elin.m elin.m komentáře u knih

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Autor popisuje pravděpodobně jen zlomek těch hrůz, kterých byl denně svědkem!

06.04.2015 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Zůstala jsem u pouhého pokusu o přečtení. Na straně 30 jsem to vzdala...
Ani na podložení stolu se to nehodí...

06.04.2015 odpad!

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Odhadem půlka knihy jsou reklamy na jistě předražené butiky a služby v Paříži. Co si máte vzít s sebou do letadla vám jistě v cestovce řeknou taky a co si můžete a nemůžete dovolit nosit, s tím vám ochotně poradí v první řadě zrcadlo a v té druhé pak peněženka! Hrůza a děs! Hodně mně to zklamalo!

06.04.2015 1 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Sice jsem se zasmála, ale jelikož neumím francouzsky vadily mi cizojazyčné fráze uprostřed vět. Jinak ale upozorňuju, že to není nic, co se dá číst na cestách - ty výbuchy smíchu nevysvětlíte, osobně jsem si to ověřila :D

06.04.2015 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Upřímně jsem od knihy čekala víc na to, jak silnou měla reklamu a jak dlouhý na ni byl pořadník v knihovně. Na můj vkus bylo v knize až přespříliš informací o poměrech v Severní Korei, které odváděly od příběhu. Hodně jsem přeskakovala stránky. Za mně tři hvězdičky...

06.04.2015 3 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

Velmi silný příběh. Autorku obdivuji za to, kolik toho byla schopna pro své syny ustát a obětovat. Není co vytknout, akorát je to napsané formou rozhovorů, na který jsem si musela zvyknout.

06.04.2015 5 z 5

Kuchařka pro psí miláčky Kuchařka pro psí miláčky Jan Beer

Koupila jsem ji původně jako dárek kamarádce, ale když měla jít na expedici bylo po rodinné poradě rozhodnuto, že zůstane doma :).

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Velmi ráda se k ní vracím :)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem kdy četla. Zajímavý, místy i vtipný příběh a velmi pěkná knižní úprava.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Přečteno jedním nádechem! Doporučuji!
Je hrozné, jak nacisté dokázali vymýt člověku mozek, aby poslouchal jejich zvrácené rozkazy. Robert Lang se stal svým způsobem obětí nacismu a místy mi ho přišlo i líto...

Dopisy Malých žen Dopisy Malých žen Gabrielle Donnelly

Obvykle se takovým románkům pro ženské vyhýbám a raději sáhnu po něčem válečném :). Dopisy Malých žen jsem si půjčila v knihovně spíš ze zvědavosti, páč jsem viděla film Malé ženy a moc se mi líbil.
Kniha se čte velmi dobře, jako oddych od knih na vážnější téma je to četba příjemná. Co mi na ní ale vadí (a dávám proto jen 4 hvězdičky) jsou paradoxně ty dopisy! Vždy jsem je přeskočila a podle komentářů vidím, že nejsem jediná.
Děj příběhů Emmy, Lulu a Sophie se odvíjel vždy o pár stran dál zhruba tak, jak jsem očekávala.

...ale zfilmované by to coby komedie nemuselo být špatné :)

05.04.2015 4 z 5

Bije ve mně cizí srdce Bije ve mně cizí srdce Aline Feuvrier-Boulanger

Velmi čtivá knížka o odvážné a i přes vážný zdravotní problém neúnavně optimistické slečně. Dávám 5 a knihu doporučuji. :)

12.09.2014 5 z 5

Kamarádka kosmetičky mojí kadeřnice říkala... že je to skvělá knížka! :)
...a rozhodně nešlo o žádný mýtus! Doporučuji!

01.11.2013 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Sice příběh dopadl špatně, ale i tak knihu chválím.

01.11.2013 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tuto knihu chválím kudy chodím, dostala jsem ji od tety a přečetla jedním nádechem. Nedalo se zavřít ji a vrátit se k ní později. Doporučuji!

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Krásná (ikdyž šíleně tlustá) knížka. Trvalo mi hrozně dlouho než jsem ji přečetla, ale jsem ráda, že jsem ji nakonec zvládla. Viděla jsem i film, ale nebyl zdaleka tak obsáhlý.

Záhadný Titanic Záhadný Titanic Robin Gardiner

Právě čtu. Fanoušci Titanicu se během četby neobejdou bez bloku na poznámky - spousta nových informací :).

Clařina válka Clařina válka Clara Kramer

Výborná knížka! Hlavní hrdinka přežila opravdu velkým zázrakem a lidem jako byl v knize zmiňovaný pan Beck si zaslouží veliké uznání!

17.10.2013 5 z 5

Murphyho zákony - kompendium Murphyho zákony - kompendium Karl Wagner (p)

Super knížka! Sehnala jsem ji v antikvariátu, kde už jsem se při velmi krátké začtení skoro válela smíchy. Bylo mi jasné, že bez ní neodejdu...

Sháním teď druhý díl (červená kniha) ale stále nenacházím :(