Eneo Eneo komentáře u knih

Pětka na Finnistonské farmě Pětka na Finnistonské farmě Enid Blyton

Jedna z mých nejoblíbenějších Pětek, četla jsem ji několikrát.

02.08.2012 5 z 5

Příběhy kouzelného stromu Příběhy kouzelného stromu Enid Blyton

Tak tuhle knížku jsem četla a přitom jedla perníčky :) Je moc povedená, pro děti doporučuju.

02.08.2012 5 z 5

Pětka v pasti Pětka v pasti Enid Blyton

Jedno léto jsme sérií byli tak nadšeni, že jsme si na Pětku hráli jako děti na chatě :)

02.08.2012 4 z 5

Tajemství neviditelného lupiče Tajemství neviditelného lupiče Enid Blyton

Série "Záhad" se mi líbila víc, celkově mi to přišlo takové sympatičtější.

02.08.2012 4 z 5

Soví houkání Soví houkání Carl Hiaasen

Už si ani nepamatuju, o čem příběh byl, protože jsem ho četla před dlouhou dobou, ale určitě vím, že mi přišel něčím zvláštní - jiný než u ostatních knih.

Ostrov masek Ostrov masek Pierdomenico Baccalario

Díl z Egypta se mi líbil víc, ale i tohle je moc povedená dětská knížka.

Kamenní strážci Kamenní strážci Pierdomenico Baccalario

Stejně jako u ostatních dílů, ani tady napětí nechybí, pomalu začíná do sebe všechno zapadat.

01.08.2012 4 z 5

Obchod so zabudnutými mapami Obchod so zabudnutými mapami Pierdomenico Baccalario

Konečně se dítě dostane taky do jiného prostředí. Nejen o upírech se dá psát ;)

Brána času Brána času Pierdomenico Baccalario

Souhlas, vždycky jsem litovala, že díl není tlustší.. moc se mi taky líbily ilustrace.

01.08.2012 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Ani půl roku po dočtení si nejsem jistá, jaký mám na knížku názor. Příběh docela poutavý, ale na můj vkus až moc sentimentální. Konec mě bohužel od čtení dalších dílů odradil.

30.07.2012 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Docela předvídatelný děj, ale musím říct, že navzdory kingovskému stylu psaní (většinu-děje-hustím-do-posledních-20-stránek) mě číst tuto knížku bavilo.

Carrie Carrie Stephen King

Nenechte si do čtení mluvit ani komentovat, kamarádka mi naspoilerovala jednu z nejdůležitějších částí a myslím, že kdybych ji v průběhu čtení nečekala, měla bych lepší zážitek.

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Laurell mě nepřestává udivovat - jedna zápletka nestačí! Ale myslím, že to knížce ještě přidalo nějaké bonusové body.

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Trochu mě překvapil překlad, který jsem četla, možná to bylo tím, že jsem četla e-bookovou verzi. Nic proti ničemu, ale když v textu najdu "Ztřeštěnou kavárnu", už je to trochu moc...

27.07.2012 4 z 5

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Tato série je založená na otázkách, kterých při jejím čtení vytane na mysli daleko více, než se vám dostane odpovědí. Když ale jako správný zvídavý čtenář nějaké věci pochopit, musíte se pročíst do konečných dílů. Nevím, jestli by se mi všechny líbily teď, zastávám totiž názor, že tohle je ten typ knížek, se kterými má čtenář vyrůst. Jako dítě jsem byla z prvních dílů nadšená, momentálně mi už vadí jednoduchost jazyka atp. Každopádně mladším věkovým kategoriím můžu jen doporučit.

18.07.2012 5 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Cirkus prokletých měl větší švih než Rozesmátá mrtvola, plynulostí příběhu a zvraty, stejně tak jako kouzelnými detaily, mě přímo nadchnul.,

16.07.2012 5 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

První díl mě bavil víc, ale konec opravdu graduje.

08.07.2012 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Nehledě na to, že o knížky s upíří tématikou se dneska doslova zakopává, tahle vůbec není špatná. Hlavní hrdinka má takový osobitý smysl pro humor, který provází celý - i bez něj poutavý - příběh. Tohle mě číst opravdu bavilo.

06.07.2012 4 z 5

Zlo v krvi Zlo v krvi Rhiannon Lassiter

Souhlas s Jusou, jen nevím, jestli hororový, ale kdyby mi bylo míň, asi ano, dneska mi to přijde víc fantaskní než horor :)

22.06.2012 4 z 5

Cínová princezna Cínová princezna Philip Pullman

Upřímně jsem při půjčování knížky v knihovně myslela, že výchozí postava bude stejná, s Jimem je to hezké, ale není to tak úplně ono.

08.06.2012 4 z 5