elli09 elli09 komentáře u knih

Mäso - Vtedy na východe Mäso - Vtedy na východe Arpád Soltész

odpad vhodný do krbu

20.01.2024 odpad!

Prezident Prezident Ľubomír Olach

Prečítané rýchlo. Taká rýchla oddychovka.

29.10.2017 4 z 5

3x Provence 3x Provence Peter Mayle

Pri tejto knihe sa rozlúčte s diétou. Pripravte sa na zvýšený apetít a chuť piť víno, príp. rovno odcestovať do Provensálska :-)

29.08.2016 5 z 5

Nebezpečí pravdy Nebezpečí pravdy Sidney Sheldon

Príšerný brak, stále sa opakovalo to isté. Príbeh o trafenej reportérke, ktorá si adoptuje postihnutú sirotu zo Sarajeva a namiesto toho aby sa venovala adoptívnému synovi, pátra po vyvraždenej rodine. Zaujímavé z pohľadu američana je to, že Rusko je zlé a USA len to naj naj. A naivná reportérka sama na všetko príde...

07.07.2014 1 z 5

Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Alexander Dorin

Švajčiarsky autor, ktorý sa 14 rokov zaoberá masakrom v Srebrenici a krvavým balkánským konfliktom. Ukazuje nám druhú stranu ako to bolo a nie ako nám to už 20 rokov prezentujú média, západ a USA. Nie, nebolo zavraždených 8000 moslimov v Srebrenici ale 2000 moslimov padlo v boji pri obrane Srebrenice. Celý konflikt je vyvolaný zo strany USA a NATO, aby mohli zahájiť bombardovanie Srbska. A v knihe sa píše ako brutálnym sposobom vraždili Naserovi hrdlorezi obyčajných Srbov v Bosne. A to sa nerieši, to sa zametá pod koberec.

20.06.2014 5 z 5

Nahá krutost Nahá krutost Colleen McCullough

I keď je to moja obľúbená autorka, detektívky nie sú jej silná stránka. V 50-tej strane som uhádla násilníka. Celkovo som knihu od nudy nedočítala.

15.06.2014 1 z 5

Derby Derby Charlotte Bingham

Vynikajúca kniha, kone, príroda, hmla... Určite si ju zopakujem.

Svätopluk II Svätopluk II Milan Ferko

Vynikajúca trilógia o Svatoplukovi a jeho synoch. Ukazuje nám ranné dejiny Slovanov.

15.06.2014

Texasville Texasville Larry McMurtry

Najlepší humoristický román, ktorý som čítala. Je tam veľa erotiky, človek má dojem že celý život sa točí len okolo sexu. Jednoznačne za prečítanie doporučujem.

Nahý som prišiel na svet Nahý som prišiel na svet David Weiss

Vynikajúci životopis o Rodinovi, človek má chuť sa rozbehnúť do Paríža a na vlastné oči vidieť jeho sochárske diela.

Život s Picassem Život s Picassem Françoise Gilot

Svieži román ako košík čerešní, ktoré Picasso priniesol žene ktorej dvoril. Výpoveď silnej ženy ktorá ako jediná dokázala opustiť veľkého Picassa. Inak to bol on, kto ženy opúšťal.

Pod maskou majora SS Pod maskou majora SS Boris Nedjalkov

Pamatám si že som tú knihu vyhrabala doma a bola som veľmi príjemne prekvapená. Vynikajúca, napínavá...

Údolie rozhodnutia Údolie rozhodnutia Marcia Davenport

Vynikajúca rodinná sága, ktorú si pamatám aj po rokoch

14.06.2014

Neznámá úskalí Neznámá úskalí Robin Pilcher

Príjemná kniha. Kto má rád Škótsko, prírodu si príde na svoje.

08.06.2014 4 z 5

Tajný život Usámy bin Ládina Tajný život Usámy bin Ládina Jean Sasson

Výborná kniha ktorá poodhalí život bin Ládina a trochu nám dovolí pochopiť jeho konanie.

09.03.2014 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Brilantne humorne napísané poviedky. To najlepšie od Svěráka :-)

09.03.2014 5 z 5

Srdce a duše Srdce a duše Maeve Binchy

Dosť naivná a povrchná kniha. Binchy mám rada ale toto ma sklamalo.

19.10.2013 2 z 5

Svár Svár Saša Stojanović

Kto to prečíta, klobúk dolu. Po 30-tej strane to letelo do kúta. Samé odborné výrazy, cudzie slova, nemalo to ani hlavu ani patu.

24.09.2013 1 z 5

Zlé ovce Zlé ovce Katja Lange-Müller

Nedočítala som, proste to nešlo. Kniha má 168 strán a ani na 70-tej strane som sa nechytala :-(

19.08.2013 1 z 5

Víme svý Víme svý Věra Nosková

Kupovidu sa mi táto posledná kniha z trilógie páčila najviac. Opisy prírody, tvrdá normalizácia a parodický opis malomeštiakov na českom pohraničí z čias totality.

16.05.2013 5 z 5