emamat emamat komentáře u knih

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Nemohla jsem se prokousat neuvěřitelně rozvleklým dějem a nudnými psychologickými popisy postav. Tohle se moc nepovedlo.

15.11.2022 2 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

Tohle je moje první kniha od autora a musím říct, že mě hodně zklamala. Rychle se měnící děj, nevěrohodné jednání hlavních postav. Příběh novinářky Dany je tam vsunutý úplně zbytečně. Konec jak v blbém americkém filmu 70. let,

28.04.2022 3 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Po trochu slabším prvním díle už další dva mají trochu spád a dobře se to čte.

10.02.2021 3 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Beru jednu hvězdičku za slabší děj. Jinak znovu super čtení, Larsovy hlášky jsou neodolatelné.

12.10.2020 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Nějak mi celý ten příběh špatně zapadá na našeho ospalého města. Ale četla se docela dobře. Souhlasím s ostatním - hlavnímu hrdinovi trochu ubrat na "supermanství".

08.07.2020 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tohle byla dokonalá červená knihovna. Dočetla jsem jen proto, že jsem se něco dověděla o Kodani. Děj se dal převídat stránku dopředu, doufala jsem, že narazím alespoň na jednu nepředvídanou situaci, ale ne. Tři hvězdičky jsou až dost.

16.01.2020 2 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

Noru Roberts jsem hodně četla počátkem 90.let. Ale poslední dobou hodně upadá.

10.08.2019 odpad!

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Doporučuji přečíst Jakubův blog z PCT jsou tam krásné fotky z celé trasy, které ten deník udělají záživnější.

11.04.2019

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Musím říci ,že jsem v půlce knihy přeskočila na konec, abych znala vraha. Jinak to byl zdlouhavý příběh plný vyšinutých lidí. Rozuzlení příběhu zhuštěné do tří stránek. Byla to moje první kniha autorky a nějak nemám chuť zkoušet další.

17.02.2019 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tohle je moje první kniha od L.Zibury a musím říct, že nezklamala. Zatím jsem v polovině knihy. Jen se mi zdá líčení cesty den po dni trochu nudné , no uvidím.

31.05.2018

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Knihu jsem četla před lety a odložila jako nezáživnou. Teď jsem se k ní vrátila. Není to klasická detektivka, spíš psychologická sonda do mysli všech postav. Tahle stránka byla pro mne zajímavá. Nicméně autorka mě nepřesvědčila, abych si od ní něco dalšího přečetla.

05.02.2024

Korespondence III Korespondence III Jan Werich

Nikdy jsem si nemyslela, že mě bude tak bavit číst korespondenci dvou lidí a ještě k tomu 3dílnou. Jsem vděčná, že jsem objevila pana Voskovce, o kterém jsem doteď věděla jen velmi málo a trochu jsem si opravila mínění o p. Werichovi. Prakticky jsem vůbec nevěděla, jak čilý byl jejich styk písemný a že se během těch let několikrát navštívili. Jejich korespondence plná nadějí a plánů do budoucna a nakonec tolik zklamání a únavy a bolesti.

05.01.2024 5 z 5

Zapomenutý král Zapomenutý král Ludmila Vaňková

Příběh krále Václava se v knize trochu ztrácel a vlastně dění v českých zemích bylo trochu upozaděné . Jednu hvězdičku jsem ubrala, protože mně moc nechytla historie mongolského vpádu do Evropy. Ale na druhé straně mně donutila trochu googlit a seznámit se s ní blíže. Jak píší čtenáři níže, vadilo mi množství postav a neustálé vysvětlování jejich příbuzenství. Možná by neuškodily historické vysvětlivky, které autorka používala v dílech o Karlovi IV. a Václavu IV. Ale stejně je pro mně p. Vaňková nejlepší autorka historických knih u nás.

24.10.2023 4 z 5

McNallyho výzva McNallyho výzva Lawrence Sanders

Tohle není detektivka v pravém slova smyslu. Pachatel je známý od začátku a celá kniha je vlastně jen popis barvitých postav a prostředí amerických boháčů. Hlavní postava je sympatický zbohatlík, který z dlouhé chvíle řeší kriminální případy. Četlo se to dobře. Ale napětí tam nebylo.

25.09.2023 4 z 5

Trhák Trhák Lawrence Sanders

Škoda, že jeho knihy už nevycházejí. Sehnala jsem v antikvariátu asi 3 romány a opravu nelituji. Stará dobrá americká škola. A tato kniha opravdu bonbonek mezi nimi.

08.09.2023 5 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Po letech jsem se k této knize vrátila a zjistila, že už to nedám. Ty předlouhé pasáže o biochemii !! Celkový příběh vystavěný celkem čtivě, ale některé charaktery postav jsou poněkud nevěrohodné a nejen v této knize autorky.

30.06.2023 3 z 5

Na jedné lodi Na jedné lodi Mary Higgins Clark

Tohle nebyla Clarková, ale slabý odvar Agaty Christie. Ale když vezmu v úvahu, že to psala v 90ti letech!! No, číst se to dalo.

14.12.2021 2 z 5

Bludiště temnoty Bludiště temnoty Val McDermid

Velmi podařená detektivka. Ráda se k jejím knihám znovu vracím, vždycky mě znovu zaujmou.

13.10.2021 5 z 5

Anatomie vraždy Anatomie vraždy Imogen Robertson

Ten příběh nebyl špatný, ale zbytečně zdlouhavý. Špatně
se to četlo

14.09.2021 2 z 5

Copak jsem Bůh? Copak jsem Bůh? Roman Cílek

Krátké povídky rádoby vtipné, naprosto bez napínavé kriminální zápletky.
Kupovala jsem e-knihu a z výše uvedeného obsahu jsem ani nepoznala, že jde o povídky!

24.07.2021 1 z 5