Bludiště temnoty

Brutální vražda na univerzitě v Oxfordu! Když Charlie Flintová dostane anonymní balíček plný novinových výstřižků o brutální vraždě, okamžitě zaujme její pozornost, protože k činu došlo v areálu vysokoškolského kampusu v Oxfordu, kde před lety studovala. Zatímco nevěsta a svatební hosté popíjejí šampaňské, dvojice údajných vrahů ubíjí ženicha a zkrvavené tělo hází do řeky. Charlie netuší, kdo jí balíček mohl poslat, ani proč, ale nedokáže zločin vypudit z hlavy. Její profesní život klinického psychiatra se zrovna ocitl v troskách, a tak má spoustu času věnovat se vyšetřování tohoto případu. Vrací se zpět do uzavřeného a záhadného světa oxfordské univerzity, proniká hlouběji do pozadí hrůzného příběhu a dochází jí, že zločin bude komplikovanější, než by se na první pohled zdálo. Každým dalším úspěšným krokem směrem k odhalení pravdy se přibližuje k nebezpečí, které hrozí i jí… V jádru tohoto románu leží fantasticky spletitá a složitá záhada. McDermidová je ještě lepší, než kdykoliv předtím. Na vrcholu sil a ambicí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76575/bludiste-temnoty-76575.jpg 3.953
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Trick of the Dark, 2010

Kniha Bludiště temnoty

moudivlacek
17.04.2019

Není to to nejlepší od autorky, ale ani to nejhorší. Jen mi trošku přišlo divné, že nikomu nepřišlo na um divné, že kolem jedné osoby je nějak moc podezřelých smrtelných nehod. Na začátku mě pak zaujala situace Charlie, která díky svému odbornému názoru prožívá velmi těžké období.
Každopádně zajímavé i "psaní pravdy" vražedkyně v knize pro veřejnost.

Hana H.
27.06.2017

Nejradši bych dala hodnocení 3,5 ale to nejde, takže třeba 4.

Kerberos
26.06.2017

Val si udržuje dobrý standart.

hana4834
10.02.2017

za jimavá kniha ale nic pro mě na můj vkus moc na táhlá a nudná

ArwenAragorn
21.01.2017

Hodně lesbické lásky, podstatně víc, než v jiných knihách Val McDermid, ale nevadilo mně to. Děj trochu rozvleklejší, tak hodnotím níž.

Irika
20.01.2017

Čte se dobře, i když takhle podrobně jsem se s lesbickými hrdinkami a vztahy setkala prvně. Něco k osobě pachatele jsem tušila, ale přesto závěrečná pointa dokázala překvapit a určitě čas věnovaný této knize za to stál.

Yasnir
11.04.2016

1. kniha, kterou jsem od této autorky četla. Celkově hodnotím knihu jako vydařenou i když u některých částí jsem se maličko nudila. Podrobné popisování lesbických vztahů nepovažuji u detektivek zrovna za nutné. Závěr ač poměrné předvídatelný se vydařil. Kniha se četla takřka sama.

Selinute
28.02.2015

Moje druhé setkání s touto autorkou bylo téměř dokonalé. Knížku mohu jen doporučit a určitě si časem přečtu i další její díla.