Srdce kontinentu

Srdce kontinentu https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8345/bmid_srdce-kontinentu-dZG-8345.jpg 4 24 9

Alix a Caro – matka a dcera. Jejich životní osudy jsou si podobné jako zákony dědičnosti, ale vzdálené dlouhými roky dvou generací. Obě ženy jsou zdravotními sestrami. Ta starší si musí právo na svou vlastní cestu dobývat předsudky konvenční společnosti na začátku dvacátého století. Její dcera to má v tomto ohledu snazší, může se dokonce už s nevelkými překážkami oddat své velké lásce – létání. A tak zatímco matka léčí své pacienty v nemocnicích, dcera za nimi létá s lékařskou leteckou službou. Přestože obě musí vyřešit řadu problémů ve svém odpovědném povolání, největší životní zkoušky je čekají v lásce. Vzrušující děj se odehrává v srdci australského kontinentu, který je pro nás stále ještě nepříliš známou pevninou. Austrálie se svou fascinující přírodou netvoří jen pouhý rámec vyprávění. Její osudy, historické události se všemi boji, prohrami i vítězstvími se prolínají a souzní i s životními osudy obou žen, ovlivňují je a dotvářejí.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , X-Egem , Knižní klub

The Heart of the Continent , 1989

Hobo
09.12.2023 3 z 5

Ukončena hospitalizace, ukončena i četba. Ale dlouhý čas byl zkrácen...

vikaa
06.08.2023 3 z 5

Kniha, kde se snoubí trocha australské historie lékařství i létání ve válečných i mírových dobách s pěknou dávkou romantiky. Jednu chvíli kniha ztrácela dech, ale nakonec se pro mě stala opět zajímavou. Obě hlavní hrdinky byly sympatické, tvrdohlavé a i v době, kdy to nebylo úplně snadné, dokázaly si jít vlastní cestou. Určitě doporučuji. Za mě tři a půl hvězdy. Knihu ocení spíše ženy.

bookcase
22.03.2023 5 z 5

Krásný, čtivý příběh. Miluju Austrálii a její rozlehlost, čtení jsem si užila i podruhé.

Acquenta
14.03.2021 3 z 5

Příběh Alix se mi líbil víc než Cařin. Nejen , že byl zajímavější, ale postava mi byla sympatičtější než její dcera, kterou zajímaly jen letadla . Myslím, že by knize nevadilo mít méně stran, v životě Cary se zase tolik nestalo, přišlo mi, že jen lítá s Davidem , žádná zajímavost :-) Konec hodně smutný .

georginaa
18.10.2020 4 z 5

Tento příběh se mi moc líbil. Prolétávat se australskou buší, čelit různým vlivům a hlavně mít svoje poslání a svůj životní cíl. Moc krásně popsané, život matky a její dcery. I když obě jsou rozdílné, přeci něco mají společné a to , pomáhat nemocným a dát životu smysl.

lencin
19.09.2020

Alix a Caro, matka a dcera,dvě zdravotní sestry. Matka-ošetřovatelka- léčí pacienty v nemocnicích. Dcera za nimi létá s leteckou lékařskou službou.
Vzrušující děj,odehrává se v srdci australského kontinentu v první polovině 20.století.
(2010)

Babo
08.03.2016 4 z 5

Mám problém s hodnocením. Pokud bych "hvězdičkování" mohla rozdělit na dvě části , tak za první bych dala 5 a za druhou tři. Takže dávám průměr čtyři.

Karolína7
14.11.2015 1 z 5

Vzhledem k tomu, že mám ráda romány z lékařského prostředí, knihu jsem po letech četla už podruhé... Ani teď mě nezklamala - nejen prolínáním životních příběhů obou hlavních hrdinek, ale i popisem přírody, těžkého života původních obyvatel i novodobých osadníků-rančerů...

elli09
02.04.2012 5 z 5

Výborná kniha o austrálskom vnútrozemí a počiatkoch leteckej dopravy. Autorka nesklamala, dej má rýchlý spád a dobre sa číta

Nancy Cato
australská, 1917 - 2000