Ella161 Ella161 komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Skvělá kniha :)

20.02.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Opět skvělá kniha, která se autorce velmi povedla. Postavy jsou báječné. Hned si je zamilujete! A ano, to by nebylo CoHo, abych u téhle knihy nebrečela.

20.02.2021 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Tuhle knihu mi opět půjčila kamarádka. Je to jiný žánr, než který čtu. Úplně nevím, jak se k celému tomu příběhu stavět. Nevím, jestli se mi vlastně líbil nebo ne. Postavy a jejich charaktery jsou skvěle popsané. Líbilo se mi, jak je tam vykreslená Astrid touha po alkoholu a jak mu odolává. Je to tak dobrý popis, že si to dokážete ihned představit. Astrid mi docela sedla, ale není to tak, že bych jí měla bůh ví jak ráda. Strašně mě štvalo, jak se všeho bála a byla ze všeho vyklepaná. Na druhou stranu se jí asi nemohu divit, když zažívala to, co zažívala. Nicméně... moc se mi na ní líbilo, že ze sebou začala něco dělat (i když jí k tomu musela popostrčit máma). Nikdy jsem nebyla (a doufám, že ani nebudu) v její situaci. Nedokážu si představit, jaký to musí být “muka” být na odvykací klinice a vzdát se něčeho, na čem byla několik měsíců (možná let? Přesný čas tam uvedený nebyl) závislá. Každopádně to většinou zvládala skvěle, až na pár škobrtnutí.

Líbilo se mi, že má kniha krátké kapitoly. Ze začátku se mi to četlo pomalu, protože jsem si musela zvykat na jiný žánr a nějak se tomu přizpůsobit. Po první části se mi ale začala číst dobře a rychle.

Kniha je rozdělená na tři části a mně osobně se líbila nejvíce až ta třetí. V těch prvních dvou se skoro nic nedělo. Bavilo mě hádat, kdo to asi mohl být. Měla jsem pár typů, ale žádný nebyl správný.

Konec mě překvapil a nejsem si jistá, jestli jsem ho správně pochopila. Každopádně nelituji toho, že jsem si knihu přečetla, ale tenhle žánr asi nebude nic pro mě.

09.02.2021 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Tuhle knihu jsem také odkládala, protože stejně jako Nedotýkej se mě, prý nemá dobrý konec. A já jsem trochu (dobře, možná hodně) citlivá a nechtěla jsem u toho brečet, aniž bych si pak mohla hned přečíst další díl. Každopádně jsem měla nedostatek knih a neměla jsem co číst, takže volba byla jasná. Strmý pád mě okouzlil. Kniha se mi líbila mnohem, mnohem více než Nedotýkej se mě. Brečela jsem tady už u 57 stránky, což je nejspíš můj rekord. Takhle brzo jsem snad u žádné knihy nebrečela. Hailee mi byla strašně moc sympatická. Dokázala jsem se do ní v klidu vcítit. Prožívala jsem tu bolest (ztrátu jejího kamaráda) společně s ní. Dokázala jsem si představit, jak přesně bych se cítila já. Tudíž nebylo těžké s ní soucítit. Tohle o ní vypovídalo, že je skvělá a starostlivá kamarádka. Také je ale ohleduplná, milá, odvážná, statečná i přátelská. Chovala se na svůj věk většinou vyspěle a to se mi velmi zamlouvalo. Možná tohle mi k ní našlo cestu. A Chase? Já si ho prostě zamilovala. Nic bych mu nemohla vytknout. Tedy až na tu situaci, kdy se k Jasperovi nezachoval moc pěkně, ale můžeme se mu divit? Také toho měl na bedrech mnoho. Každopádně i o Chasovi mohu říct, že je milý, přátelský a hlavně dobrosrdečný. Spolu ty dva tvořili neskutečně skvělou a sehranou dvojku. Myslela jsem si, že jsem se na ten konec tak nějak připravila, ale mýlila jsem se. Na tohle se asi nejde připravit. Každopádně se opravdu nemohu dočkat dalšího dílu. Moc, moc všem doporučuji! Tahle kniha prostě nesmí chybět ve vaší knihovničce!

19.01.2021 5 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Opět krásné odpočinkové čtení. Příběh jsem měla přečtený během pěti hodin, což mi strašně vyhovovalo. Tentokrát jde o příběh odehrávající se v Londýně. Hlavní postavy byly prostě skvělý! Jasona jsem si moc oblíbila! Ten jeho humor! Jak vždycky skvěle vystihl danou situaci. A jeho herecké výkony? Sice byly popsány, ale já si je dokázala snadno představit! Cassie byla také skvělá. Vlastně kdysi herectvím žila, ale rozhodla se dělat něco jiného. Ztratila o to ten zájem a nadšení. To jí pomohl znovu objevit Jason. Jejich dobrodružství, společné momenty... jsem prostě hltala! Některé byly vtipné a některé zase víc vážnější. Každopádně je to moc milý příběh takhle na Vánoce. Moc doporučuji!❤️

23.12.2020 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Tohle je tak milý příběh! Sice tam není žádná Vánoční atmosféra nebo tak, ale takový příběh k Vánocům prostě patří. Ještě nikdy jsem nečetla knihu podobného typu. Však se vlastně poznávají díky knize ‘Jak zapomenout na svého ex v deseti snadných krocích’. Líbilo se mi, jak se každým krokem sbližují víc a víc. Začínají se mít rádi a záleží jim na tom druhém. Také mě neskutečně potěšilo, že postavy mi byly věkově blízcí, takže jsem se do nich lépe vžila. Char je hodná, empatická i všímavá. Možná se občas chovala trochu naivně, ale to k tomuhle věku patří, no ne? Anthony byl ze začátku takový skleslý a ne moc přátelský. Kdo by se mu ale mohl divit? Postupně jsem si ho neskutečně oblíbila. S Char se skvěle doplňovali a podle mě se k sobě krásně hodili. Jejich dobrodružství, které zažili za jeden jediný den, je neskutečné. A taky se docela divím, že mi tak moc přirostli k srdci. Jsem strašně ráda za to, jak jejich příběh skončil. Touhle knihu nic nezkazíte a na dlouhé večery je ideální. Na můj vkus je krátká, ale alespoň se rychle přečetla. Moc doporučuji.

03.12.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Jak já jsem se těšila na tuhle knihu. Bylo mi jasné, že Mass napsala další úžasnou sérii. A taky že jo. Začátek byl takový pomalý, nudný. Byl tak zamotaný, že jsem se v tom vůbec nevyznala. Strašně moc nadpřirozených bytostí. Všemožná jména, které jsem si za boha nedokázala zapamatovat. Nějaké věci mi nedávali vůbec smysl. Ale když se to rozjelo.. ach jo. To utrpení, které Bryce prožívala. Jak byla úplně prázdná. Bylo mi jí strašně líto a neobešlo se to bez slz (jak jinak). Co se týče postav. Strašně jsem si jich oblíbila. Počínaje Lehabou, která byla strašně otravná, ale vždycky jsem se nad jejích chováním zasmála. To, co udělala pro Bryce, mě strašně dojalo. Další je Ruhn, kterého jsem si oblíbila od jeho první zmínky v knize. Bylo vidět, že mu na Bryce záleží. A to, jak se k sobě chovali... Mluvili spolu ironicky a neustále se kočkovali a i přesto (nebo právě kvůli tomu) bylo poznat, že jim na sobě záleží. To mi vždy vyvolalo úsměv na tváři. Za každý situace a bez váhání jí chránil. Když něco potřebovala, hned byl u ní. Hunt.. to je moje druhá nejoblíbenější mužská postava, kterou Mass kdy napsala (první je Rhys, samozřejmě). To, čím vším si prošel, ale stejně měl v sobě tu jiskřičku naděje, že bude žít podle své představy. Jak se neváhal obětovat, když Bryce hrozilo nebezpečí. Oni měli úžasný vztah. Jeden pro druhého by položili život. Bryce ani nemá cenu zmiňovat. Strašně moc jsem si jí oblíbila. Už jen tím, jak šla do každé výzvy, která se jí naskytla. Jak ani na vteřinku neváhala se obětovat pro své milované... Posledních sto stran jsem probrečela, protože sakra! Jak nám tohle autorka mohla udělat? Nicméně se strašně těším na další díl. Doufám, že by u téhle série mohla Mass udělat výjimku a nechat dvojici spolu po celou sérii. V předešlých sérií nikdy hlavní hrdinka nezůstala s tím prvním (ačkoliv to mi nevadilo, ale tady by mohla ty dva nechat spolu. Protože si to zaslouží. Přeci nebojovali pro nic za nic, ne?)

14.11.2020 5 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

(SPOILER) Tak tohle je totální kravina. Kniha vypadá, jako by jí zpracovalo sedmi leté dítě! Dialogy za nic nestojí. Ze začátku toho proběhne tolik, že by to stačilo na celou knihu. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Damin je hrozný prase, egoista, násilník a debil. Asi se k němu nechci víc vyjádřit, protože bych se akorát rozčílila. Však on si snad myslí, že peníze vyřeší všechno! O Sunshine se ani nemá cenu zmiňovat. Naivní holčička, která se zamilovala do rockové hvězdičky, pak ale zjistila co je zač. Nechápu, jak tu práci po tom všem, co jí udělal, mohla vzít. Situace v nemocnici je absolutně směšná. V životě by se tak sestřičky nechovaly a nevzaly jí hned první den po pohovoru k pacientovi, jen proto, že to s ním nikdo nezvládal! A určitě by se vrchní sestra nenechala tak snadno podplatit. Nehledě na to, že Sunshine ani nevěděla, co má dělat! Jako vážně se chtěla zeptat Damina, co má dělat? Je snad on zdravotník? A ta její kamarádka Viv mi také nepřirostla k srdci. Nedospělá holka, která nebere moc ohledu na ostatní. Na veřejnosti se chová jako puberťačka a mluví jako dlaždič. Já se na tuhle knihu těšila, protože mi anotace přišla zajímavá a mám ráda knihy, kde je hudba, zpěváci.. Ale tohle bylo fakt utrpění přečíst. Avšak musím se přiznat, že konec jsem proplakala. Ať je ta kniha sebevíc špatná, tohle mě vždycky dostane. Damiana jsem litovala, i když si moc lítost nezasloužil. Sice se změnil, ale tohle byl nejspíš jeho trest za všechno, co kdysi provedl. Písnička v epilogu mě fakt dojala.

21.10.2020 1 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

(SPOILER) No, jak se k tomuhle vyjádřit. Námět je určitě skvělý. Opravdu se mi zamlouval, ale to zpracování nebylo takové, jaké bych si od tohohle příběhu představovala. Začátek knihy je prostě nuda. Nic se tam neděje. Theo (Thora) se neustále lituje. Krále, který je tyran a její matku vlastně svrhl z trůnu, “uctívá”. Nechává si líbit všechny posměšky, narážky a tresty. Čekala na pomoc, ale nikdo jí nevysvobodil. K tomu, aby konečně začala něco dělat, musel zemřít ehm.. jedna nejmenována osoba. V tu chvíli jí prostě docvaklo, že jí nikdo nezachrání, že musí vzít situaci do svých rukou. I když už v tom paláci přežívala 10 let... předtím jí to evidentně nenapadlo. Thoru jsem si za celý příběh vůbec neoblíbila. Možná ke konci, kdy se konečně dokázala prosadit a postavit za svůj názor, získala trochu mé sympatie. Byla to naivní, uplakaná a vyděšená holka, čekající na vysvobození. Ke konci využívala někoho, kdo si to vůbec nezasloužil. Pokud vezmeme v potaz, co všechno pro ní obětoval a udělal. Vedlejší postavy jsem jsi ale moc oblíbila. Každá měla specifické vlastnosti a to se mi líbilo. Jak byli loajální, i když si to Thora vůbec nezasloužila. Hlavně prince jsem si hodně oblíbila. Ze začátku jsem ho taky neměla moc v lásce, ale pak se konečně dokázal postavit svému otci a litoval všeho, co pro něho udělal. Víc asi prozrazovat nebudu, protože jsem toho stejně prozradila až moc. Každopádně nevím, jestli si chci vůbec přečíst další díl. Jako jo, zajímá mě, jak to dopadne, ale ne tak moc, abych pro druhý díl běžela hned zítra do knihkupectví. Možná, až fakt nebudu mít co číst.. kdo ví. V nejbližší době se na to ale asi nechystám.

20.10.2020 3 z 5

Nela Nela Zuzana Ryšavá

Ani tenhle příběh nezklamal. Autorka psát prostě umí. V tomhle příběhu děj vypráví o Niky sestře Nele. Nela jede na výcvikový kurz se svojí kamarádkou Mončou. Budou mít sexy instruktora Adama, který není o moc starší, než oni. S Nelou si hned padnou do noty.
K jejich příběhu se vracím moc ráda. Vždy mě to krásně naladí na léto. Užívám si s Nelou společnost skvělého Adama do kterého jsem se , společně s ní, zamilovávala. Adam je hodný, laskavý a hlavně chápavý. Chápal, jak se Nela cítila, když se společně dostali do takové nepříjemné situace. Ačkoliv i pro něho to muselo být těžké, Neliny pocity pro něho byly na prvním místě. Když to Nela nemohla dál snášet, bojoval za jejich vztah. Snažil se všechno vyřešit a opět si k ní našel cestu. Jejich společná cesta za štěstím byla složitá, ale o to krásnější byl konec.
V knize se opět setkáváme s Niky (která je prostě moje oblíbenkyně. Společně s Martinem, samozřejmě. Jejich příběh je pro mě prostě číslo jedna.),i Adélkou (Nely dvojče). Zde jsem se dozvěděla, jak moc se ve své cestě Niky s Martinem posunuli. Ani si nedokážete představit, jakou jsem měla radost, když jsem četla, co je u nich nového. Přísahám, že jsem měla slzy v očích a minimálně pět minut se pitomě usmívala. Závěr je takový, že knihu všem moc doporučuji. Některým lidem se líbí dokonce víc, než Niky. Já to chápu. Chápu, proč si někdo může tak moc zamilovat jejich příběh. Jak už jsem se ale zmiňovala, mě si získala Niky s Martinem.

11.09.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Mnohem lepší než první díl, jehož některé části jsem přeskakovala, protože byl nudný a nebavil mě. Ovšem od tohohle dílu jsem se nemohla odtrhnout. Miluju Rhyse. Jak se vždy obětuje pro své milované. Jak hraje někoho, kdo není, jen proto, aby ochránil svůj lid. Jak ze začátku Feyre vytáčel. Je prostě dokonalý. Stejně tak jako celý tenhle díl. Nic tam nechybělo. Napětí tam bylo až, až. Silné scény u kterých jsem si pobrečela, také nechyběli. Zvrat tam byl pořádný a takový, který jsem nečekala. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.

06.09.2020 5 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Hezký námět Krásky a zvíře. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a začalo mě to bavit, až když přišla na scénu Lindy. Bylo hezké vidět, jak se Kyle postupně měnil. Už to nebyl zazobaný (promiňte za to slovo) parchant, ale hodný kluk, kterému na kráse a moci už nezáleželo. Lindy ho skvěle doplňovala. Bylo to příjemné čtení na oddech.

30.07.2020 3 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Tohle téma jsem si oblíbila díky knize Hvězdný šéf, což byla první kniha, kde bylo hlavní téma jídlo. Díky ní jsem si takový styl zamilovala.

Tahle příběh je něco neuvěřitelného! Brooke mi sedla už od prvního okamžiku. Líbilo se mi, že byla vždy nad věcí a nerozplývá se nad každým chlapem, který se na ní jen usměje. S Drewem to bylo složitější. K tomu jsem si tu cestu musela postupně najít. Nakonec jsem si ho zamilovala, takže Brooke nic nevyčítám, ale chápu jí. Taky mě udivuje, čeho všeho se Drew kvůli lásce k Brooke vzdal. Sice má kniha pár zádrhelů, ale je moc krásná. Hlavní téma, jak můžete vidět z obálky, je tam jídlo. Nebudu lhát.. při všech těch popisech se mi nejednou sbíhaly sliny. Také musím pochválit obálku, která se mi neskutečně líbí. Takový zpříjemnění bylo, když jsem na konci našla Drewův oblíbený recept, který tam pro nás zanechal.

27.06.2020 4 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Tuhle autorku mám ráda, jelikož jsem si oblíbila DIMILY sérii. Tudíž jsem si její další knihu nemohla ujít. Vím, že některým se DIMILY nezamlouvala, ale tahle kniha je něco naprosto jiného! Měli by jste jí dát šanci, jelikož se tam řeší důležité téma. Hlavní i vedlejší postavy Vám hned sednou. Knihu jsem četla už dvakrát a pokaždé jí přečtu během dne. Někdy se u ní usmívám, slzím, anebo přemýšlím nad životem.. Patří mezi mé oblíbené❤️. Taky musím pochválit moc pěknou obálku, na kterou se nemohu vynadívat.

18.06.2020 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tahle kniha mě tak moc bavila! Autoři naprosto skvěle vytvořili příběh, postavy.. Dost jsem se nasmála. Samozřejmě, že se nad knihou opět pozastavíte a zamyslíte se nad životem, sebou, ostatníma. Přiznávám, že jsem měla radši Willa gaye. Líbilo se mi, jak byl sarkastický a měl vtipný připomínky. Určitě to měl těžký, jelikož trpí depresemi. Má tedy jiný pohled na svět než my. Každopádně s Dropkem si k sobě sedli. No, k Drobkovi vlastně sedne každý. Je tak přátelský a optimistický, že se mi tím občas protivil. Nicméně za mě super kniha, kterou nemohu jinak než doporučit!

07.06.2020 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Příjemná kniha

18.05.2020 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Co na to říct? Autorka nezklamala.

18.05.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

(SPOILER) Kdo by si nezamiloval Tiffy a Leona? Jsem ráda, že skončili spolu. A Leona práce? Inspiroval mě.

18.05.2020 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Ty jo, to bylo skvělé. Nechápu, že jsem knihu půl roku zpátky odložila s tím, že mě to nebaví a dostala jsem se k ní až teď, kdy jsem včera dočetla druhý díl téhle série.

Nedokážu říct, který díl se mi líbil více, protože oba jsou celkem odlišné. Možná ale tenhle, ačkoliv jsem si Carly příběh opravdu zamilovala a moc se mi líbil. Jenže příběhy, kde je podsvětí, mafie, zápasy v kleci To je prostě něco, co miluji a o čem ráda čtu. A že jsem takovou knihu s podobným tématem nečetla už sakra dlouho, naposledy tak pět let zpátky. Takže vůbec vám nelžu, když tady přiznám, že tohle si mě fakt získalo a nedokázala jsem se od čtení odtrhnout. Jasně, první kapitoly jsou takové nic moc, ale nesmíte se tím nechat odradit jako já tenkrát. Moc se mi líbilo to tajemno okolo Chese. Neměla jsem ani žádné tušení, co se muselo stát, aby skončil takhle. Dokud to sám neprozradil, nic mě nenapadlo. Což se mi taky líbilo, tedy to, že tenhle příběh pro mě nebyl úplně snadno předvídatelný (myslím tím, co se Chesova života týče)

A mám dodávat vůbec něco k tomu konci? Bylo to tak napínavé, že jsem knihu vážně nemohla odložit, ačkoliv mi bylo jasné, jak to všechno dopadne. Asi jen jedna výtka oproti druhému dílu. Chyběly mi tady kapitoly z Chesovo pohledu.

08.04.2024 5 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Já se musím přiznat, že tenhle díl čtu jako první. Sice mám doma i předešlý, ale nějak se mi líbila anotace více u téhle knihy, takže jsem začala tou. A naprosto jsem si ten příběh zamilovala. Všechny postavy byly prostě skvěle vymyšlené. Nešlo si k nim nevytvořit vztah. Opravdu všechny si zamilujete a budete se o nich chtít dozvědět víc.

Teď ale k hlavním hrdinům tohohle příběhu. Carlu jsem si moc oblíbila. Není to taková ta typická hlavní hrdinka. Ona toho zažila tolik, že jsem se upřímně divila, jak to všechno zvládala. Život se s ní opravdu nemazlil, ale ona i přesto všechno zvládala skvěle. A moc se mi líbil její vztah s Mitchem. Všechno bylo tak krásné popsané a nic nebylo uspěchané. Navíc mám opravdu ráda, když se kluk do té holky zamiluje první, což je přesně tenhle případ. K Mitchovi se mohu vyjadřovat pouze pozitivně, protože na něm nebylo snad nic špatně. On byl takkk hodný, chápavý, laskavý a milující. Ke všem se choval moc hezky a snažil se všem porozumět. Když měl někdo problém, tak on bez zaváhání pomohl. A to, jak se choval ke Carle? Já to milujuuu.

Jo a ten strach z vody tam byl krásně popsaný. Snadno jsem se dokázala vcítit do hlavní hrdinky a jejích pocitů. Ačkoliv tedy musím přiznat, že takový strach je pro mě nepochopitelný. Já vodu miluju, takže si ani moc nedokážu představit, že někdo se toho opravdu bojí.

06.04.2024 5 z 5