Elize Elize komentáře u knih

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Kniha je jedna z těch romantických, po kterých už znovu nesáhnete. Je čtivá s průměrnou zápletkou, která je čtenáři jasná už z anotace, děj je průměrný s průměrnými nijak nevyčnívajícími hlavními hrdiny, romantické scény jsou průměrné a kniha nepatří mezi ty, u kterých byste se zasmáli. Je zkrátka celkově dost průměrná. Nechci nikoho odradit od čtení, je čtivá, ale není v ní žádný nový nápad, či zajímavá zápletka, nebo zkrátka cokoliv... občas jsem se přistihla, že už mě ke konci kniha nudí. Zkrátka taková oddechovka, od které toho moc neočekávejte.

24.08.2023 2 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Tak tohle byla pecka, po předchozím doslova utahaném dílu tohle bylo příjemné oživení. Možná by autorka udělala lépe, kdyby předchozí díl proškrtala a oba díly spojila v jeden. první půlka knihy neskutečně napínavá, člověk musí otáčet stránku za stránkou, aby zjistil, kdy se konečně setká Poppy a Cas. Další super postava, která mě neskutečně bavila byl draken Reaver a doufám, že si ho ještě v dalších dílech užijeme. Když byl konečně Cas osvobozen, tak to byla taky jízda - musela jsem si to přečíst rovnou 3x po sobě, než jsem pokračovala dál :). Vztah Poppy a Kierana se nám taky pěkně vyvíjí a vlastně ten závěr s ním nebyl vůbec překvapivý - i když je věřím, že závěrečná sexuální scéna rozmíchá u čtenářek emoce, vášnivé debaty a možná je i rozdělí na dva tábory. Já jsem to čekala, nemůžu říct, že by mi to vadilo, bylo to sice ujetý, ale Jennifer to umí zkrátka napsat tak, že i když je to sebevíc ujetý, tak se to do děje hodí, takže proč ne... ničím to neuráželo, ani nekazilo dojem. Moc se těším na další díl a tenhle rozhodně doporučuji!

19.05.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Stejně dobré a rychlé jako první díl, člověk to zhltne za den, maximálně za dva. Trochu mám problémy pořád s hlavní hrdinkou, nemůžu jí úplně přijít na chuť, ale Aiden to je paráda, líbí se mi, že zůstal pořád stejně temný a vyšinutý psychopat, rozhodně to k němu sedí a hrozně jsem mu držela palce proti jeho otci. Nemůžu se dočkat dalšího dílu! A samozřejmě oceňuji i moc pěknou obálku.

28.04.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Přidám se k těm, co mají po dočtení smíšené pocity. Knížka je napsaná velmi dobře, je čtivá, místy velmi vtipná, střídavé vyprávění je super a do příběhu se nám prolínají novinové články, které jsou taky velmi dobře napsané, ale... za mě se především vůbec nevyřešila hlavní zápletka, měla jsem pocit, jako kdyby si autorka ukrojila příliš velké sousto a nedařilo se jí hlavní hrdiny znovu zpět spojit. Taky mě trochu zarazila předposlední kapitola - nechápu její záměr, měla být asi taková, že se člověk chytne za vlasy a rozbuší se mu srdce, bohužel to žádné emoce nevyvolalo, spíš do teď nechápu ten záměr, proč to tam autorka dala... no zkrátka bylo to trochu jak na horské dráze. Je to moc pěkná, čtivá knížka, ale bohužel nemohu říct, že by patřila k těm, které otevřu ještě někdy znovu... za mě zatím od autorky nejlepší Haka za lilii a Hacker :) rozhodně se ale těším, až autorka napíše něco dalšího.

09.02.2023 3 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

další klasika z pera L. J. Shen. Moc se mi to líbilo, kniha je čtivá, slovní přestřelky mezi hlavními hrdiny byly jako vždy super vyšperkované a návraty do minulosti mě výjimečně nevadily - byly opravdu do děje zapsané takovým nenásilným způsobem. Trošku musím vytknout, že mi tam chyběla nějaká jiskra - ne, že by tam nebyla vůbec, ale z předchozích knih (např. Skandální titulky) vím, že Shen to umí ještě líp. Každopádně příběh je čtivý, myslím, že dokáže i chytnout za srdíčko a moc se těším na další díly.

03.02.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Tak tohle byla pecka a opravdu se mi to moc líbilo. Bylo to čtivé, dialogy byly poutavé a mezi Alexem a Avou to neskutečně jiskřilo a oba dva hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Alex mi trochu připomínal typické hrdiny z knihy L. J. Shenové. Byla jsem taky moc ráda, že se tam neřešilo už tisíckrát ohrané téma "je to ségra mýho kámoše, takže na ni ani nesáhnu"... bylo to romantické, vtipné... jiskřilo to a mělo to nádech akčnosti. Zkrátka spokojenost, rozhodně doporučuji a moc se těším na další díl.

30.01.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Tak tohle se mi opravdu líbilo, je to prostě knížka na jeden den - ne, že by to bylo tak lehké čtení, ale zkrátka nejde odložit - takhle je to čtivé! Styl psaní mi připomínal L. J. Shen a bylo to prostě super... sexy, zvrácené, temné... a ten konec? Řeknu to tak, byla jsem tak v koncích, že jsem si musela druhý díl stáhnout originál v angličtině, abych se dozvěděla, jak to bude s hlavními postavami dál. Nechci spoilerovat, ale rozhodně je na co se těšit i v dalších dílech - minimálně nás v druhém díle čeká střídavé vyprávění a to mám moc ráda. Rozhodně knížku doporučuji a netrpělivě vyhlížím další díly - protože v originále už jich je několik!

10.11.2022 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Byla jsem zklamaná... nevím, celé mi to přišlo hrozně stupidní a něco tomu ale kriticky chybělo. Důvody hlavní hrdinky, proč se rozhodla jít do nechutné dražby jsem nechápala a rozhodně mi nepřišly dostatečné... nevím, co kdyby zkusila někdy pracovat? Bylo to celé hodně přitažené za vlasy. Hlavní hrdinka byla strašně naivní a nepůsobila ani důvěryhodně, pak ji navíc postihl Stockholmský syndrom... ani žádná chemie nebyla mezi hlavními postavami a především a to mě vadilo asi nejvíc... kniha nemá vůbec žádný děj! Vůbec netuším, zda se vůbec pustím do druhého dílu

15.08.2022 1 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Nejsem sice úplně cílová skupina této knihy, nicméně se mi to moc líbilo. Bylo to velmi čtivé, velmi dobře napsané, takže člověk skutečně prožíval trápení hlavních postav. Hrozně jsem oběma hrdinům fandila, zpočátku jsem se trochu bála, že Tyler bude něco jako Hardin z After, ale naštěstí ne. Byl to prima kluk, který se prostě na cestě životem ztratil. Nejvíc mě asi štval táta Eden, který se celou dobu choval jako kretén - nicméně, čtenář se s hlavními postavami sžije a příběh chytne za srdce. Za mě tam mohlo být trochu méně těch večírků a amerického života, ale jinak doporučuji.

02.06.2022 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Stejně jako předchozí série, má i tato vzestupnou tendenci. Druhý díl za mě určitě o stupeň lepší než první. Líbilo se mi, že zde byla pasáž, kdy spolu hlavní dva hrdinové jen tak prostě byli v jedné domácnosti a přesto jsem se s nimi jako čtenář nenudila. Samozřejmě ani zde nechyběly trochu přitažené sexuální scény, ale líbily se mi víc, než v prvním díle. Konec nezklamal v tom, že samozřejmě nám to autorka usekla v tom nejlepším, ale po první sérii bych to ani jinak neočekávala. Jsem zvědavá na další díl a rozhodně si ho přečtu.

05.05.2022 4 z 5

Dej mi Království Dej mi Království Marcy Jell

Moje první kniha od této autorky a obávám se, že i poslední... Bylo to čtivé, celkem dobře napsané, i když bych trochu omezila přímou řeč, některé dialogy nikam děj neposouvaly a byly úplně zbytečné. První polovina knihy byla super, chemie mezi postavami fungovala, bylo to zábavné, vtipné, trochu ale uspěchané... hlavní hrdinové se vůbec neznali a už si vyznávali lásku, ale i to bych odpustila, ale ta druhá polovina? Za mě rozhodně ne, bylo to chaotické, samé dialogy, hádky a nepřehledná přímá řeč, kdy ani nevíte, kdo všechno u ní je... hrozně moc malých dětí, kdy se jen řeší čí je kdo, zároveň to bylo tak předvídatelné! a na závěr naprosto uříznutý konec, autorka nám nedá ani náhled na sblížení Olivera se Samem... prostě druhá polovina rozhodně ne a je důvodem, proč se ke knize už nikdy nevrátím, dávám jednu * za pěknou obálku a druhou za začátek knihy

02.03.2022 2 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Pěkné oddechové čtivo, dostalo se mi přesně to, co jsem očekávala. Hezký příběh o tom, jak se každý vyrovnává se ztrátou blízkého, líbilo se mi, jak se Kailyn a Dax postupně znovu sbližovali, je zde i pěkně vylíčený vztah Daxe a Emme, kteří se navzájem snaží pochopit a vžít do nových životních rolí. Moc hezké, romantické čtivo, doporučuji a prosím víc takových knížek :)

15.04.2021 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Za mě tenhle díl určitě lepší než jednička a dvojka. Pandora byla zajímavá osobnost, bylo osvěžující, že je trochu jiná a svobodomyslná a její slovní přestřelky s Gabrielem mě často rozesmály. Trochu mi v tom chybělo víc prostoru pro samotného Gabriela, protože jako muž byl celkem zajímavá postava co se charakteru týče a nepřipadalo mi to zcela využité, škoda. Žádná velká zápletka a pěkná romantika.

31.12.2020 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Uf...! No teda během čtení jsem si celou dobu říkala, zda by se ten, kdo tohle napsal, neměl někde léčit...? Naprosto se mi příčilo pojetí, že žena je dobrá jen jako díra, do které je potřeba nekompromisně zasunout a je čest být k****.... zkrátka velmi dehonestující a urážlivé vůči ženám všeobecně. Když autorka popisuje, jak je vlastně vášnivý pohled na šestnáctiletou dívku v řetězech, kterou právě prodávají do otroctví... no nevím, jestli jsou autorčiny představy o středověkém otroctví správné, ale rozhodně bych neřekla, že to bylo vášnivé. Ve fázi, kdy se hrdinka nechá prakticky o*íchat zvířetem jsem fakt litovala, že to vůbec čtu... Nemluvě o tom, že veškerý sex v knize je jak fyziologicky, tak anatomicky nemožný, opravdu neznám muže, který by byl schopný jet celou noc v kuse bez přestávky jeden orgasmus za druhým (jako to bych fakt chtěla doma) a pak si hlavní hrdinka nechá vyplatit 100 ran bičem, nechá se natřít olejem a bolest je pryč... (jako whaaat?) nemyslím si, že je to vůbec přibližný počet možných ran v BDSM... no když se z toho vyklubalo paranormální porno, tak jsem usoudila, že ta kniha je fakt dobrá jen na podpal... nicméně dávám jednu hvězdu za překvapivý konec, kterému bych teda věnovala víc stran než sexu se zvířetem na kameni.

28.08.2020 1 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Ouuu! Tak ráda bych dala víc hvězd! Miluju svět Leigh Bardugo, miluji jejích Šest vran a Prohnilé město, a když jsem přečetla první díl Griši, myslela jsem, že je to celkem dobře rozjetý příběh s velkým potenciálem. Bohužel v tomhle druhém díle to trochu dřelo a musím se přiznat, že jsem to občas překusovala, abych to dočetla do konce. Hromada odstavců, kde byly rozporuplné myšlenky hlavní hrdinky Aliny, které nám jako čtenáři měly nejspíš říct, jak se změnila její povaha, což bych dost zkrátila, především proto, že jsme se dobrali ke stejnému závěru - Alina vůbec neví, co chce. Mal se celou dobu choval jako zhrzený tupý milenec. Popravdě jediný, kdo byl super, zajímavý charakter a někam posouval děj, byl Nikolaj, kterého jsem si hned zamilovala a popravdě, všechny mé hvězdy patří jemu.

19.11.2019 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Neskutečně čtivá fantastická jízda od začátku do konce! Strhující příběh, který vás neustále nutí otočit na další stránku, aby člověk věděl, jak to dopadlo. Zpočátku - prvních pár kapitol jsem měla fakt nahnáno, že Kaz spadne do nějaké pasti, abych se o dvě stránky dál dočetla, že se všemi komplikacemi již dávno počítá a své protivníky svým geniálním mozkem přelstil. Možná bych mu věnovala více kapitol. Skončilo to, tak jak to skončit mělo - smrti jsme se nevyhnuli, to by byl příběh až příliš pohádkový, ale ve své podstatě končí příběh dobře, tak jak lze očekávat. Rozhodně doporučuji, dle mého názoru na pultu YA Fantasy se jedná o jednu z nejlepších knih.

15.11.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skutečně famózní jízda! První dvě kapitoly mi trvaly, než jsem se začetla, ale pak už to šlo samo, děj napínavý, strhující, svět autorky promyšlený a dobře popsaný. Super parta zločinných dětí - kdo by si nezamiloval Kaze a Inej? Zbožňovala jsem slovní výměny Jaspera a Wylana, to mě vždycky rozesmálo. Matthiasovi bych nejradši vrazila pár facek a Niny mě bylo občas líto. Člověk se během chvilky s postavami sžije. Přestože se dalo předvídat, kdo Kaze zradí, tak děj napínavý a spousta nečekaných zvratů. Oceňuji také velmi pěkné provedení knihy - poutavá obálka, mapky a hezké grafické ztvárnění. Šest vran zkrátka patří ke knihám, se kterými večer usínáte a hned ráno po ní musíte sáhnout, abyste věděli, jak příběh pokračuje dál.

11.11.2019 5 z 5

Samotářka Samotářka Karen Lynch

Pro tuhle sérii budu mít asi slabost navždy. Nikdy bych si nemyslela, že u mě něco překoná knížky od Maasové, a sice těsně, ale stalo se. Jediný negativní je, že kniha má konec. Mám pocit, že bych mohla číst dál a dál... a kéž by to bylo nekonečné. Klidně bych četla jen o všedním životě hlavních hrdinů. Naprosto miluji příběh Sary a Nikolase a podle mě je jejich vztahová a romantická linka jedna z nejlepších - pokud ne vůbec nejlepší - ze všech romantických i fantasy knih. Jejich pouto, zároveň jejich postupný vztah, prostě nádhera. Co se příběhu týče, tak tam opět obrovská škoda, že to skončilo, jako čtenář mám pocit, že svět Karen Lynch má tolik co dál nabídnout - magická zvířata, Sukuby, černokněžníky, trolly, démony... no byla to jedna velká jízda s velkým překvapením na závěr. Líbil se mi i konec se vším všudy, konečně jsme se totiž dočkali toho zlomu, kdy Sara musí pro jednou zachránit Nikolase. Za mě nejlepší kniha, čtivá, nápaditá a nemám jedinou věc co bych mohla vytknout. Zkrátka dokonalé a perfektní. Hrozně se těším na čtvrtý díl - vypravění celého příběhu z pohledu Nikolase. Sice jsem to nevydržela a četla už anglický originál, ale bylo to snad ještě lepší než vyprávění Sary a ráda si počkám na český překlad a smlsnu si na tom, jak na zákusku z michelinské restaurace. Rozhodně Samotářku a celou sérii doporučuji!

17.04.2024 5 z 5

S ďáblem v ráji S ďáblem v ráji Elizabeth O´Roark

První díl mě příjemně překvapil, ale tenhle byl naprosto super. Hlavní hrdinové mi hned přirostli k srdci a četlo se to v podstatě úplně samo. Krásně napsané, romantická linka se krásně rozvíjí a mezi hlavními hrdiny jiskří, opravdu parádně napsané. Josh je ten typ muže, co si každá žena přeje. Moc se těším na další díly.

04.04.2024 5 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Klasická L. J. Shen... perfektní hlášky, dokonale a velmi inteligentně psané dialogy a kniha je krásně čtivá. Jedná se o klasický příběh z pera autorky, kdy opět láska o malý krůček zvítězí nad temnotou a nenávistí. Za mě rozhodně lepší než první díl, moc jsem si to užila a rozhodně tento díl doporučuji.

28.03.2024 5 z 5