ellescorpio ellescorpio komentáře u knih

15 let v Rusku: Zápisník zpravodaje 15 let v Rusku: Zápisník zpravodaje Jiří Just

Jelikož mě knihy novinářů působících v zahraničí hodně baví, neubránila jsem se srovnávání s Tomášem Etzlerem, Janou Ciglerovou a Martinem Řezníčkem a popularizovanou geopolitikou Tima Marshalla, které mě opravdu nadchly. U Jiřího Justa mi opravdu nesedla forma, přijde mi, že o Rusku jako takovém a životě v něm jsem se toho příliš nedozvěděla. V knize je spousta útržků, na třech stranách autor projde legionáře, české pivo a Vrbětice, je zde spousta setkání a rozhovorů a kniha není až tak o Rusku, ale spíš o lidech, které tam autor potkal. Neříkám, že je to špatně, ale já čekala trochu něco jiného.

09.09.2023 2 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Ačkoliv z dvou předchozích knih autora jsem byla nadšená, tohle bylo fakt zklamání. Neskutečně nesympatická obhájkyně, která mi pila krev svým chováním od první stránky. Konec těžko uvěřitelný. Špatný překlad, kde je tykání na místech naprosto nevhodných. V knize je asi 100x “kámo” a “zazubil se”, což mi fakt šlo na nervy. Škoda, snad bude další kniha autora zase slibný kus jako ty předchozí.

30.01.2022 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

První půlka se zdála velmi slibná. Druhá se dost táhla, fůra jmen, navíc časté střídání oslovení jménem a příjmením, čímž se mi postavy dost pletly. Konec neskutečně přitažený za vlasy.

27.01.2022 3 z 5

Kosti v písku Kosti v písku Kathy Reichs

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Jen jsem se chvílemi ztrácela ve jménech.

17.02.2021 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Pořád nevím, co přesně mi na knize nesedí. Přišlo mi, že mě to vůbec nevtáhlo do děje a jako bych to pozorovala na plátně. Dost mi chybělo vysvětlení motivů, pohnutek a myslím si, že je v knize fůra nevysvětlených míst (s tím jsem trochu měla problém i u prvního dílu). Žádná z postav mi není sympatická. Kniha mi přijde neosobní. Je mi jasné, že pro překladatele musí být oříšek správně zvolit tykání/vykání, když je originál anglicky, kde to není rozlišené, ale fakt mi přijde děsně divný, aby si parťáci vykali. Kor v US, kde bývají jak siamská dvojčata.

10.09.2020 3 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Autor se s každou další knihou zlepšuje a je to skvělé, napínavé, že místy ani nedutám a nemůžu se dočkat pokračování. Obrovské plus za shrnutí předchozích dílů na začátku. Opravdu oceňuji, protože např. u Šestého dítěte mi tohle dost chybělo (a jelikož u obou dvou autorů mezi pokračováním byly desítky jiných knih a já si pamatovala jen obrysy) a pro jistotu jsem si do čtečky nachystala i předchozí knihu, vůbec to nebylo potřeba.

01.06.2020 4 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Zatím jsem v polovině a mám dost smíšené pocity. Zápletka zajímavá, ale hlavní hrdinka Nina se chová jak úplná ...!! a neskutečně mi jde na nervy. Což se mi stává málokdy, ale tady je ta nevycválanost, impulzivnost a snad i hloupost úplně rušivá. Jelikož je Ursula Poznanski mou oblíbenou autorkou, je to pro mě docela rozčarování a trochu se nutím, abych knihu vůbec dočetla.

21.05.2020 2 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Hvězdička dolů za ty mrtvý koně, to jsem fakt nedávala, paradoxně mi nevadí jakékoliv vraždy, ale násilí na zvířatech nedávám. Po přečtení prvních asi pěti stran jsem se musela hodně odhodlávat, jestli vůbec budu pokračovat, ale stálo to za to. Linie se sestrami super, jak již zde bylo řečeno, líto mi jich nebylo, pěkní vlci v rouše beránčím.

07.08.2018 4 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Komentář obsahuje spoilery. S touhle knihou pořád váhám mezi 4 a 5*. Většina se mi fakt líbila, krásná zápletka, umění mělo to spád. Krásných pět hvězd... Jenže pak mě fakt naštvalo, jak vrátili ty pracně ukradené prachy. Já vím gentleman je vymění za dámu, ale to to nešlo nějak geniálně vykoumat aby ji zachránili a nevrátili miliardy zločincům? O půl hvězdy pak zas hodnocení narostlo tím, že toho Caravaggia našli, to byl fakt krásnej konec.

22.10.2017 5 z 5

Advokát Advokát Michael Connelly

Jedna z mála knih, kde filmové zpracování předčí předlohu. Nejprve jsem viděla film, to byl herecký koncert. Matthew McConaughey je opravdu Pan herec. Knížka se hrozně vleče a zdaleka mě nepohltila tak, jak jsem čekala. Prvnich 150 stran jsem se vůbec nemohla začíst a trochu mě to zklamalo, čekala jsem mnohem víc.

11.11.2016 4 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Jednou z mých nejoblíbenějších knih je Quo vadis, a proto jsem se na tuhle knihu moc těšila. Bohužel to pro mě bylo zklamání, chyběla mi tam hlavní dějová linka a to, aby příběh vtáhnul a nepustil. Autorka používá hodně básnický a květnatý jazyk a ačkoliv dokáže skvěle popsat prostředí, mně tam chybělo napětí, zvraty, chemie mezi postavami, výrazné charaktery. Knihu jsem měla jako audio, Pavel Soukup je velký profesionál, ale tady mi bohužel ten trochu až dokumentární styl příliš nesednul.

15.04.2024 3 z 5

V cizím zájmu V cizím zájmu Matthew Richardson

(SPOILER) Čtivé, leč plné chyb. Hlavní hrdina najde jakýsi kód, na který hledí, dokud si jej pečlivě uloží do paměti. Navzdory tomu (a opětovnému připomenutí jeho fotografické paměti) kód třikrát (!!!) na veřejnosti vytáhne, aby se na něj opět podíval. Odnese knihu z veřejné knihovny, aniž by se spustil alarm. A takhle bych mohla pokračovat. Sečteno podtrženo, čtivá pohádka, ale autor si z hlediska tématu vzal moc velké sousto a uvěřitelné to nebylo ani omylem.

06.05.2022 3 z 5

Kmotry Kmotry Camille Aubray

Prijemne prekvapeni a zarazi me zdejsi nizke hodnoceni (na good reads ma 4,1/5). Skvela rodinna saga nekolika generaci, silnych zen, rodinnych osudu a nejruznejsich charakteru. Moc me bavila, italska mafie a New York je moje oblibene a navzdory tloustce prectena za dva dny. Poslednich cca 50 stran se trochu tahlo, takze za to hvezda dolu.

20.01.2022 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

(SPOILER) 4,5* Skvěle se to četlo, neotřelý námět, mám ráda právnické prostředí, kterého je tu také dost, i se mi líbilo, že se to odehrává ve Vegas, ale třikrát jsem měla problém s uvěřitelností. Poprvé v půlce, při odhalení pachatele, podruhé při jeho sesypání u obhajoby a potřetí na samém konci. Na čistých pět hvězd to proto není.

13.07.2021 5 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Nápad-super. Provedení-zklamání. Neucelené, neobjektivní. Taková koláž bez nějaké linky. Témat, fotek je nespočet (patrno i z diskusní skupiny) a pro mě by bylo zajímavější více vytěžit z tématu a materiálů, místo fůry nostalgických vzpomínek. Autorčiny texty mi to odfláknuté, stylisticky taky žádná hitparáda, jak sloh na základce. Vadily mi různé rámečky, kvůli kterým text absolutně nenavazoval a při přechodu na další stránku to nemělo hlavu patu. Hvězdičku navíc dávám za fotky.

17.01.2021 3 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Kniha mě vůbec nechytla, ne a ne se začíst a ač jsem se snažila, odložila jsem ji, protože nebyla chuť pokračovat. A to se mi teda hodně dlouho nestalo.

19.12.2020 2 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Autorka píše skvěle, je to poutavé a dobře se to čte. Minus je, že jevšechno neuvěřitelné, nepravděpodobné, ať už co se týče děje, policejních postupů, získávání informací, zkrátka to moc běží předvídatelně a bez komplikací. A neskutečně mi šlo na nervy, jak se téměř na každé stránce vyskytlo "zazubil se".

14.08.2020 3 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Mám ráda špionážní thrillery, tady to byl fajn rozjezd, ale pak mi to přišlo zbytečně natahovaný a docela se mi pletly arabský jména. Ve srovnání s Danielem Silvou, který je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, mnohem menší spád a napětí. Po další knize už nesáhnu.

23.03.2019 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Z anotace jsem se na knihu dost těšila, ale docela zklamání. Strašně moc kapitol o rodinném životě hlavního hrdiny, když si kupuju thriller, fakt me nezajímají peripetie s hledáním chůvy pro děti. Manželka hlavního hrdiny se chivala jak úplná kráva, on podpantoflák, dost jsem se nutila abych to vůbec dočetla. A teď stran té krimi stránky, docela pěkný rozjezd, ale nezajímavý střed a naprosto tuctová zápletka.

22.02.2019 3 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

První půlka knihy super, napínavá.. jenže tam, de jsem čekala, že sed to začne komplikovat a objeví se padouch snažící se zabránit procesu, šlo všechno jak na drátkách. Trošku jsem čekala, že hlavní hrdinka díky hackování ojeví nějaké supertajné informace a ono nic. Přirovnávání k Lisbeth Salanderové na přebalu je těžce mimo mísu. A ten konec byl teda hodně divný a přitažený za vlasy...

07.08.2018 3 z 5