Bludiště temnoty

Bludiště temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76575/bludiste-temnoty-76575.jpg 4 59 10

Brutální vražda na univerzitě v Oxfordu! Když Charlie Flintová dostane anonymní balíček plný novinových výstřižků o brutální vraždě, okamžitě zaujme její pozornost, protože k činu došlo v areálu vysokoškolského kampusu v Oxfordu, kde před lety studovala. Zatímco nevěsta a svatební hosté popíjejí šampaňské, dvojice údajných vrahů ubíjí ženicha a zkrvavené tělo hází do řeky. Charlie netuší, kdo jí balíček mohl poslat, ani proč, ale nedokáže zločin vypudit z hlavy. Její profesní život klinického psychiatra se zrovna ocitl v troskách, a tak má spoustu času věnovat se vyšetřování tohoto případu. Vrací se zpět do uzavřeného a záhadného světa oxfordské univerzity, proniká hlouběji do pozadí hrůzného příběhu a dochází jí, že zločin bude komplikovanější, než by se na první pohled zdálo. Každým dalším úspěšným krokem směrem k odhalení pravdy se přibližuje k nebezpečí, které hrozí i jí… V jádru tohoto románu leží fantasticky spletitá a složitá záhada. McDermidová je ještě lepší, než kdykoliv předtím. Na vrcholu sil a ambicí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Trick of the Dark , 2010

emamat
13.10.2021 5 z 5

Velmi podařená detektivka. Ráda se k jejím knihám znovu vracím, vždycky mě znovu zaujmou.

moudivlacek
17.04.2019 4 z 5

Není to to nejlepší od autorky, ale ani to nejhorší. Jen mi trošku přišlo divné, že nikomu nepřišlo na um divné, že kolem jedné osoby je nějak moc podezřelých smrtelných nehod. Na začátku mě pak zaujala situace Charlie, která díky svému odbornému názoru prožívá velmi těžké období.
Každopádně zajímavé i "psaní pravdy" vražedkyně v knize pro veřejnost.

Kerberos
26.06.2017 4 z 5

Val si udržuje dobrý standart.

hana4834
10.02.2017 2 z 5

za jimavá kniha ale nic pro mě na můj vkus moc na táhlá a nudná

ArwenAragorn
21.01.2017 4 z 5

Hodně lesbické lásky, podstatně víc, než v jiných knihách Val McDermid, ale nevadilo mně to. Děj trochu rozvleklejší, tak hodnotím níž.

Irika
20.01.2017 4 z 5

Čte se dobře, i když takhle podrobně jsem se s lesbickými hrdinkami a vztahy setkala prvně. Něco k osobě pachatele jsem tušila, ale přesto závěrečná pointa dokázala překvapit a určitě čas věnovaný této knize za to stál.

Yasnir
11.04.2016 3 z 5

1. kniha, kterou jsem od této autorky četla. Celkově hodnotím knihu jako vydařenou i když u některých částí jsem se maličko nudila. Podrobné popisování lesbických vztahů nepovažuji u detektivek zrovna za nutné. Závěr ač poměrné předvídatelný se vydařil. Kniha se četla takřka sama.

Selinute
28.02.2015 5 z 5

Moje druhé setkání s touto autorkou bylo téměř dokonalé. Knížku mohu jen doporučit a určitě si časem přečtu i další její díla.

čef
30.09.2014 5 z 5

Složitý krimi příběh velmi dobře psychologicky propracovaný. Hodnotím vysoko s malou výhradou k osobě pachatele, jeho motivaci a příhodně se relativně často vyskytujícím náhodám. Ale to jsem asi příliš přísný, co by za tak vysoký standard jiní renomovaní spisovatelé dali.

Neri
10.07.2013 5 z 5

Poprvé mi u nějaké knihy Val McDermid chvíli trvalo než jsem se začetla, ale po chvíli opět skvělé, napínavé a strhující. Pro mě rozhodně plný počet hvězdiček. Jsem velkou obdivovatelkou autorky a v podstatě si ani neumím představit, že bych mohla hodnotit jinak.:)

Val McDermid
skotská, 1955