McNallyho výzva

Román o Archy McNallym Detektivka, která se odehrává mezi příslušníky vyšší společnosti na Zlatém pobřeží na Floridě a je součástí volného cyklu o nekonvenčním vyšetřovateli. Archy McNally, mladý soukromý detektiv, pracující především pro seriózní advokátní kancelář svého otce na Palm Beach, pátrá po skutečné totožnosti dědice, který na Floridu přijel ujmout se svého majetku. Přitom se na jednom z luxusních večírků místní smetánky dostane k vraždě mladého bezvýznamného číšníka a brzy pochopí, že oba jeho případy navzájem úzce souvisejí a že odhalení skutečného pachatele se nebude mnoha lidem líbit. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22712/mcnallyho-vyzva-22712.jpg 3.54

Archy McNally 12.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

McNally’s dare, 2003

Kniha McNallyho výzva

1amu
06.08.2014

Archy Mc Nally je můj oblíbenec. Ale i další knížky z této série jsou pohodové. Nestříká proudy krev i ty vraždy jsou jaksi "kulantní". Autor si krásně vyhrál s hlavními postavami, počínaje moudrým otcem Prescottem, který by se raději narodil v Londýně Charlese Dickense, hodnou až naivní maminkou pečující zejména o své begonie. Kapitolou samou pro sebe je kuchařka Ursi Olson a manžel Jamie, vykonávající práci jakéhosi domovníka v honosném sídle Mc Nallyových, oba jsou "drbny", vždy velice dobře informováni o všem co se v přímořském městečku na Floridě šustne. Archy má kliku, že se při řešení jedné záhady seznámí s policistkou npor. Georgy (děsně vaří), se kterou se brzy sblíží. Jeho dřívější láska, vypočítavá Connie Garcia byla pro čtenáře děsem. Archyho v "práci" v otcově firmě hlídá a nedá mu chvilku klidu hlavní sekretářka paní Trelawny. Má to s ní občas těžké, ale většinou se z průšvihu dostane. Poskok firmy Binki Vatrous, přitroublý, leč sebevědomý někdy Archyho dost nadzvedne, ale poslední slovo má hlavní hrdina. Al Rogoff je jakýmsi doktorem Wattsonem Archyho. Jde o policejního poručíka, který svým způsobem (aby pro něj také něco káplo) s Archym spolupracuje.
Po smrti autora v r.1998 a po obrovských úspěších nejen na americkém knižním trhu, požádali dědicové pana Vincenta Lardo o pokračování série. Zhostil se úkolu poměrně dobře, ale je otázkou jak dlouho nám čtenářům vydrží psát (*1937).

Sběratel kůží
Sběratel kůží