elli09 elli09 komentáře u knih

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Kniha, na akú sa nezabúda!!! Márne hľadám inú knihu od tejto úžasnej autorky a bohužiaľ zatiaľ nič :-(

10.06.2012 5 z 5

Blázen do Napoleona Blázen do Napoleona Takaši Atóda

Zvláštne mrazivé poviedky. Rozhodne by som ešte chcela prečítať i ďaľšie knižky od tohto spisovateľa ale bohužiaľ nie sú k dispozícii

02.04.2012 5 z 5

Srdce kontinentu Srdce kontinentu Nancy Cato

Výborná kniha o austrálskom vnútrozemí a počiatkoch leteckej dopravy. Autorka nesklamala, dej má rýchlý spád a dobre sa číta

02.04.2012 5 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

V tom príbehu som spoznávala nás z čias komunizmu. Len nemám pocit, že v 40-tke je so životom koniec ako nám to vsugeroval Viewegh. Jeho knižky sa ľahko a rýchlo čítajú ale osobne preferujem literatúru na zamyslenie. Nebyť sfilmovania, tak jeho príbehy zabudnem raz-dva.

21.03.2012

Obchodník Obchodník Joseph O'Connor

Úžasná kniha od talentovaného spisovateľa. Psychologický príbeh ktorý ma dostal!!!

21.03.2012 5 z 5

Opuštěné nádraží Opuštěné nádraží Jennifer Johnston

Nádherný príbeh o láske medzi dospelými ľuďmi v pozadí krutého terorizmu

Jak daleko k Babylonu Jak daleko k Babylonu Jennifer Johnston

Krásna kniha o írskom detstve z krutej reality. Jednoznačne doporučujem!

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Ďaleko viacej ma tu bavila čítať minulosť ako prítomnosť. Minulosť bola taká dramatická a farebná a prítomnosť jednotvárna a fádna. Veľký kontrast...

05.03.2012 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Super mrazivý príbeh a dobre sa to číta

Čekání na sníh v Havaně Čekání na sníh v Havaně Carlos Eire

Krásna kniha plná vzrušujúceho detstva, ktorú treba pomaly čítať a vychutnávať. Autor nám ukazuje ako to vlastne s Fidelom a Che Gevarou bolo. Spojenie komunistu s diktátorom je odstrašujúce. To u nás bol komunizmus oproti Kube len medom na chlebe. Čím skor Fidelov režim padne, tým lepšie. Sklamali amíci na celej čiare vo vojenskom prevrate v Zátoke svíň. Keby sa to podarilo, Kuba by bola dávno za vodou.

04.03.2012 5 z 5

Hvězda moří Hvězda moří Joseph O'Connor

Kniha sa mi moc páčila. Írsko milujem i s jeho minulosťou. Kruto zobrazený hladomor. Teraz sa chystám na Obchodníka. Škoda, že nemáme viacej kníh od tohto spisovateľa.

21.02.2012 5 z 5

Sarum: Román o Anglii Sarum: Román o Anglii Edward Rutherfurd (p)

Dobrá kniha ale moc objemná. Zle sa drží pri čítaní. Rozdelila by som ju na tri časti. Ale dej ma strhol, len tento spisovateľ je náročnejší na čas. Minimálne si vyhraďte mesiac na knihu.

21.02.2012

Zemři, blázne Zemři, blázne Karl Zuchardt

Kniha ma prekvapila. Našla som ju v domácej knižnici po predkoch. Čakala som nudu a nezáživnosť a bola som milo prekvapená. Kvalitne vystihnutý stredovek s despotickým anglickým kráľom. Autor sa pridržuje historických udalostí a postáv. Kto má rád historické romány, rozhodne doporučujem. Kniha nesklame!

21.02.2012 5 z 5

Andílek Andílek Colleen McCullough

Táto autorka so svojím štýlom písania jednoznačne nesklame.

19.02.2012 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Super napínavá kniha, jedna z najlepších od Falconera. Argentína je taká vzdialená a zahalená tajomstvom. Doporučujem jednoznačne!

19.02.2012 4 z 5

Anjel nad Teheránom Anjel nad Teheránom Gina Nahai

Gina B. Nahai sa mi jednoznačne páči. Pre mňa je to ako exotický vzdialený sen, ktorý sa moc dobre číta!

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

Tiež som sa dlho do nej nemohla dostať ale nechytilo ma to až tak že by som ju prečítala jedným dychom...

19.02.2012

Vyvolení Vyvolení Chaim Potok

Tento prvý diel sa mi moc páčil aj keď je to ťažšia literatúra a dosť sa zaoberá judaizmom, čo je pre mňa ako nežidovského laika trochu náročnejšie. Inak dobrá knižka.

19.02.2012 4 z 5

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Ľahké, naivné čítanie. Ale opisy prírody a života Vás priamo vtiahnu do Írska a ja Írsko milujem. Ale mám radšej hodnotnejšiu literatúru.

19.02.2012 2 z 5

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

Kniha sa mi moc páčila, vyznačuje sa vysokou znalosťou problematiky Egypta a poukazuje aká bola vyspelá medicína v starovekom svete. Čítala som ju jedným dychom a požičalo si ju asi 7 kolegýň a všetky boli nadšené. Rozhodne doporučujem!