ERIK 2 ERIK 2 komentáře u knih

Útěk z tábora smrti Útěk z tábora smrti Erich Kulka

Super kniha,teď už vím kdo byl Viktor Pestek.Doporučuji přečíst.

03.01.2016 5 z 5

Čekání na smrt: Rodinný tábor českých Židů v Osvětimi Čekání na smrt: Rodinný tábor českých Židů v Osvětimi Milan Hes

Kniha je napsaná trochu těžším stylem, ale dá se přečíst a podá informace o postavách které nejsou moc známe jako např.Fredy Hirsch,Viktor Pestek,Jakob Edelstein

14.12.2015 4 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Úžasná zároveň drastická a brutální tak by se dala hodnotit táto kniha,hold někdy lidi neznají hranic a jdou ve své zaslepenosti i "přes mrtvoly".

06.12.2015 5 z 5

Mauthausen - lágr smrti Mauthausen - lágr smrti Karel Littloch

Přečteno a můžu říct že knih o jiných koncentračních táborech je málo,proto jsem byl rád že jsem si mohl přečíst o tomto koncentračním táboře ve kterém byl vězněn i můj děda který v roce 2012 zemřel moc jsem se od něho toho nedověděl,nikdy nechtěl o tom mluvit,viděl jsem jen to,jak jel s námi po pádu komunizmu první krát do Vídně a jakmile uviděl nějakého pána který vycházel z domu a měl takové ty typické vejcové brýle co nosili právě Němci a vše kolem něho mluvilo německy se nám od strachu počúral a prosil nás aby sme ho tady nenechali a okamžitě odešli pryč.Za mně plný počet bodů

03.12.2015 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Tato kniha je úžasně napsaná,dozvěděl jsem se mnoho zajímavých věcí co se týče kolaborantských států s nacistickým Německem,dále kniha mi objasnila kdo jsou ty děti na té fotce která visí v jedném ze zděných baráků v Osvětimi,protože jsem měl možnost osobně navštívit Osvětim s mojí mámou a skupinou svazu protifašistyckých bojovníků,ano co je tady napsáno je pravda,viděli jsme i laboratoř kde tyto děti byli podrobovány experimentům a byl jsem i uvnitř plynové komory v Osvětimi I,řeknu zážitek na který nikdy nezapomenu a to je 70 let po válce.

18.11.2015 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

(SPOILER) Zase výborný krimi-thriller ke konci mi to připomělo 26. díl Případů Majora Zemana s názvem Studna a rodinu-Brůnových ale tam zase šlo o jiný rodinný problém prostě dávám pět bodů.

07.11.2015 5 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Takový průměrný hororík

25.10.2015 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Michael Prescott

Nedám ani jednu hvězdičku,myslel jsem si že pán spisovatel od samého začátku rozehraje nervy drásající příběh a místo toho pán spisovatel utvořil z dobrého tématu věc, která se nedala číst.Zase velké recenze ale knihám od tohoto spisovatele se raději vyhnu,něco podobné jako POTOK STÍNŮ od Joy Fieldingové ale tá se dala alespoň číst.

21.10.2015

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kdyby bylo hodnocení sto bodů dám sto,je to příběh zajímavě propracovaný a pomsta bývá vždy sladká.

10.10.2015 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Konečně jsem se dověděl i osudu řeckých Židů,všude jenom polské gheta a polští Židé ale Hitler okupoval skoro celou Evropu a deportoval Židy ze skoro celé Evropy a toto je právě pohled na jižní část Evropy.Bomba.

14.08.2015 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Konečně jsem se dozvěděl něco i o řeckých Židech,krutá doba,ale historie se opakuje a dnešní taky není dva krát milosrdná k lidem

14.08.2015 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Je to výborně napsaná kniha,má to hlavu i patu určitě si přečtu i další díly Psycha.Jak jsem začal číst Psycho šel jsem do práce a v jednom knihkupectví mi nabídla prodavačka zajímavou záložku s citátem Ernesta Hemingwaye "Můžeš mít strach,ale nesmíš se bát."

15.07.2015 5 z 5

Strašidelný klášter Strašidelný klášter Robert van Gulik

Dobře se to četlo ale tá jazyková korektura no úplný horor víceméně mi šla husina z chybjejicích písmen,ale spisovatel za to nemůže,to už je problém překladatele a jazykového poradce.

05.07.2015 4 z 5

Tygr loví v noci / Gibon přichází zrána Tygr loví v noci / Gibon přichází zrána Robert van Gulik

Knihu jsem si půjčil z knihovny na doporučení kamarádky a můžu říct, že mě docela zaujala.Popisy vyšetřování hrdelních zločinů jsou věrohodné,i když v závěru knihy je napsáno,že soudce Ti je fiktivní postava,ale jestli je tomu tak nebo onak kniha se dá číst a doporučuji.

30.06.2015 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Kniha se velice dobře četla,zajímavý děj i když z nemocničního prostředí se mi dělá vždy nevolno,hlavně když se popisuje kompletní operace vnitřních orgánů."Kam kráčíme,záleží na tom,co víme.Co víme,záleží na tom,kam kráčíme."Moudrost kterou použila spisovatelka a je poučná.

09.04.2015 5 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Přečteno,ohodnoceno,nepochopeno,tá kniha je totiž ze začátku velice dobře napsaná ale sklamání přichází hned od první kapitoly,rozebírají se tam vztahy otce-dcery,matky-dcery pak ke konci knihy děj nabírá otáčky a konec končí jako pohádka které chybí už jen ten zvonec.Veliké recenze ale nemůžu dát vysoké hodnocení mrzí mě to.Toto byla první a poslední kniha od této autorky.

04.01.2015 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

(SPOILER) Výborná detektívka,něco bych málo zkrátil ale i tak výborné doporučuji,z knihy plyne ponaučení důvěřuj ale prověřuj,ne každá osoba se kterou sdílíme lože je ta pravá,nikdy nevíme co dotyčná osoba se kterou právě sedíme nebo mluvíme skrývá za hrůzy ve svém vnitřku.To je první kniha od tohohle spisovatele a jdu na další díly s inspektorem Hunterem Robertem a Carlosem Garciou.

08.12.2014 5 z 5

Obete Obete Shaun Hutson

Nevíte jak se dělají hororové triky?Přečtěte si tuto knihu a budete vědět jak na to,některé pasáže jsou až nechutné,nedoporučuji slabým povahám

07.10.2014 4 z 5

Lucrezia Borgia - Dcera ďábla Lucrezia Borgia - Dcera ďábla M. G. Scarsbrook

Právě jsem dočetl tuto knihu,četla se výborně hlavně konec byl překvapivý i když papež Alexander VI-Rodrigo Borgia nebyl dle dochovalých dokumentů dobrý člověk,myslím že polovina knihy se zakládá na pravdě a půlka je smyšlená,niméně můžu jen doporučit.

07.07.2014 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Krásně napsaný román,který poukazuje na to že i pod čepicí se znakem smrti se nachází trochu citu i lásky je to fakt super kniha.

11.04.2014 5 z 5