EliškaHavlová EliškaHavlová komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Od knížky jsem neměla žádná očekávání. Myslela jsem si, že to bude jako Odstíny, které jsem sice nečetla, ale znám jejich filmové zpracování. Abych řekla pravdu, tak jsem z knížky vůbec nebyla nadšená. Byla zbytečně dlouhá, vše se točilo stále dokola a nesnáším jméno hlavního hrdiny... Millera. Taky se mi dost pletla jména Georgy a George. To je dost nepraktické, obzvlášť , když jsou spolu v jedné místnosti. Začínám číst druhý díl...ale knihu jsem odložila asi u dvacáté strany a nevím jestli budu pokračovat. Série je velice špatně k sehnání, řekla bych, že snad ani nestojí za tu námahu ji hledat.

08.09.2020 odpad!

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Knížku jsem přečetla za jeden den. Popravdě jsem si podle popisku kinihy příběh představovala trochu jinak, ale rozhodně nejsem zklamaná. Děj byl svižný a četl se jedním dechem. Hlavní postava mi byla velice sympatická. Nejlepší však byly dialogy mezi ní a jejími bratry. Trochu mi to přišlo jako u nás doma. Fakt jsem se pobavila. Rozhodně to nebyla poslední knížka, co jsem od autorky četla.

22.08.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Tohle je ten typ knížky, kdy se při čtení musíte usmívat. Až tak sladké to je. Dokonalé postavy, zápletka a tajemná minulost, která nemusí být vždy pozitivní. Velké plus knížky je, že odhalení neznámého dopisovatele je už cca v polovině knížky. Tím pádem je i velký prostor, aby se hlavní postavy dokázaly pořádně seznámit i mimo tužku a papír. Rozhodně doporučuji přečíst.

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Tohle je tak milá knížka, že to snad nejde ani vyjádřit. Jessie je mladá sympatická holka, co si jen chce zase najít místo ve světě. Myslím, že kdyby byla skutečná, tak bychom byly kamarádky. Knížka se četla sama. Byl v ní smutek, radost, vtipnost a láska...co jiného si přát. Jen ty konce by mohly nekončit. Opravdu doporučuji.

Warcross Warcross Marie Lu

Tenhle komentář píšu po delší době, než kdy jsem četla knížku. Svět virtuální reality se mi moc líbil, ale chvílema jsem si ho moc neuměla představit. Řekla bych ale, že je to spíš můj osobní problém. Emika je mi velice sympatická. Milostná linka by mohla být dramatičtější, ale je lepší, že je tam jen okrajově. Doporučuji přečíst i s druhým dílem, který má velice originální konec❤️ , který mě po dlouhé době překvapil.

11.08.2020 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak tohle mě hodně překvapilo. Jsem možná jedna z posledních, která knížku četla, ale jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Svět, postavy, děj. Naprostá dokonalost v podobě textu na papíře, který vás uhrane a vy nebudete chtít přestat číst. Nebudu psát, ke každé knížce zvlášť, co se mi na ní líbilo. Jednoduše. První díl bomba. Druhý byl takový průměrný, který byl ale za potřebí. Třetí byl epický. Čtvrtý jsem ráda, že jsem si přečetla, ale je z nich z pohledu velice kritického nejslabší. Miluju, když spisovatel dokáže už v prvním dílu vědět, jak skončí ten poslední. Ta promyšlenost mě fascinuje. Rozhodně všem opozdilcům doporučuji, aby nadále neotáleli a sérii přečetli.

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

O. Můj. Bože. Dokonalá knížka pro léto, ze které si dokážete i něco odnést. Výborné charaktery hlavních postav, které si získají vaše srdce. Autorka více popisuje, co je potřeba, ale taky svižně pokračuje dějem. Strašně se mi líbí motiv seznamu věcí, které z vás udělají lepšího člověka s obrovským srdcem. Přemýšlela jsem, že bych k tomu taky někoho donutila, aby se se mnou zapojil. Knížku opravdu doporučuji. Už se moc těším na další knížku od autorky.❤️

11.08.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knížku rozhodně doporučuji. Četla se doslova jedním dechem. Moc se mi líbí, jak se zde neřeší jen milostné pletky a neopětovaná láska, ale spisovatelka se opravdu snaží nás dostat i do světa velkého utrpení, ztráty, odloučení a následného vyrovnání se s velkou bolestí. Hlavní postavy jsou velice sympatické a přeji jim do jejich fiktivního života moooc štěstí.

10.08.2020 4 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Tuto knížku jsem si samozřejmě jako milovník jednoduchých letních love story nemohla nechat ujít. Četla se velice snadno a velmi rychle. Hlavní postavy mi byly sympatické až na ojedinělé situace. Řekla bych, že konec byl trochu moc zdlouhavý. A ještě jedna maličkost, která se tedy netýká jen této knížky. Nemám moc ráda tyto typy konců. Kdy vlastně konec je teprve začátek. A jelikož autorka nemá v plánu dozajista dělat další díl, mně tento konec opravdu nestačí. :DD

10.08.2020 2 z 5

Na celou sérii jsem si troufala hodně dlouho a rozhodně ničeho nelituji...už jako malá byl můj filmový nejoblíbenější díl Vězeň z Azkabanu. Hlavně z důvodu, že se v tomto díle hodně kouzlí a Klofan je prostě nejlepší!!!
Rozhodně chci přečíst znovu.

31.07.2017 5 z 5

366 pohádek na dobrou noc 366 pohádek na dobrou noc kolektiv autorů

Nedávno jsem ji vytáhla a nemohla jsem se ubránit vzpomínkám na dětství, kdy mi rodiče každý večer jednu pohádku četly. Jsou zde klasiky, ale i nové neotřelé pohádky. Moc doporučuji všem rodičům, protože vím o čem mluvím.

26.04.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Četla jsem knížku nedávno a moc mě zujala, krásně jsem si dokázala představit prostřední, ve kterém se děj odehrává. Spisovatelka má velmi stručné, ale bohaté popisy situací a příběh mě vtáhl do děje. Asi posledních pár stránek jsem nevěděla jak to dopadne a popravě mě zakončení trochu zklamalo. Ale to snad napraví druhý díl, na který se už moc těším. Děkuji za krásný fantasy příběh.

25.04.2017 4 z 5