Zakletá Ella

Spisovatelka vyrostla v New Yorku a píše celý svůj život. Zakletá Ella (Ella Enchanted, 1997) byla její první knihou pro děti. Od té doby přibyla ještě řada dalších, například Dave at Night, Th e Wish, Th e Two Princesses of Bamarre či pohádková řada Th e Princess Tales. Ve svých knihách se často nechává inspirovat tradičními pohádkovými příběhy, jejich hrdiny však přibližuje současným čtenářům. S manželem Davidem a teriérem Baxterem žije na staré farmě v údolí řeky Hudson....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38878/zakleta-ella-38878.jpg 4.364
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, XYZ (ČR)

Ella enchanted, 1998

Kniha Zakletá Ella

natka08
13.10.2020

Moc pěkná kniha líbí se mi na tom fantasy.

kristynkal
17.03.2019

Ctive a poutave psana kniha. Jsem rada, ze s filmem nema moc spolecneho, a proto me mohla mile prekvapit. U se tesim az si ji jednou budeme cist s detmi.

petuzla5591
27.01.2019

Kniha je o mnoho více lepší, než film. Nadchla mne.

Elen telemna
05.10.2017

Moc pěkná a milá knížka. Zakletou Ellu znám i jako film, ale musím tedy říct, že knížka se mi líbila víc. Hrdinka mi byla velice sympatická a princ také. Děj byl zajímavý a čtivý. Trochu jsem si lámala hlavu s ilustrací. Nakonec jsem došla k závěru, že drak na obrázku zřejmě znázorňuje Ellino prokletí.
Když to shrnu, tak mě kniha nadchla a rozhodně si ji budu pamatovat ještě dlouho.

elenai
24.06.2017

Zakletou Ellu znám jako film s Anne Hathaway a Hughem Dancym. Je to takový milý film, na který se ráda podívám, když je v televizi. Z knihy si ale moc nezval. Ta je totiž úplně jiná, i když také milá, a Ella je hodně sympatická dívka. Ale docela dost mě zklamalo, že autorka originální příběh pohřbila takovým vykrádáním jisté známé pohádky.

danulika10
04.06.2017

Nádherná knížka. Rozhodně doporučuju a vím, že se bude řadit do mých TOP knížek :D

PinkAlicorn
30.03.2017

upřímně, tuhle knížku jsem četla tak dávno, že si ji skoro nepamatuju, ale pamatuju si, jak moc se mi tehdy líbila a zdála se mi jako jedna z nejlepších knih, co jsem tehdy četla :) možná se k ní někdy brzo vrátím...

Aniday
12.12.2016

nádherná "Popelková" fantasy pohádka nejen pro děti 8)

Gail Carson Levine
americká, 1947