Blázen do Napoleona

Blázen do Napoleona https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52792/bmid_blazen-do-napoleona-2dh-52792.jpg 4 54 6

Detektivní povídky s podivnou příchutí. Detektivní žánr se v povídkách prolíná s prvky sci-fi. Atóda se zaměřuje na příběhy lidí, kteří se z různých důvodů ocitli tváří v tvář smrti, aniž by kladl důraz na řešení konkrétní zápletky. Spíše se zamýšlí nad příčinami, bezprostřední motivací lidského jednání ve zlomových životních situacích, přičemž své příběhy umisťuje nejen do japonského (jako zapřísáhlý Tokijčan především tokijského), ale i do cizího prostředí, například z oblasti jemu tak dobře známé francouzské historie a literatury.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Naporeon kjó, ナポレオン狂 , 1979

puml
10.05.2023 5 z 5

Skvělé lehce mysteriózní povídky v japonském střihu.

Boboking
15.05.2021 4 z 5

detektivního jsem tam moc "necítil", ale příběhy s tajemnem jsou to skvělé. Když přistoupíte na hru, že nic úplně vysvětleno není... tak si to skvěle užijete. Už ta titulová Blázen do Napoleona... Doporučuji.

Disease
04.05.2021 3 z 5

Modernější verze tradičního kaidanu. Má to tu správnou japonskou atmosféru, což je zároveň i mínus v porovnání s povídkami např. od Poea nebo Dahla. Celkově ale fajn, někde mezi 3-4*.

Shampoo
09.01.2020 5 z 5

Já mám japonské knížky ráda a tohle jsou tak "japonské" povídky. Skvělé malé strašidelné povídky. Opravdu pokud nic nečekáte a čtete tohle, může vás ta knížka víc než mile potěšit a říkáte si občas fakt, fakt to udělal, on ho fakt vycpal, ty jo.

Knišíl
16.12.2015 4 z 5

Velice zajímavý výběr povídek všemožných žánrů. To, že autor často nevyřkne exaktní závěr, přidává na mysteriózní atmosféře povídek. Nakonec takový je i samotný život, plný individuálních náhledů a různých interpretací.

elli09
02.04.2012 5 z 5

Zvláštne mrazivé poviedky. Rozhodne by som ešte chcela prečítať i ďaľšie knižky od tohto spisovateľa ale bohužiaľ nie sú k dispozícii