elisabetth elisabetth komentáře u knih

Easy? Easy? Tammara Webber

Po této knize jsem sáhla proto, že se mi nechtěla číst povinná četba. Vlastně nic se mi nechtělo číst. Ani se mi nechtělo učit, tak jsem si řekla, že si přečtu nějaký romantický bračínek.
To jsem si naběhla.
Hlavní hrdinka Jacqueline je pilnou studentkou a má dobré známky. Dva týdny... DVA TÝDNY nebyla ve škole, protože se s ní rozešel její přítel, se kterým byla tři roky. A z té dvoutýdenní absence má problém - nemusí splnit předmět. Já když vynechám dva týdny školy, tak se nic neděje, jen mám dvě absence, pokud si to neomluvím.
A jak jsem si tedy naběhla? Chtěla jsem utéct z reality do fikčního světa, protože se mi nechtělo nic dělat do školy. A já uteču do takové fikčního světa, kde takřka všichni pilně studují! To je jak za trest. Nemluvě o tom, že hrdina Lucas byl tak akční, že měl několik zaměstnání. Kde na to sakra bral čas? Energii? (Jo, právě teď jen závidím.)

Easy? mi přišlo dost předvídatelné. Každopádně jsem to přečetla rychle. Bylo to milé, místy přeslazené.

A ještě se mi líbí nápad, že v knize uvedou kontakty a internetové stránky, na které se můžou napadené ženy obrátit. Zatím jsem se s tím nikde jinde nesetkala. Otázka je, jestli to k něčemu bude, že.

A úplně poslední poznámka.
Na zadní obálce se objevilo ve spojitosti s touto knihou sousloví přelomová kniha. Když jsem si to přečetla, dost mě to zarazilo. Když si to přečetl můj muž, zarazilo ho to také. Tak jsme si říkali: "Odysseus Jamese Joyce, 1984 George Orwella a Easy? Tammary Webber." Muž poté řekl, že ho Easy? úplně zlomilo v pase. Podle mě trochu přehnané označení, ale co.

"Tak co, už ji tam přelomil?"
"Ještě ji ani nepřefiknul."

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Nápad to byl zajímavý. Provedení už bohužel ne. Čte se to dobře, je to kniha na chvilku. Ale ten děj je neskutečně přehnaný, dost předvídatelný. Hlavní hrdinka mě nějak nezaujala, přišla mi hloupá. Celkově prostě nic moc. Ale na čtení do vany je to dobré - kdyby mi ta knížka spadla do vody, tak by mě to naštvalo jen kvůli tomu, že je z knihovny.

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Nečekala jsem, že se mi to bude líbit. Nečekala jsem, že to dočtu. Plán byl jasný: během víkendu rozečíst hodně knih. O dočtení nebyla řeč. Ani myšlenka na to nebyla.
Ani nevím, proč jsem se tak začetla. Možná to je stylem vyprávění. Jednoduché, popisné tak akorát, ale hlavně nezdlouhavé. Trochu mě rozčilovaly ty vševědoucí věty, co se stane. (Ich-forma a všešvědoucí vypravěč mi nejde moc dohromady.)
Děj také nebyl špatný. Mnoho mrtvol, tajný univerzitní spolek a duchové. Vhodné na víkendové čtení v posteli. (Zajímalo by mě, jaké by to bylo, kdyby tam ta nadpřirozená složka nebyla.)
Hlavní hrdinka nebyla hloupá. Dokonce mě bavilo, když vyprávěla o různých symbolech na náhrobcích. (Kdybych měla jistotu, že si to autorka nastudovala, určitě bych takovýchto informací uvítala více, ale chápu, že jiné čtenáře by to mohlo nudit.)
Problém je ta osudovost mezi Amélií a Johnem Devlinem. Jejich živočišná přitažlivost, která byla velmi často zmiňována. A ta tragičnost by také nemusela být v takové míře.
Byla jsem nečekaně mile překvapena. Dávám tři a půl hvězdičky a neskutečně se těším na další díl.

20.10.2013 3 z 5

Nedostižný přízrak Nedostižný přízrak Kresley Cole

Pátý díl o mezidruhovém páření. Tentokrát padlý upír Conrad (vysává krev) a duch baletky Néomi. Šílenství a průsvitná telekineze. Jak autorka vyřeší upírovu touhu po erekci, to je na tom asi nejzajímavější. Jakmile se to vyřeší, začíná to být nuda. Prolínání postav z minulých i budoucích dílů je příjemné, postavy se lehce vvyvíjí, jen mají málo prostoru, své šťastně až navěky (nebo než jim setnou hlavu) mají již za sebou, či je to ještě čeká.

18.04.2017 2 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

2,5*

Bylo to rychlé čtení. U téhle knihy nikdo nezůstane dlouho, protože začnete a pak hned skončíte.
Četlo se to velmi dobře.
Ale stejně.. Já tyto knihy nemůžu hodnotit moc vysoko. Přijde mi to jako obyčejná harlekýnka na odpočinutí, odreagování. Nemusí se u toho přemýšlet.
Hlavní hrdina má opět nějaký psychologický problém, proto nemůže mít běžný vztah se ženou. To tu ještě nebylo! Naštěstí je aspoň hlavní hrdinka relativně normální. Na můj vkus sice moc dobrosrdečná, ale vlastní knihkupectví, takže bych se s ní ráda kamarádila.
A také jsem ráda, že tam nebylo žádné BDSM.

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

2,5/5*

Moc nevím, jak se k tomu postavit. Když jsem to začala číst, tak mě to bavilo. Ale pak jsem se na to tři měsíce ani nepodívala, předpokládám, že to bude důvod, proč se mi to nelíbilo víc - naštěstí jsem si hned vzpoměla, o co tam jde.
Musím říct, že se mi moc nelíbilo, jak se Bones do Cat rychle zamiloval. A ona do něho také. Asi bych uvítala jejich hádky než zamilované vrkání. Přišlo mi to moc rychlé a uspěchané.
A celkově mě Bones nenadchl, třeba se to v dalších dílech změní, třeba ne.
Cat byla zvláštní. Mám k ní neutrální vztah. Nebyla to nejhorší hrdinka, ale také nebyla nejlepší.
Body plus dávám za humor. Kdyby tam nebyly dobré hlášky, asi bych se to nesnažila ani dočíst.

Označená Označená Kristin Cast

Dočetla jsem to jen díky tomu, že mě zajímalo, jak autorky popíšou tento fikční svět. Moc se mi nelíbilo, jak z náctiletých vznikají upíři - ale je to originální (i když nás už ve školkách učili, že na nikoho nemáme ukazovat prstem).
Hlavní hrdinku jsem si nijak neoblíbila. Její dokonalost a úžasnost mě spíše otravovala. Upřímně se divím, že si tam našla nějaké kamarády, kteří její dokonalost dokázali vystát.
"Hlavní" zápletka tohoto dílu byla na můj vkus vyřešena velmi rychle, ale když to má několik dalších dílů, tak je mi jasné, že ještě hlavnější zápletka přijde a že tato měla pro další pokračování připravit půdu.

01.11.2013 1 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Třetí díl ze série Kate Daniels. Nepřemožitelná Kate, ktera už trochu dostala naplácáno na zadek, a nepřemožitelný vládce kožoměnců Curran, který chce naplácat Kate na holou, se snaží vyřešit problém v nelegálních hrách. Akce střídá hádku s Curranem, napětí střídá flirtování s Curranem. Příjemná práce s mytologií. Romantických pasáží je tu tak akorát i když věřím, že některým čtenářkám to je málo. Zatím nejlepší díl ze série. 3,5*

18.04.2017 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Viktoriánská detektivka s nadpřirozeným padouchem odehrávající se v Americe. Postava detektiva Jackabyho je značně okopírovaný seriálový Sherlock. Naštěstí doktorka Watsonová v podání Abigail Rookové je sympatickou a obyčejnou postavou, jejíž prostřednictvím můžeme nasát dobovou atmosféru. Jackabyho neschopnost se podělit se svými znalostmi je iritující, zvláště když odhalíte vraha dříve než on. "Tak mi nic neříkej, ty troubo!" Ačkoli je to příjemné a nedlouhé čtení, velký zážitek to není. Zklamání zajištěno. 2,5*

18.04.2017 2 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

Po 100 nudných stranách přichází napínavý příběh o mizení dětí, černém plášti, tajemném lese, hledání přátel a vlastního původu. Serafina, 12letá dívka vidící ve tmě, je hlavní hrdinkou. Trochu ufňukaná, ale sečtělá a chytrá, trochu divná, ale přece obyčejná. A to žije ve sklepě. Dávám 3,5* a moc se těším na další díl.

18.04.2017 3 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Juliette mě štvala, její vnitřní monology byly ukňourané až hrůza. A Adam byl také příšerná fňukna. Upřímně, ani ten Kenji mě nějak neoslnil, ale líbil se mi jeho monolog k Juliette o tom, že se nemá chovat, jako by jí někdo ukradl poslední toaleťák - je fajn, že si autorka uvědomuje, jakou hrdinku napsala. Warner je Warner - přijde mi trochu schizofrenní, ale mám ho jako postavu ráda, i když nikdy nevím, kým bude na další straně.

Přeškrtnutá slova a věty se mi v tomhle díle už tolik nelíbily - v první knize se autorka snažila danou přeškrtnou větu nahradit jinou, tady to jen přeškrtla. Přijde mi to méně promyšlenější. Číslovky psané číslicemi jsou zde také, ale už se na to také neklade důraz.
Ale zaujaly mě lingvistické části (nevím, jak to pojmenovat), kdy autorka používala lingvistickou terminologii, aby popsala, jak se Juliette cítí - například si připadala jako osamocené podstatné jméno (nebo tak nějak).

Velké Adamovo tajemství - v jednu chvíli mě to dokonce napadlo.

Těším se na poslední díl. I když mi nepřijde, že by tahle série byla ohledně děje nějak originální a úplně super (prvních sto stran byla nuda, naštěstí se to pak rozjelo), ale baví mě číst. Jen by prostě mohli méně fňukat.

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Víte co, já tomu těch pět hvězdiček prostě dám. Když to porovnám s tím, jaké prvotiny se vydávají v Americe... ono se to vlastně ani porovnat nedá. Tohle bylo promyšlené. Postavy a jejich psychologie. Bylo to napínavé. Skoro do konce nevíte, kdo byl zlounem. A konec? No, na jednu stranu takový divný, nečekaný, na stranu druhou i pochopitelný.

01.11.2013 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Začátek Prozření mě trochu nudil, ale začetla jsem se. Čte se to samo. Líbí se mi, jak vlastně v půlce knihy nevíte co a jak. Jen halucinace a jisté zlé tušení. Konec byl takový dost ukňouraný. Trochu mi to kazilo dojem z knihy.
Mara jako hrdinka byla fajn. To její bláznovství bylo výborně popsané. Její psychologie byla dobře rozpracovaná. A Noah? Ten floutek? Ten byl sečtělý a vzdělaný. Ach. Více asi dodávat nemusím.
A celkový, úplný konec. Ta poslední stránka. Možná dvě. To má být co? To se mi asi nelíbí! :o) Doufám, že druhý díl bude ještě lepší.

01.11.2013 3 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Jsm roztříštěná se mi četla dobře od začátku do konce. Styl psaní se mi zamlouval. Přeškrtnutá slova a použivání číslic u číslovek působí zajímavě.
Děj místy trochu stagnuje, jsou velké prodlevy mezi akcemi. A samozřejmě nesmí chybět osudová láska, která ten příběh také trochu schazuje. Další věc, které mě zklamala, je konec. Juliette už od začátku připomíná Rogue z X-Men, konec je ale připomíná o dost víc. Samozřejmě, dneska se všichni inspirujeme od všech, ale tak nějak mi to zkazilo dobrý pocit z té knihy.
A Warner je úžasný magor. Škoda, že ho tam nebylo víc.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Byla jsem docela zklamaná, takřka všichni to opěvovali - už se nesmím na velmi opěvované knihy těšit.
Největší problém vidím v tom, že se v Rudé moc nestalo. Bylo to takové zdlouhavé a lehce mdlé.
Každopádně to bylo psáno sympaticky, párkrát jsem se i zasmála. Gwendolyn jako hrdinka mi přišla v pohodě, taková obyčejná holka - nepřišla mi tak úžasná, jak bývají hrdinky v jiných knihách. Gideon mě ale nenadchl - ten je úžasný ažaž.
Konec knihy byl dost zajímavý a určitě si ráda přečtu druhý díl - mám docela chuť to začíst číst hned teď, ale v půlce knihy by mě to přestalo bavit a pak bych to měla rozečtené půl roku, takže budu muset vydržet.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nemyslím si, že by si Božský bastard objektivně ty tři hvězdičky zasloužil, ale subjektivně asi ano.
Kniha mi sedla do nálady. Bavila jsem se. Chloe a Bennett byli komická dvojice. Jejich handrkování bylo vtipné. Někdy jsem ale nechápala Chloe, proč se rozčiluje - přišlo mi to místy trochu uměle vykonstruované, nesedělo to. Jsem ale ráda, že Chloe nebyla taková hloupá a naivní husička, měla mozek, i když ho v jistých situacích moc nepoužívala.
Moc děje nečekejte, v každé kapitole je sex nebo se to k sexu blíží. Vulgárních slov zde také nebylo málo.

01.11.2013 3 z 5

Pan Pondělí Pan Pondělí Garth Nix

Ze začátku mě Pan Pondělí vůbec nebavil. Trochu jsem se v tom fikčním světě ztrácela. Přesto jsem v tomto příběhu viděla originalitu. Asi měsíc jsem byla u kapitoly 12. Dnes v noci jsem si řekla, že to konečně dočtu. Dostala jsem se do ospalého stavu s už-jen-jednu-kapitolu. Mrzí mě, že jsem se do toho nezačetla mnohem dřív.
Ta kniha má úžasný nápad. Moc se mi líbil pan Pondělí jako ospalý mladík. Kdo není v pondělí ospalý a líný, že? Líbí se mi velké množství různorodých postav. Autor má výhodu v tom, že se v Domě může stát cokoli, takže pokud bude mít velkou fantazii, v dalších dílech se můžeme setkat s dalšími zajímavými charaktery a jevy.
A buďte rádi, že jste neviděli, jak jsem se šklebila na knížku při scéně s bibliofágy. Brrr. Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si to vybavím.

01.11.2013 4 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Rozesmátá mrtvola je akčnější, krvavější (popisy místa činu nejsou tak těžké pro žaludek- myšleno tak, že ne moc drží žaludek na svém místě) než Provinilé slasti. Také je zde více vulgárnějších slov. (Ale to jen upozorňuji slabé povahy.)

Dialogy jsou rychlé, cynické, sarkastické. Vedle akčních jsou i scény zábavné, odlehčené. Hlavní děj trvá až do posledních stran.

Krve je zde snad po hektolitrech, kousků lidských těl je tu také dost. Agresivní zombií. Mrtvé děti. Nově vytvořené příšery ze zombií. Akorát mrtví upíři chybí.

01.11.2013 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tak tohle byla velmi zbytečná kniha. Dystopický svět, který prošel významnou změnou, a autorka se tím nezabývá. To je neskutečná škoda.
A myslím, že původní Selekce byla lepší, ačkoli i ta byla špatná, vypadalo to, že princezny se musely dost věcí naučit. Tady to vypadá, že princové se jen flákají a čekají, až je Eadlyn pozve na rande.
Naštěstí se to čte velmi rychle.

18.04.2017 1 z 5

Zakletá Ella Zakletá Ella Gail Carson Levine

Milá pohádka. Není to nijak agresivní, není to ani moc hloupé. Humor je vlídný a nenásilný, každopádně se smíchy u toho válet nebudete.
Naštěstí je to dost odlišné od filmu, takže jsem aspoň neměla tušení, jak se hlavní hrdinové dostanou k samozřejmému dobrému konci.
Kniha do MHD jako stvořená.

03.09.2014 3 z 5