Srdce a duše

Srdce a duše https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59291/srdce-a-duse-59291.jpg 4 44 10

Kardioložka Clara prožívá složité období – musí se vyrovnat s novým zaměstnáním a starosti jí působí manžel, s nímž dávno nežije, i dospělé dcery Adi a Linda. V průběhu celého roku sledujeme osudy postav soustředěných kolem nové kliniky v Dublinu. Její vybudování znamená začátek nové životní etapy i pro hlavního lékaře Declana, pilnou Aniu z Polska a další zaměstnance. V románu Srdce a duše Maeve Binchy vtahuje čtenáře do života běžných lidí, avšak pochopení, s nímž autorka líčí osudy svých postav, dodává příběhu strhující rozměr.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Heart and Soul , 2008

AndreaP.
28.05.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře, navíc když miluju knihy z lékařského prostředí, ale mě osobně nijak zvlášť nenadchla. Není špatná, to rozhodně ne, ale mezi mé topky se určitě nezařadila.

kika 13
04.03.2017 4 z 5

Na můj vkus moc postav.Dobrý děj.Četlo se mi to,ale velmi pomalu.

Hakl54
10.05.2016 1 z 5

Knížka se mi moc nelíbila. Původně jsem se domnívala, že to bude především příběh kardioložky Clary, ale děj se postupně rozrostl o další postavy, že jsem ke konci ztrácela přehled kdo je kdo.

zuzi1162
15.01.2015 2 z 5

Mám sice romány Maeve Binchy ráda, ale u tohodle jsem se nudila. Bavila mě tak třetina, pak už jsem občas četla jen zrychleně. Tahle knížka se jí moc nepovedla.

vikimi
11.07.2014 2 z 5

Na můj vkus oddechový příběh o ničem. Víckrát se k této knize vrátit nehodlám.

jasmína
03.04.2014 3 z 5

Dávám tři hvězdičky, protože jsem nečekala tak přeslazený konec , a navíc tolik osob, to si zaslouží pochvalu, když si to člověk vůbec pamatuje. V každé se objeví nový člověk, který pak souvisí s těmi ostatními.

elli09
19.10.2013 2 z 5

Dosť naivná a povrchná kniha. Binchy mám rada ale toto ma sklamalo.

MuFick
17.09.2013 4 z 5

Od autorky jsem četla většinu knih. Jde o lehké čtení, které vtáhne do děje a knížka je za chvilku přečtena. Jsou tu postavy nejen z románu Každý žák má duši, ale také z Šarlatového pírka. Pro mne jde o odpočinkové čtení také díky zvolenému jazyku - je nekomplikovaný, popis děje je prostý, žádné květnaté proslovy. Hlavní hrdinky a hrdinové jsou sympatičtí, příběh je optimistický, vše se lehce vyřeší:) Pro mne prostě letní, oddychové čtení:)

modranka
25.03.2013 4 z 5

Príbeh ma nesklamal. Je to kniha pre náročnejšieho čitateľa a veková skupina - stredný vek - dosaďte si do toho čo uznáte za vhodné, ja som si tam vložila číslicu 40 a vyššie. Nie je to sladká romantika, sú to príbehy z reálneho života. Z knihy som nadobudla pocit, že čítam poviedky, spojené nejakým osudovým lepidlom. V tejto knihe to bolo nová kardiologická klinika. Príbeh má dobrý spád, číta sa výborne. Možno charakteristika hlavných postáv bola príliš ideálna na realistickú literatúru, ale dalo sa to odpustiť. Čo sa však nedá odpustiť vydavateľstvu ikar sú gramatické chyby a menšie chyby v preklade. Za to odoberám jednu hviezdičku. Napriek tomu odporúčam príbeh prečítať.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Autorka, pro kterou mám slabost. Román je nádherný, četl se jedním dechem. Kdo tvorbu Maeve Binchy zná, zjistí, že se autorka vrací k hrdinům z románu Každý žák má duši.

partnerské vztahy irská literatura Dublin

Maeve Binchy