Erizzani Erizzani komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

O knize jsem slyšela už na základní škole, ale tenkrát jsem se k ní nedostala. Našla si ke mě cestu až teď a jsem za to ráda. Rozhodně by nám mohla pomoc otevřít oči.

Tatérka Tatérka Alison Belsham

O téhle knize jsem se dozvěděla díky čtenářské výzvě. Dobře se četla. Originální námět, hezky vykreslené prostředí tetovacích salónů.

05.09.2020 4 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Povídky tohoto autora jsem jako puberťačka milovala, dokázala jsem trávit hodiny tím, že jsem četla jeho příběhy. Doporučuji každému, aby si od něj něco přečetl.

30.07.2020 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Dracula je jedna z prvních knih, které jsem si přečetla jako děcko dobrovolně. Věřím, že to ještě někdy zopakuji. Kniha má stále svoje čestné místo v mojí knihovně.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Knihu mi kdysi doporučil člověk na kterém mi záleží.. takže jsem ji na sílu dočetla. Bojovala jsem s formou, kterou je psaná. Jsem ráda, že jsem ji dočetla. Líbí se mi myšlenka, kterou nám kniha předává. V devětatřicátým nám to moc nepomohlo, tak třeba do budoucna? :)

Tma Tma Jozef Karika

Byla jsem lehce skeptická, když jsem viděla % hodnocení. Kniha mě dost překvapila. Musím říct, že jsem se i místy příjemně bála. Autor mě držel v napětí až do konce a nechával hodně prostoru pro moji fantazii a ukvapené závěry. Rozhodně jsem nečekala takový konec. Podle mě super.

20.09.2020 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Larsson opět nezklamal, už se těším na třetí díl! :-)

28.08.2020 5 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Nejsem zrovna fanoušek poezie, ale havran mi utkvěl v paměti a i po deseti letech bych ze sebe pár veršů vysoukala :-)

30.07.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tahle kniha je prostě klasika, nejde ji snad špatně hodnotit. Četla jsem ji jako děcko a v dospělosti si to zopakovala. Nějaké výhrady bych měla, ale je to jednoduše dobrá knížka, která stojí za přečtení.

29.07.2020 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Už podle komentářů jsem čekala ledacos.. ovšem kniha překonala moje očekávání. Chce se to nad děj lehce povznést, člověk má při čtení chuť se smát, jindy červenat a jindy prostě jen být někde jinde :) Nedělejte stejnou chybu jako já a neberte si tuhle knihu jako čtení do práce, nedá se to :-D

14.01.2021 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Tuto knihu jsem v pubertě přečetla snad třikrát. Naprosto mě pohltila. Od té doby jsem vyhledávala tuto tématiku. Lituji každého, kdo si ji nepřečetl.

V lesích V lesích Tana French

Tuto knihu jsem přečetla za dvě noční směny. Dobře se mi četla, příběh byl poutavý. Evidentně co člověk, to názor. Takže pokud máte rádi detektivky, při kterých se i můžete malinko bát, tak směle do toho :)

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Jedna hluboká myšlenka mi z knihy utkvěla v paměti. Sr*čky jsou h*vno. :-)

13.11.2020 4 z 5

Brána do pekel Brána do pekel Wayne Ford

Kniha se dobře četla, ale to nejspíš díky tomu šílenému formátování. Příběh jako takový mi přišel zbytečně vulgární, alespoň některé pasáže. Osud hlavní postavy.. no, zpětně to byla docela zajímavá myšlenka. Ale celkový dojem z knihy - brak. Rozhodně bych to nečetla znovu.

06.08.2020 odpad!

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha se mi moc líbila. Film byl docela zklamání. Asi jsem čekala víc po přečtení knihy. Už se těším na další díl :-)

29.07.2020 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Hezky napsaná kniha, ale těžko se mi četla. Většinu těch informací z průběhu havárie zběžně znám, takže to bylo opakování a bylo náročné udržet pozornost. Ovšem konec knihy se mi četl velmi dobře, tam jsem našla spoustu nového. :)

04.10.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tato kniha mě hodně bavila. Určitě doporučuji :-)

10.09.2020 5 z 5

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Nevím co napsat víc, než jen: „Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn“ :))

06.08.2020 5 z 5

Skalpel Skalpel Paul Carson

Detektivka dobrá na cesty. Přečetla jsem ji během vandru po Čechách a hodně mě bavila. Plus má za velikost vydání, dobře se vešla do krosny :-)

30.07.2020 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Ten konec jsem nečekala, pěkně promyšlené, hezky napsané, užila jsem si to :)

07.02.2021 5 z 5