Brána času

Brána času https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123841/bmid_brana-casu-ICI-123841.jpg 4 129 19

Ulysses Moore série

Jason a Julia, jedenásťročné dvojčatá, sa práve presťahovali z Londýna do vily Argo, obrovského domu na vrchole útesu. Správcom domu je Nestor, starý mlčanlivý záhradník, ktorý, ako sa zdá, pozná tajomstvá vily. Čo môže dvojicu detí viac nadchnúť ako dom plný záhadných zamknutých miestností? Raz večer deti využijú neprítomnosť rodičov a spoločne s kamarátom Rickom začnú dom prehľadávať. Za skriňou objavia dvere, ktoré sa nedajú otvoriť. A práve za týmito dverami sa začína dobrodružná naháňačka za pokladom plná prekvapení. Prvá časť šesťdielnej série.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Door To Time , 2006

Frida12
29.04.2021 5 z 5

Od knížky jsem měla velké očekávání a každopádně mě nezklamala. Je velice napínavá, nejvíce se mi líbilo umístění klíčů k otevření dveří za skříní. Všechno to na konci do sebe zaklaplo.
Nejvíce jsem si asi oblíbila Jasona.
Rozhodně doporučuju!!!

Luigi1
18.05.2020 5 z 5

Záhady objevování vše NEJ.

vonMalik
29.08.2018 5 z 5

Ta knížka je skvělá! Vybrala jsem si ji jako inspiraci pro celoroční práci s dětmi a mám jasno! Zažít příběh, který je popsán v téhle knize, bude něco! Je čtivá, vtáhne vás do děje a nechcete jí odložit dokud nedočtete. Hned běžím pro druhý díl!

pipa36
12.06.2018 5 z 5

Knihu jsem si vypůjčila v knihovně a četla jsem to večer dětem - bylo to i pro mě napínavé a moc se mi to líbilo. Po všech těch bezduchých poseroutcích, které do sebe děti lámou jako o život to byla velice příjemná změna, dnes si jdu vypůjčit další díl - vypadá to, že dál už budou děti číst samy... Dávám 5*.

Eneta
07.06.2017 4 z 5

Jedna z prvních knih, co mě opravudu zaujala a neskutečně jsem se do ní vžila. Už je to doba, co jsem jí četla, ale vím, že se mi líbila.

Misuri
13.05.2017 5 z 5

Záhadná vila s tajemstvím ukrytým hluboko pod ní. Brána času, která vás může zavést do Starověkého Egypta, nebo třeba Benátek. Úžasné dobrodružství plné fantazie a záhad. Dle mého názoru jedna z nejlepších knih pro děti a mládež. Vřele doporučuji. :) Pokud se do toho dáte, určitě přečtěte všechny díly.
(komentář je psán k sérii obecně)

Po přečtení prvního dílu je dobré mít další hned po ruce. Ten první je takový rozjezdový, ale čte se to samo.

brčko-A
07.01.2017 5 z 5

Hodně dobrá kniha... Doporučila mi ji maminka a rozhodně se nemýlila,když říkala,že se mi to určitě bude líbit.

Percabethka
23.01.2016 5 z 5

Moje první fantasy série ♥ četla jsem jí, když mi bylo 8 a pamatuju si, že jsem brečela ještě několik dní potom, co jsem dočetla 6. díl, kvůli tomu, že v ČR není další pokračování :'( :D

Hannna
20.08.2015 5 z 5

Příběh jsem četla, když mi bylo asi 8-10 let a hrozně moc se mi líbil. V té době jsem ještě moc nečetla, ale stejně jsem knihu zhltla za pouhé 2 dny. Jen je škoda, že se ke mně v té době nedostaly i ostatní díly.:)

Mc-Marty
23.02.2015 5 z 5

Líbí se mi propracovanost děje, pokud totiž skončíte na nějakém tom 4. nebo 5. dílu z 6 je to pořád příběh dávající smysl. Líbí se mi též e-maily Pierdomenica na začátcích každé knihy i ilustrace stran a úvodů do kapitol. Prostě super!

SalomeH
11.09.2014 2 z 5

Na téhle knížce mi vadilo, že hlavní hrdinové vlastně pro své dobrodružsví nemuseli vlastně nic moc udělat, všechno za ně udělala náhoda. To taková Správná pětka se musela aspoň trochu snažit. Nicméně mě to nalákalo na přečtení dalších dílů, které mi obecně přišly mnohem lepší a série jako celek se mi líbila.

*-*Kleny*-*
02.02.2014 5 z 5

Tahle kniha byla moc hezká a velmi dobře se četla. :)))))

kneznaliba
27.12.2013 4 z 5

Vůbec ne špatná dětská kniha. Dobře napsaná, taky jsem přečetla v podstatě na jeden zátah. Mám i další díly, tak jsem zvědavá.

anibeni
04.06.2013 5 z 5

Skvělá knížka, nic jsem od ní nečekala a možná právě proto mne velmi překvapila a přečetla jí na jeden zátah..

Eneo
01.08.2012 5 z 5

Souhlas, vždycky jsem litovala, že díl není tlustší.. moc se mi taky líbily ilustrace.

sarekaslukova
14.10.2011 5 z 5

Super knížka nedá se od ní odtrhnou, pořád musíte číst a číst a najednou zjistíte, že jste na konci.

studentik
30.09.2011

Souhlasím se zabijakem proste se nejde odtrhnout :)

Čmoudová
31.01.2011

Nedá se o toho odejít a je to jedna z mála knih, kterou jsem zvládla přečíst i podruhé, bez toho, aby mě nudila.

Zabijak008
30.11.-0001 5 z 5

U téhle knihy se nedá přestat číst. Dalších 5 dílů vám zaručí, že je všechny přečtete.