ERIK 2 ERIK 2 komentáře u knih

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

No co k tomu dodat asi nic,všechno bylo tady již napsáno.Chrise Cartera bych označil právě tou medailí jako Světový Bestseller nejvyšší kvality,protože to co kolikrát je označeno jako Světový Bestseller nestojí ani za jednu hvězdu,spíš Světová Slátanina.

07.03.2019 5 z 5

Královna stínů: Souboj lásky a moci o anglický trůn Královna stínů: Souboj lásky a moci o anglický trůn Edith Felber

Super,tady jsem se něco dozvěděl o Eduardovi II.a tady aspoň autorka potvrzuje, že láska ke stejnému pohlaví není trendem dnešní doby,to existovalo již dávno před námi i když pohled na dva líbající se( kluky nebo holky) no nevím sekyra? provaz?rozštvrcení? brrr...Ale super počteníčko.

31.01.2019 5 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

No není to žádná řezničina,nelítají ani nohy ani ruce,ale přeci něco lítá a to stránky.Příběh je napsán velice čtivě a hned vás vtáhne do dějě.Při čtení,jsem se ve vzpomínkach vracel do Ceaușescuova Rumunska,kde jsem byl jako dítě s rodičema na dovolené,no nemám slov,horor sám o sobě.Ty strašidelné Karpaty,hluboké lesy,dobytek volně pobýhající,bída a nikde ani noha.Přesně si umím představit jak se cítili hlavní hrdinové.

26.11.2018 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Táto kniha je něčím výjimečná,moc se mi líbila.I když to napsala mladá holka,která nežila v době nacistické okupace Evropy,vystihla chování jak vězňů tak i jejich věznitelů věrohodně.Někde jsem tady v recenzích četl že Luciano je v příběhu jako páté kolo u vozu,není to pravda,má souvislost a přesně zapadá do příběhu.Za mne super.

16.11.2018 5 z 5

Zázračný lék Zázračný lék Harlan Coben

Další kniha která se dá číst,záleží od vkusu čtenáře.

26.09.2018 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Dočetl jsem tuto knihu a můžu říct,že to co dělali Němci bylo fakt hrozné,ale na druhou stranu to samé dělali po válce Rusové,akorát ne tak okatě.Aby se neřeklo.Vidíme to chování Rusů i v dnešní době a mám možnost se s jejich mentalitou potkávat den co den a řeknu někteří jsou fakt prasata.No a co naší osloboditelé Američani to samé jak Rusové akorát v modrém podání.Chování pod uroveň no ale vím že se najdou i slušní lidé mezi nimi ale to je fakt chabé procento.Čtivý román doporučuji ale nechválím ani Rusy ani Američany ani Němce.

11.09.2018 5 z 5

Zákon lásky Zákon lásky Anne Clinard Barnhill

Krásné počteníčko.

19.07.2018 5 z 5

Prošel jsem peklem Osvětimi Prošel jsem peklem Osvětimi Kazimierz Tymiński

Kniha která stojí za přečtení ....

14.06.2018 4 z 5

Mauthausen - konečná stanice Mauthausen - konečná stanice Vlastislav Janík

Kniha je plná faktů,ale více mně zajímají knihy které jsou psané jako memoáry nebo deníky.Tato byla moc odborná.Ale jo,určitě si najde své fanoušky.

10.05.2018 4 z 5

Noční vlaky Noční vlaky Barbara Wood

Skvělé,ačkoliv knihu nečtu první krát.Situace v okupovaném Polsku,deportace,vyhlazovací tábory,milostný příběh na pozadí hrůz války k tomu epidemie tyfu,všechno hezky zapracované do jednoho celku a máme zde knihu která je velice čtivá i když každý máme na to svůj názor za mne plný počet bodů.

20.04.2018 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

...i neživé věci mohou člověka provázet celý jeho život...

30.03.2018 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Právě ležím doma nemocný a tak jsem si říkal co by asi se mnou bylo kdybych tak za popisovaných podmínek měl chřipku.No asi by to se mnou dopadlo velice špatně.Horečka,zimnice a ještě tvrdá otrocká práce k tomu rovná se plynová komora a nebo smrt vyčerpáním.Jen některé pasáže mi docela připadali jako kdyby hlavní hrdina měl na lidi neuvěřitelné štěstí a vždy vyvázl ze všeho kličkováním a že by byli kápové a dozorkyně tak nevšímaví?!

22.01.2018 3 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Dnes na Štědrý den jsem dočetl tuto knihu.Mohu říct je psaná velice čtivě.No,je to kniha nad kterou budete asi kroutit hlavou,kdo nebo co je to za lidi,kteří mají na dveřích aut napsáno "POMÁHAT A CHRÁNIT"no jenom v dnešní době nevím osobně,co nebo koho vlastně mají chránit a zase jsme u toho pomáhat a chránit jenom ty bohatý.A o tom vám víc povypráví tato kniha.

24.12.2017 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Pravě jsem dočetl tuto knihu dávám pět bodů,je to pravda že vraha znáte od samého začátku,ale je zajímavé jak si s dějem spisovatelka dokázala pohrát, aby vůbec čtenář knihu neodložil hned,jak zjistí kdo vraždil.Zajímavé čtení.

09.12.2017 5 z 5

Noční pláč Noční pláč Mary Higgins Clark

Právě jsem dočetl další výbornou knihu od paní Clarkové,no fakt napinavý thriller no a těším se na jeho filmovou podobu která nese název "A Cry in the Night"

15.11.2017 5 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

No myslím že už tady bylo všechno popsáno,ohledně této knihy.Ano,čtivá,bylo tam i napětí,ale konec mi přišel takový "kudy z nudy"paní spisovatelka ten konec trošku odflákla.

07.11.2017 4 z 5

Dělej, že ji nevidíš Dělej, že ji nevidíš Mary Higgins Clark

Nemám výhrady,čtivé,napínavé.

01.11.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Říká se že msta bývá sladká,ale často končí dramaticky pro toho kdo ji provedl,jak je to v případě této knihy.Carter jako vždy umělecky zpracoval tému, tak aby všechno do sebe zapadlo jak ve skládačce.Vraha odhalíte postupně,no prostě bomba....

29.08.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Chris Carter je můj oblíbenec,nedám na jeho knihy dopustit.Co se týče tohoto příběhu,zde je možnost vidět že pokud vezme člověk spravedlnost do vlastních rukou může to mít i katastrofální následky i když se spravedlnosti nedočká od vyšších míst.Klaním se pane Cartere.

03.08.2017 5 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Výborná detektivka,ale myslím že každý ma na to svůj názor dávám pět bodů za přečtení rozhodne stojí.

18.06.2017 5 z 5