emilieselden Online emilieselden komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velmi smutná a depresivní kniha, která mě dostala.

28.02.2024 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Mapuje velmi zajímavou a opomíjenou oblast naší historie, o které se vůbec nemluví. Což velmi oceňuji, protože např. téma 2. sv. války, koncentračních táborů apod. je naopak dost omílané. Jen některé odbornější části na mě byly příliš ale naštěstí jich nebylo moc. 4,5*

27.01.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

M. Klevisová asi nebude moje top autorka, tohle je moje třetí kniha od ní ale zatím byla nejlepší. Předtím jsem četla Zmizela v mlze a Zlodějka příběhů. Atmosféra knihy se mi moc líbila. I místo, kde se odehrává - vesnička na konci světa, vracení se do minulosti, tohle je to pravé pro mě. Pořád mě to nutilo číst dál.

30.12.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Od téhle knihy (a vlastně i celé série) jsem měla obrovská očekávání a musím říct, že jsou všechna splněna. Tohle je prostě dokonalé! Těším se na další díly.

31.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborná kniha, skvěle napsaná. Zajímavý a silný příběh.
Hned po prvních stránkách si člověk uvědomí, jak těžký měli život a jak může být člověk rád za to, co má. Dozvěděla jsem se věci, o kterých jsem neměla tušení.

23.04.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neliší se moc od ostatních knih p. Mornštajnové. Je ale pravda, že má asi nejsilnější příběh ze všech, který mi ještě dlouho bude ležet v paměti.

10.12.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemné překvapení. V první části sice není vyšetřování moc zastoupeno, ale ničemu to nevadí. Mě to moc bavilo.

23.02.2024 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Další zajímavý příběh na velmi netypické téma, což se mi na knihách K. T. moc líbí. Věnuje se věcem z období naší minulosti, na která u ostatních autorů příliš nenarazíte. Takže velké + . Jen mě trochu zamrzel otevřený konec.

13.02.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Úžasná kniha. Z tohoto kraje sice nejsem ale už od prvního dílu se na něj dívám jinak. Poodkrývá netušené a ne tak známé stránky historie naší země. Těším se na další díl.

12.07.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

A.M. umí opravdu dokonale vykreslit všechny postavy. Vtáhne vás do děje a čte se úplně sama. Krásný příběh. Moc mě bavila.

23.05.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Velmi silná, těžká a brutální kniha. Občas jsem nemohla číst dál, protože jsem se bála, co přijde. Dělalo se mi až špatně. Ale příběh je to skvělý. Zaujal mě pohled na Ameriku té doby a také fanatičnost příslušníků SS a to, jak se vyrovnávali s tím, co dělali. Určitě bych si ji někdy chtěla přečíst znovu.

24.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha má rozhodně zajímavou myšlenku a mě se líbilo i zpracování. Nebyla příliš rozvláčná, filozofická ani opakující se. Je přístupná každému a nese krásné poselství. 4,5*

10.01.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi silná a smutná kniha plná beznaděje. Dostala mě.

21.10.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Velmi smutné a drsné čtení. Jediným mínus je délka knihy. Mohla by být delší. Takhle je hodně uspěchaná, plná postav, ve kterých se pak člověk malinko ztrácí.

09.12.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Parta lidí uvězněná v domě a vrah. Co může být lepšího? Skvěle napsaná, napínavá s čtivá kniha. Podezírala jsem snad každého a můj poslední typ byl přesný. Rozuzlení perfektní a dobrý nečekaný zvrat.

16.09.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem v poslední době četla. Děj se netáhl ale příjemně ubíhal. Velmi sympatické a zajímavé postavy (Poe, Tilly, Flynnová). Přestože jsme skutečného vraha poznali asi 50 stránek před koncem, tak si kniha udržela napětí a twisty na konci byly úžasné. Nemám co vytknout.

20.04.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Moc mě bavila, čtení velice rychle utíká. Moc mě mrzí, co se stalo s Oldřichem. To nejhorší na tom je, že by to klidně mohla být skutečnost. A ten otevřený konec s poštou by mě hrozně zajímal, jak by dopadl. Od téhle knihy jsem mnoho neočekávala, ale absolutně předčila mé očekávání - dala mi vše - radost, napětí, smutek, zlobu, lítost.

04.05.2020 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi silný a smutný příběh, podobně jako Chaloupky.

22.03.2024 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nejde jinak než dát pět hvězd. Nádherný příběh vyprávěný z pohledu psa a i když nejsem zrovna pejskař (doma máme tři kočky), tak mě to totálně dostalo. Přes slzy jsem nemohla ani číst a brečela jsem od začátku až dokonce. Možná v tom sehrálo nějakou roli to, že je to půl roku co jsme přišli o pejska, který s námi žil 13 let. Každopádně to bylo nádherné. Nádherné i když smutné ale po dočtení jsem cítila naději. A moc obdivuji všechny lidi, kteří bojují za práva zvířat, starají se o ně v útulcích a dávají jim lásku, kterou oni tolik potřebují.

29.06.2020 5 z 5

Skvělé vyprávění, které se čte úplně samo. Jedinou nedokonalostí je počet stránek, kniha by klidně mohla být delší. Na pokračování se moc těším.

22.04.2024 4 z 5