ElikaS ElikaS komentáře u knih

Sparrow Sparrow L. J. Shen

L. J. Shen zbožňuji, mafiánské erotické romány miluji. Takže tohle je vlastně úplně ideální kombinace. Knížka měla teda trošku podobný námět jako Ukradený polibek, ale podle mě toto zpracování bylo o trošku lepší. Troy mě bavil a Sparrow také a hlavně se mi líbila ta "mafiánská" zápletka. Ta byla vcelku neotřelá.

10.02.2024 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Musím říct, že Methos se stává mým oblíbeným spisovatelem. Jeho knížky mají spád, silný příběh, při kterém pochybujete o všem a opravdu vás dokáží chytit za srdce a jsou neuvěřitelně čtivé. Tak tomu je i v případě Obhájce.
Právnické thrillery nevyhledávám, práva mám dost v práci, ale tady vždy udělám výjimku, protože jsou úplně boží.

30.01.2024 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

O knížce jsem toho strašně moc slyšela, ale hrozně dlouho mi trvalo se do ní pustit. Nakonec jsem si zvolila audioknihu, kterou načetl Lukáš Hlavica a dobře jsem udělala. Těch 41 hodin uteklo jako nic. Příběh byl opravdu zajímavý, prokládala jsem si ho i hledáním historických faktů. Tak můžu říct, že i celkem věrný.
Líbilo se mi, jak autor popisuje mentalitu různých národů a opravdu tam bylo plno zajímavostí. Stejně tak bylo fajn sledovat vývoj nebo možná spíše dospívání Sinuheta. Prostě paráda a nemám co vytknout.

29.01.2024 5 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Jeee, to bylo boží! Já tedy tyhle nastavovaný povídky obvykle moc ráda nemám, zpravidla jsem z nich zklamaná, ale tady se teda opravdu povedly.
Jeden příběh lepší než druhý. Všechny povídky si uchovaly vtip z knížek, a přestože se jednalo o takové jednohubky, zvládly se řešit i závažnější témata. Nejvíc jsme se pobavila asi Jamesona, hned poté následoval Tristan, který je můj nejoblíbenější z bratrů. Nejsilnější příběh měl Elliot a u Christophera se mi líbil úplný závěr, který nás snad navnadil na další sérii?!

25.01.2024 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pustit se do Nesba jsem chtěla už delší dobu, ale pořád jsem to nějak odkládat. Na konec jsem letos vyzkoušela Království, které se mi líbilo. Tak jsem se postupně odhodlávala i nad sérií Harry Hole, i když mě odrazovalo trochu nižší hodnocení knihy.
Nakonec jsem se do ní pustila a já jsem z ní nadšená! Takhle vtipnou detektivku jsem ještě nečetla. Bavila jsem se u ní víc než u některých knížek, které se vydávají za humornou literaturu. Nesbo je opravdu výborný vypravěč a jeho popisy mě fakt bavily.
Stejně tak musím ocenit Australské reálie. Mám ráda, když se z knížek dozvím i něco zajímavého a tady jsem se toho dozvěděla docela dost. Navíc to bylo příjemně a nenásilně zakomponované do děje.
Co se týče samotné detektivní linky, tak ta možná byla trochu překombinována, ale vzhledem k tomu, že celá knížka vyznívá tak nějak do absurdna, vůbec mi to nevadilo a užila jsem si každou stránku.

18.05.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Dokonalé stopy jsem měla už delší dobu v hledáčku, stejně jako mnoho jiných detektivek. Nedávno jsem ale četla recenzi o parádní chemii mezi 2 vyšetřovateli a zajímavém detektivním příběhu, tak jsem se rozhodla, že se do této knížky konečně pustím.
Luc si mě jako vyšetřovatel hned získal. Má jasný postoj, působí trochu arogantně, ale zase nepříliš a vyšetřováním žije. Ava se mi také líbila. A celkově mezi sebou měli dobrou chemii.
Ocenila jsem i motiv s Astrid, který mi přišel originální, ale zároveň doufám, že nebude táhnout dalšími díly.
Vyšetřování bylo zajímavé, plné zvratů a dobrého vykreslení vraha. Kapitoly z jeho pohledu mě bavily a dodaly knížce na zajímavosti.
Výtku bych měla pouze k závěrečnému jednání Avy, to mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale budiž.
Každopádně se jedná o velmi dobrou detektivku a už se těším na další díl.

04.03.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Josie Quinn jsem si oblíbila a těším se na každý její další příběh. Ze začátku mě bavilo, že každý díl měl vzestupnou tendenci. To už teď neplatí, ale i tak si autorka drží velmi vysoký standard.
Stejně tak oceňuji, že ač se kromě vyšetřování případů, věnujeme i osudu Josie a Noaha. Je to jen opravdu jemná linka, která neruší od vyšetřování, ale příjemně ho doplňuje.
Samotný příběh byl opravdu zajímavý a dramatický. Vzhledem ke kapitolám z minulosti, jsem si od začátku knihy vytvořila nějakou celkem jasnou představu, o tom jak bude knížka probíhat. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se nijak zvlášť netrefila. :-)
Parádní díl a doufám, že se brzy dočkáme dalších vyšetřování.

04.03.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Z knížky Přiznání jsem měla obrovskou radost, trošku jsem se bála, že už jsme se sérií VIP skončili a mrzelo mě, že jsme byli ochuzeni o příběh Rye a Brenny, který se vzhledem k narážkám v předchozích dílech vyloženě nabízel.
U knížky jsem se bavila od prvních stran. Autorčin humor mám ráda a pošťuchování Rye s Bren, ale i s kapelou jsem si vyloženě užívala.
Rye byl takový zamilovaný medvídek. Trochu mě překvapila Brenna svou osobností. Přišlo mi, že se hodně odchýlila od toho, jak nám byla představena v předchozích dílech. To mě občas trochu vadilo. Jasně sama tvrdila, že je to tím, že v její branži tak vystupovat musí a tak nosí tuto masku. Mě to přišlo jako takové prvoplánové vysvětlení. Když ji známe z pohledu jejich nejbližších přátel.
Každopádně celkově jsem si knížku užila a doufám, že se brzy dočkáme příběhu Whipa.

01.03.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Obecně nejsem úplně příznivce thrillerů, respektive jsem asi zatím nenarazila na žádný který by mě vyloženě zaujal. Tedy až do této chvíle. Ti druzí byl zatím asi nejlepší thriller, který jsem četla, respektive poslouchala jako audioknihu (mimochodem parádně namluvený) a rozhodně nejlepší knížka autorky.
Děj byl neskutečně napínavý, jednání postav se sice mohlo zdát trochu přitažené za vlasy, ale upřímně kdyby se mi ztratilo dítě, taky bych nejednala zrovna racionálně. Za mě paráda!

18.01.2023 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percy Jacksona jsem si zamiloval už před nějakými 10 lety a pořád je to jedna z mých oblíbených knížek, přestože už dávno nejsem cílovou kategorií. Když knížka vyšla jako audiokniha měla jsem jasno, že se do ní musím hned pustit.
I po těch letech pro mě má Percy své kouzlo. Miluji spojení s řeckou mytologií, které je v tomto případě naprosto úžasné a skvěle podané. Člověk se i ledacos dozvěděl, protože ne všechny báje a postavy jsem znala. Navíc je vše podáno s vtipem a hlavní postavy jsou moc sympatické.
Už se moc těším až do této série za pár let dospějí mé děti a pustíme se do ní společně.

18.01.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Tak tohle byl doják! Colleen ve všech knížkách bravurně pracuje s emocemi a vždy jde až na dřeň, a tato knížka není výjimkou. Příběh Beyah a Samsona začíná pěkně z ostra a od první stránek mě vtáhnul do děje.
Celý příběh je opředený tajemstvími, ať už tajemství Beyah vůči její rodině nebo tajemství Samsona vůči Beyah a ostatním. Je to přesně ten typ knížku, u které si celou dobu říkáte: "tak už mu to řekni!" Jenže zatímco ve většině knížek hlavní postavy mlčí bezdůvodně, tak tady to bylo naprosto pochopitelné. Se svými životními zkušenostmi se hlavní postavy prostě nemohly snadno otevřít.
Romantická stránka knížky byla také perfektní. Moc se mi líbilo, jak se hlavní hrdinové poznávali a hledali k sobě cestu.
Musím ocenit i název knížky a jeho objasnění přímo v knížce. To se mi moc líbilo a dodalo to názvu úplně jiný rozměr.
No a ten konec a odhalení Samsonových tajemství bylo neskutečně dojemné, i slzička ukápla.
No abych to shrnula parádní knížka, určitě si ji přečtěte!

15.01.2023 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Jak už je u autorky zvykem, knížka nás zavádí do Asie a emotivní popisuje příběhy zdejších obyvatel.
Když jsem knížku začala číst, nemohla jsem uvěřit, že příběh se začíná odehrávat v 90.letech. Přišla jsem si jak ve středověku. Vážně drsné. První polovina knihy je báječná, dravá, zajímavá, realistická. Ve druhé polovině - v civilizaci - atmosféra knihy trošku upadá, ale i tak je příběh nadprůměrný.
Knížka se mi líbila.

11.01.2023 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Píšu to u každé knihy L. J. Shen a platí to i tady. Ona prostě umí vzbudit emoce a dokonale popsat vztah láska a nenávist (I když bych řekla, že to se jí nejlépe povedlo v sérii Hříšníci). Chemie mezi hlavními hrdiny funguje skvěle. Jejich slovní přestřelky jsou výborné a mají vtip.
Knížku jsem si moc užila.

06.01.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Tohle bylo skvělé! Andrew Mayen je hodně specifický autor detektivek, protože jeho knížky působí nereálně, což muže být u tohoto žánru problém a většinou by byl. Ale zrovna u něj mi to vůbec nevadí, protože do knížek přidává něco navíc. Je vidět, že témata, kterým se v knihách věnuje ho baví, je neskutečně čtivý a mě hrozně baví!
Jessicu jsem si zamilovala, Čarodějovy vraždy byly skvěle propracované a Damian mě okouzlil. Už teď se těším na další pokračování.
Ještě musím zmínit, že jsem knížku poslouchala jako audioknihu a když jsem viděla, že ji načetla Stryková, nebyla jsem z toho moc nadšená, protože její projev mi nesedí, ale v tomto případě mi vůbec nevadila a přišlo mi, že se k Jessice hodila.

28.12.2022 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Tak tohle pro mě bylo velké zklamání. Ryan rozjel velkolepý příběh s obrovským množstvím postav a zápletek a přišlo mi, že se v tom sám ztratil. Nebo jak kdyby neměl dopředu vymyšlený konec a postupně ho nějak splácal. Jenže v průběhu celé trilogie vyvstalo tolik otázek a odpovědi jsme dostali jen na pár z nich a to v mnoha případech ještě neúplné, nepropracované a častokrát vyloženě odfláknuté. Několikrát to na mě působilo tak, že zapomněl, co napsal v předchozích dílech, protože se od určitých tvrzení odklonil bez jakéhokoliv vysvětlení.
Třetí díl je stejně jako předchozí dva hodně dlouhý, ale tentokrát to bylo vyloženě na škodu, mnohokrát se knížka zbytečně táhne a děj se nijak neposouvá. V podstatě jdeme od bitvy k bitvě, které jsou až příliš jednoznačné. Navíc se autor hodně opakuje a jednotlivé motivy jsou pořád dokola. Brutality je v knížce tolik, až už nevzbuzuje pozornost ani závažné emoce. Postav umírá tolik a většinou tak rychle, že to ani nestihnete s našimi hrdiny prožít a "oplakat" je. Navíc pořád přibývají další a další postavy až se v nich úplně ztratíte. Škoda promarněného potenciálu.

15.12.2022 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Kirsten jsem si oblíbila již v sérii VIP a musím říct, že ani tato knížka mě nezklamala. Mám ráda romantiku ve stylu nenávidím tě – miluji tě. A Kirsten ji okořenila příjemným humorem a sympatickými hlavními postavami.
Především začátek knížky, kde se hlavní postavy nemůžou vystát je hodně povedený a užila jsem si ho. Myslím, že autorka mohla trochu více rozvinout linku se stalkingem. Tohle téma by bylo určitě zajímavé a pořád jsem doufala, že ho tam bude o trochu více.
Z knížky musím vyzdvihnout dopisy, které byly úžasné a pěkně příběh doplnily. Naopak, kdo mi lezl na nervy byla Samantha, myslím, že její jednání by si zasloužilo trošku lépe vysvětlit.
Knížka je příjemná oddechovka, kterou jsem si užila.

01.06.2022 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Knížky Brigid Kemmerer zbožňuji. Nejedná se o klasickou young adultku, ale o příběh který má dokonale propracované charaktery postav a řeší závažné problémy. Navíc, jak už tomu bylo i v ostatních knihách, autorka nestaví pouze na romantice, ale i na přátelství. Právě tenhle prvek knížkám dodává osobité kouzlo.
Příběh Maegan a Robba se rozvíjí postupně nenásilně a jejich interakce mě bavila, ale přesto jsem si snad ještě víc užívala vztahy mezi Robbem a Owenem, Connorem a Robem a Meagan a Sam. Scéna s Xboxem, tichou nocí u Robba v pokoji nebo konfrontace s učitelem, byli úžasné a hodně mě chytily za srdce. Stejně tak se mi moc líbila postava pana Landona. Při čtení jsem si říkala, jestli takoví lidé vůbec existují.
Stejně tak se mi moc líbily úvahy o Robbově tátovi v tom smyslu, že mohl být klidně grázl pro ostatní, ale milující táta pro Robba. V této lince by mi ani nevadilo, kdyby na něj byla autorka ještě trošku přísnější. A fajn byla i linka s Robbovou mámou.
Celá knížka má plno zajímavých, hlubokých myšlenek a vede k mnoha zamyšlením. Užila jsem si každou stránku.

01.06.2022 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

L. J. Shen patří mezi moje nejoblíbenější autorky a její HotHoles (ať už původní nebo nová generace) jsem si zamilovala. Hrozně mě baví, jaké napětí a chemii dokáže vybudovat mezi hlavními postavami. Její knížky mají ohromnou jiskru.
"Tehdy jsem si myslel, že to nepřežiju. Dneska jsem věděl, že vám nic jiného nezbude – prostě to nějak přežijete. Jen to bolí, jako kdyby vám někdo vyrval srdce z těla."
Knížka se drží osvědčeného scénáře od nenávisti k lásce, kde se k sobě hlavní hrdinové chovají hnusně a v podstatě i nelogicky, ale k této sérii to prostě patří. Chvílemi mě oba štvali, že jsem měla chuť knížku na chvilku odložit a rozdýchat jí. Ale to je přesně to, co na této sérii mám ráda – ty emoce, které knížka vzbuzuje.
"Vědět, kdy přijmout porážku, je umění. Vzdávat se moc brzy je zbabělost. Ale nevzdat se, když všechno nasvědčuje tomu, že tuhle bitvu prohrajete, bylo jen sebetrýznění."
I přestože v knížce máme zajetý scénář, je tu jedna věc, ve které je výjimečný, a to je příběh Rosie, který knížku ozvláštnil, dodal ji výjimečnosti.
„Víš, jaký je problém s tvojí generací? Odmítáte pochopit, že láska něco stojí. To je to, co ji dělá cennou, krutou a nádhernou. Stojí zlost, žárlivost, smutek, čas, peníze, zdraví…“
Abych to shrnula tahle knížka mě úplně odrovnala. Byla neskutečně dojemná a pěkně jsem si u ní pobřečela, a přestože byl příběh srdcervoucí, byl vlastně nádherný a Dean s Rosie se dočkali dojemného, ale vlastně hezkého konce.
"Už dávno jsem pochopila, že každá připomínka toho, že tu nejsme navěky, je přesně to, co potřebujeme, abychom z každého okamžiku dokázali vytěžit maximum. "

06.04.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

O Jonassonovi jsem toho hodně slyšela, ale tohle je má první osobní osobní zkušenost s ní a je vcelku pozitivní. Knížka mě hned od začátku vtáhla do děje a byla jsem moc zvědavá, jak se bude vyvíjet děj a co z ní vlastně vyleze.
Hrozně se mi líbilo zakomponování Masajů do děje a situace, které z toho pramenily. Obecně se mi humor autora líbil a byla jsem zvědavá, co dalšího vymyslí. Nápad na založení společnosti, zabývající se pomstou mi přišel geniální.
Příběh je sice jednoznačně neuvěřitelný, ale o to tu nejde. Knížka mě pobavila, a to je v tomto případě to hlavní. Celé rozuzlení příběhu mi přišlo skvělé.
Jako příjemnou vtipnou oddechovku, můžu jen doporučit.

17.02.2022 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

První díl série Tatérka mi přišel jako lehce nadprůměrná detektivka se zajímavým tématem, takže jsem se celkem těšila, co přinese díl druhý.
Musím říct, že knížka je neuvěřitelně čtivá a byla jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne, takže jsem ji přečetla jedním dechem, a to i přesto, že v knížce byla celá řada věci, které mi vadily.
Na knížce se mi líbilo, že se autorka nebojí pustit se do vyprávění z pohledu hned několika postav. Vše se ji daří hezky skloubit, a tak děj příjemně plyne.
Alex, Marni i Francis mi přišli sympatičtí, jejich postoje a reakce pro mě byli pochopitelné, takže co se hlavních postav týče. tak dobré. Horší je to s těmi vedlejšími. Rory má chvilky, kdy je fajn a chvíle kdy je na ránu, celkově mi přišlo, že vlastně nemá žádný pořádně daný charakter a sama autorka moc neví, co s ním. To samé Thierry většinou působil normálně a ani v tomhle ani v minulém díle ve mě nevzbuzoval ani sympatie ani záporné emoce, ale při jeho shledání s bratrem jsem vůbec nechápala, navíc mi to k němu nesedělo a nepochopila jsem ani proč to Marni nechala být.
Trochu mě mrzí, že se autorka opakuje v tom, že v prvním díle byla hlavní podezřelou Marni, tentokrát Alex a policisté se toho zarytě drží a moc nepátrají dál. Tenhle motiv byl podle mě vyčerpán už v prvním díle.
I přesto všechno se knížka opravdu dobře čte, pohnutky pachatele dávají smysl a příběh je napínavý. Takže se mi knížka líbila.

12.01.2022 4 z 5