Zlo v krvi

Na opuštěném sídle v jezerní oblasti je možné projít dveřmi skříně do tajné místnosti na hraní. V ní se pod vrstvami prachu a pavučin kupí stohy knih s hrubě přeškrtanými jmény postav. Kdysi si tam hrály dívky Anne, Emily, Charlotte, vymýšlely si příběhy a smrtí přeškrtnutím obětovaly kladné hrdiny a hrdinky z knih, aby daly život svým vlastním postavám. Ale hru nikdy nedohrály do konce a v záhadných lesích za domem stále něco hladově čeká na nová jména, na jedinou potravu, kterou zná. Pak do velikého domu přijíždí nová rodina a brzy zjistí, že se stala součástí hry. Jenže nezná pravidla. Zlá krev je strhující příběh, plný hrozivých tušení, napětí a strachu, na hranici reálného a nereálného, v mnohém podobný Záhadě Blair Witch....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33249/zlo-v-krvi-33249.jpg 4.243

Bad Blood (2007)

Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:

evilunicorn

Pozor, může obsahovat SPOILERY! Ačkoliv kniha je plná klasických hororových propriet(nefunkční rodina,starý dům, rodinná tragédie, temný les,panenka a kdo ví,co ještě) jedná se spíš o fantasy.Oceňuji zajímavý námět-vraždění knih a obětování jmen-tím ale pro mě všechna pozitiva končí.Postavy mi k srdci nepřirostly,bavila mě jediná Dalila.O tajemném a největším zlu-Požírači jmen se nic nedozvíme,dokonce ani na konci se neukáže.Dvě docela důležité postavy(Charlotta a Emily), jenž v podstatě přivedly na svět všechny přízraky,se v příběhu ukazují jen okrajově a vůbec do něj nezasahují..Celé to působí dětsky, nudně a předvídatelně.Velké zklamání,a to jsem se na tu knihu tak těšil.

GabrielleE
19.08.2017

Výborná knížka. Děj je originální a celkem strašidelný.

Akimus
05.01.2017

Příjemná hororová četba, děj rychle ubíhá a když se začtu nelze odložit.

Lily79
24.06.2015

Knížka byla opravdu dobře promyšlená, spletitá až z toho šel strach:) Úplně chápu nenávist Hermíny a Vilemíny, coby nevlastních sester. Někdy mi chování postav přišlo až příliš neuvážené, což vedlo k tomu, že jsem všechno nepochopila. Horor jak vyšitý:D

knihomolka01
26.05.2015

Musím říct, že s touhle knihou úplně nevím. Nebyla špatná, to ani náhodou, ale byla taková zvláštní, nevím jak ji popsat. Chvílemi mi přišlo, jako by autorka ten vymyšlený svět nedomyslela a trochu se do něj ztratila, ale 4 hvězdičky si to jistě zaslouží.:)

Mildamil
15.04.2015

Skvělá kniha. Dobře se mi četla a doslova jsem hltala každou stránku.

Anne42
30.03.2015

Skvělý nápad, úžasná kniha. Doporučuji!!

Ell Amaterasu
14.07.2013

Okamžitě přečteno. Nápad je to skvělý a i celkem dobře zpracovaný, jen ten konec mi připadal trochu zmatený. Ale kniha čtivá a chystám (i kvůli tomu konci) se ji číst znovu.

elis007
07.04.2013

Knížku jsem četla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout!! Všem vřele doporučuju!

minimonisek
02.01.2013

Knížku jsem si přečetla díky dobrému hodnocení, zde v databázi. Byla jsem překvapená, jak je příběh zpracován. V každé kapitole se něco dělo, člověk se nenudil. Děj je zajímavý a knížka je dobře čtivá. Všem doporučuji. Spíše jde tedy o fantasy než horor, ale i tak výborné.

Eneo
22.06.2012

Souhlas s Jusou, jen nevím, jestli hororový, ale kdyby mi bylo míň, asi ano, dneska mi to přijde víc fantaskní než horor :)

Jusa
19.02.2011

Bere-li čtenář na vědomí, že se jedná o knihu určenou nižším věkovým skupinám, vychází z toho vcelku zdařilý hororový příběh.

kája14
04.02.2011

dobrá knížka, akorát ji nečtěte před spaním....:-)

denise.spring

souhlas ;) na to že je to trochu hororové :D by to mělo být trochu... jak to říct sakra :D no, ten výraz :D

Monnyska

Myslím, že slova jako "von" a koncovky u přídavných jsmen "ej" (mladej), když to není v přímé řeči se do takové knížky totálně nehodí, jinak knížka s nádechem fantasy a hororu se mi docela líbila :-)