Útěk z tábora smrti

Erich Kulka, spisovatel a historik, který přežil holocaust, v knížce zachytil skutečný příběh židovského vězně Vítězslava Lederera, jemuž se s pomocí důstojníka SS Viktora Pesteka podařilo utéct z koncentračního tábora Osvětim-Birkenau a poslat zpravu o plynových komorách a továrně na smrt západním spojencům. Román je podložen historickou skutečností, autorovou vlastní zkušeností a svědectvím přeživších. Kniha je doplněna bohatou fotografickou přílohou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95497/utek-z-tabora-smrti-95497.jpg 4.889
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Útěk z tábora smrti

janina pako

Jednim dechem precteno

hrdlickova_61
29.05.2019

Knížku jsem četla už před lety a jen jednou, ale je tak mimořádná, že si ji velmi dobře pamatuji. Je to příběh až neuvěřitelný, ale zároveň nelze než věřit, protože vymyslet takový by snad ani nešlo.

MarekThurner
18.11.2018

Jedním dechem přečteno.

katerina9455
21.02.2018

Skvělá kniha líčící hrůzy naší nedávné historie. Je třeba si tato témata připomínat! Děkuji za tuto knihu, u které se mi nejednou tajil dech nad odvahou lidí v tak nepředstavitelných podmínkách. Nemohu nedat 5 hvězdiček!

Stolda
07.09.2017

Je to o ohromné lidské statečnosti a teď prosím trochu pochopení- u V.Lederera se rozhodně jedná o nesmírnou statečnost při záchraně života, ale Viktor Pestek, ten věděl, že pokud bude jiný scénář, než jak si spolu s V.Ledererem vysnili, bude svými dřívějšími kamarády z řad SS mučen a ubit a že jejich způsoby mučení znal, o tom není pochyb. A přesto , že jednal ve jménu lásky , kdy věřil, že všechno dobře dopadne, musel alespoň předvídat, že pokud nedopadne vše dobře, bude zle, hodně moc zle. Ale opět, jako při podobných příbězích klobouk dolů a palec nahoru těm, kdo pomáhali s ubytováním, s jídlem, s doklady, prostě všem těm z odboje a všem těm, kteří pomáhali nezištně. Ti všichni si zaslouží nemalou slávu a obdiv.

terezcz
06.09.2017

Kniha je stejne hrdinska jako Utekl jsem z Osvetimi (R. Vrba). Obdivuji odvahu a houzevnatost, kterou p. Leder, Viktor Pestek a dalsi lide v teto knize predstavuji.
Precteno opet jednim dechem, smekam a doporucuji!!!

evask
05.03.2017

Skvělá knížka.

Renatecka
12.02.2017

Jelikož to není má první knížka o útěku z Osvětimi, už mě ty hrůzy, v uvozovkách, tolik nepřekvapily. Už jsem četla od Andreje Pogoževa Útěk z Osvětimi a je to pokaždé jak jeden velký horor, horší než nejnapínavější detektivka a když si člověk uvědomí, že se to všechno kdysi opravdu dělo ... nemá už pak slov.

Klid je síla, řek tatínek
Klid je síla, řek tatínek