, úplně mě ta kniha nedostala, jak jsem očekávala, proto ta jedna hvězda dolů. Ale překvapilo mě, že mi vůbec nevadilo, že autor některé věci prozradil dřív, než měl, a tím jakokdyby "zkazil" pointu. Naopak jsem toužila víc se dozvědět, jak k tomu došlo, nebo proč se to stalo. Knihu bych určitě doporučila, jedná se o silný příběh z nejtěmnější stránky lidské historie.

07.02.2018 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Kniha dějově nebyla špatná, měla dobrý námět. I když Eden a Tyler nebyli příbuzní, přesto jsem chápala, že to Eden připadá divné. Je pravda, že v dnešní době by to nebyl první ani poslední takový případ. Byla jsem ale ráda, že jsem knihu dočetla. Nějak mě příběh moc neoslovil a musela jsem se do čtení nutit. I přesto asi sáhnu po druhém dílu.

15.01.2018 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Velmi příjemné předvánoční i vánoční čtení. Příběh se mi líbil, i když mě udivilo, kam všude se jim podařilo propašovat psa. Byla to super oddychovka a určitě bych ji doporučila. Stojí za přečtení.

01.01.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl byl lepší než ten první, který se mi ale taky velmi líbil. Příběh mě vtáhl od záčátku do konce a nemůžu se dočkat, až bude k dispozici závěrečná kniha. Poznávat Vendu bylo velmi zajímavé a jak jsem se dostávala dál a dál, konečně jsem i rozumněla jednotlivým úryvkům na konci kapitol. Jedniné co mě zaráží je, že si nejsem tak úplně jistá, s kým chci, aby Lia nakonec skončila. U každé knihy předtím jsem vždy měla jasno, ale tady prostě nevím. Už se nemůžu dočkat na poslední díl. Skvělé čtení.

01.01.2018 5 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Super knížka. Tento žánr moc nevyhledávám, proto jsem se do této knihy pustila na základě doporučení. Musím říct, že mě velmi mile překvapila. Děj měl spád, byl vzrušující, napínavý a nechyběla i láska. Sice jsem v polovině knihy začala tušit, kdo je vrah, ale nechápala jsem jeho motivy. No a pak mě samozřejmě zajímalo, jak to dopadlo mezi Britt a Judem. Konec se mi velmi líbil, krásný a nekomplikovaný. Knihu určitě doporučuji.

20.12.2017 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Jako vánoční čtení je kniha dobrá. Naladí vás na předvánoční čas, který rychleji ubíhá díky jejímu čtení. Ovšem dějově je to spíše průměr. Zajímavé mi přišlo zpracování rodiny, která se živí pěstováním a prodejem vánočních stromků. Ovšem milostná zápletka mi přišla chvílemi nudná. Vím, že vztah na dálku je těžký, ale přijde mi, že to hlavní hrdinka trochu moc hrotila, obzvlášť v dnešní moderní době. Ale kniha určitě stojí za přečtení.

05.12.2017 3 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Velmi čtivá kniha. Skládám poklonu autorce, že dokázala velmi zajímavý a napínavý děj vměstnat do jedné knihy. Jen jsem z titulní obálky čekala teda daleko větší nenávist mezi Tashi a Ramilem, přišlo mi, že šlo pouze o počáteční nevraživost, jelikož je oba nutili do toho, co sami nechtěli udělat. Kniha se mi líbila a určitě stála za přečtení.

13.11.2017 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Celá série se mi velmi líbila. Určitě bych ji doporučila k přečtení i dalším. Závěrečný díl byl takový zvláštní. Čtivost děje byla naprosto geniální, ovšem přišlo mi, že se 3/4 knihy nic nevyjasňuje spíš právě naopak. Nevím, jestli jsem jediná, koho zklamal konec. Myslela jsem si, že se toho dozvím daleko víc např. Jak potrestali hraběte, náznak jak probíhal život Gwendolyn a Gideona, nebo jak přijala Gwendolyn nového sourozence. Ale celou sérii obdivuji a jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Jen něco málo k filmu: Měla jsem pocit, že režisér četl pouze první díl a na zbytek se vykašlal a tomu odpovídaly i filmové díly. První film se mi líbil, ovšem s následujícími díly rozdíly narůstaly, až to vyvrcholilo závěrečným dílem. Nebyla tam snad jediná scéna (to trochu přeháním), která by se odehrála podle knižní předlohy. Dívala jsem se až do konce, jelikož mě zajímalo, jak to všechno dopadne, protože to, že jste přečetli knihu vám v tomto případě nepomůže. Dokonce to má i úplně jiný konec, který se mi nelíbil. Jsem ráda, že jsem všechny části zhlédla, ovšem dějově mě to velmi zklamalo.

03.11.2017 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl se mi líbil o kapku víc, než ten první. Nejvíc mě v knize baví poznámky Xemeriuse a obdivuji Gwendolyn, že ve většině případů na jeho poznámky nereaguje, já bych to asi nevydržela, jelikož někdy jsou fakt trefné. Co mi na knize vadí je, jak autorka rozvíjí informace, které byly napsány v předchozím díle. Kolikrát mě to nebavilo číst zase znova. Je až pozoruhodné, jak autorka dokáže, protáhnout dva až tři dny do jedné knihy. I když u knih nemám ráda dlouhé kapitoly, zde mi to nevadilo, dokonce se mi kniha i rychleji četla. Hned se vrhnu na poslední díl a snad už se začnou konečně odkrývat tajemství, o kterých se v předchozích dílech jen spekulovalo.

30.10.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kniha byla velmi čtivá a podle mého názoru i důkladně promyšlená. Gwendolyn je velmi sympatická a Gideon... kdo by ho nezbožňoval. Přijde mi,že se v prvním díle toho moc nedělo, co se týká odhalování tajemství kolem chronografu a Lucy. Chápu, že bylo třeba nejprve čtenáře uvést do děje, takže se moc těším na další díly.

25.10.2017 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Skleněný trůn jsem nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Ale tato kniha se mi líbila, byla čtivá, napínavá a nechyběl i milostný trojúhelník, který byl ovšem až na druhé linii příběhu, což mi vůbec nevadilo. Meira mi byla sympatická už od začátku a jsem zvědavá, jak se vypořádá s novou rolí panovnice.

23.10.2017 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Celá série se mi velmi líbila. Po dočtení druhého dílu jsem se nemohla dočkat, až vyjde poslední díl. Přečetla jsem ho za víkend. Děj byl napínavý i zábavný. Je ovšem hrozné si uvědomit, jak může být soudnictví prohnilé a že pokud má člověk peníze a vliv, může si zařídit svobodu. A hodně jsem se chtěla dočíst, za kým pálí Easton, docela by mě to zajímalo.

16.10.2017 5 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

První díl jsem nečetla, pouze jsem viděla film. A jelikož to bylo už nějaký pátek zpět, tak jsem si při čtení druhého dílů ze začátku neuvědomovala kdo je kdo. Přesto že mi první půlka knihy přišla dějově o ničem, četlo se to samo. Nevím, jak to autor dokázal, ale jeho styl psaní mě nutil číst dál a dál, i když mě děj nijak neuchvacoval. Ovšem pak to přišlo. Druhá půlka knihy byla naprosto skvělá. No a konec byl geniální. Někdy se mi sice stávalo, že jsem v některých pasážích nevěděla, na co "mimozemšťani" naráží, o všem ve většině případů jsem na to dostala odpověď později. Určitě se hned vrhnu na závěrečný díl.

27.09.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Nádherné zakončení celé série. "První" jsem přečetla za dva dny. Naprosto strhující příběh plný romantiky, lásky i akce. Ovšem několikrát jsem si pokládala otázku PROČ? Proč se tak America chová? Proč Maxonovi už proboha neřekne, že ho miluje atd... Někdy jsem trpěla za ni. Konec knihy byl naprosto úžasný. A Celesta? Když zemřela, řekla jsem si, kdy jsem ji začala mít vůbec ráda?! Byl to opravdu nádherný příběh a určitě ho doporučuji. Chystám se i na doplňující knihy Dcera a Koruna, snad budou stejně kvalitní.

19.09.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Další díl, který jsem přečetla jedním dechem. Musím ovšem říct, že mi Elita oproti Selekci přišla o kapánek horší. Milostné trojúhelníky nemám moc ráda, v Selekci mi nevadil, ovšem v Elitě se už projevil jako obvykle nerozhodností hlavní hrdinky. Vždy to přeji jen jednomu (tady princi Maxonovi) a tak jsem vždy trpěla, když se America rozhodla pro Aspena. Obdivuji, že se autorce podařilo udržet napětí a už se těším na rozuzlení v další části. Přestože jsem Elitu hodnotila hůř než Selekci, musím dát 5 hvězdiček, jelikož mě série úplně pohltila. A hurá na První!! :)

18.09.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nádherné čtení. Kniha se četla sama a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příjemně mě překvapil princ Maxon, jelikož je to princ a ještě jedináček, čekala jsem, že bude namyšlený a rozmazlený. Ale byl pravý opak. Musím se přiznat, že jsem čekala daleko víc rivality a intrik mezi soutěžícími, když šlo o takového krasavce (alespoň tak jsem si ho představovala) a skvělou partii. Ve většině knih nemám moc ráda milostný trojúhelník (i když teď je to v knihách velmi moderní), jelikož to vždy přeji jen tomu jednomu a unavujeme nerozhodnost hlavní hrdinky. V Selekci jsem to ovšem měla trochu jinak. I když jsem fandila a pořád fandím víc princi než Aspenovi, i tak jsem z příběhu vycítila, že Aspen Americu miloval a chtěl jí akorát zajistit lepší život. Bylo mi ho i místy líto. Už se moc těším na Elitu a na to, jak se opět dostanu do světa princů a princezen, jelikož si myslím, že většina dívek by si přála alespoň na chvíli vyzkoušet, jaké to je být princezna.

15.09.2017 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Oproti předchozímu dílu mě kniha zklamala. Musím říct, že mě vůbec nebavila, obzvlášť kapitoly "Tehdy". Měla jsem nutkání tyto kapitoly přeskočit, ale nakonec jsem je vždy přečetla. Doufám, že závěrečný díl bude lepší.

06.09.2017 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Život bez lásky jako námět mi přišel skvělý. Děj byl plynulý a velmi čtivý. Lena jako hlavní hrdinka se mi líbila. Líbilo se mi, že zprvu nepochybovala o správnosti a důležitosti systému, ve kterým žila. Je jasné, že pokud v něčem vyrůstáte odjakživa, tak to na vás zanechá stopy. Oceňuji i nejrůznější úryvky na začátcích kapitol. Byla to skvělá oddechovka na dovolenou.

06.09.2017 4 z 5