ela1972 ela1972 komentáře u knih

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Kniha je celkem super, jen mi připadal začátek nějak zbytečně dlouhý, ale potom se to rozjelo.

06.08.2021 4 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Taková veselá kniha na prázdniny.

07.07.2021 4 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Colleen McCullough

Moc hezká kniha

18.04.2021 4 z 5

Lužanská mše - Ars longa Lužanská mše - Ars longa Valja Stýblová

Další díl knihy o Josefu Hlávkovi. Moc hezky psané knihy, ze kterých se i dost dozvíte o historii naší země.

18.03.2021 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Hezká čtivá detektivka se sympaťákem v hlavní roli. Děj byl svižný a reálný. Jen těch rvaček tam bylo docela dost. Kvůli této knize se budu muset vydat do Hradce a najít Mlýnici. Děkuji panu Stručovskému a těším se na další knihy.

16.10.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Dost dobrá napínavá kniha s dechberoucím závěrem.

10.09.2020 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Kniha je velice čtivá. Krásně popisuje ponurost rašeliniště a pomalu rozplétá dosti zajímavé zločiny.

06.08.2020 4 z 5

Dvaadvacet centimetrů něžnosti Dvaadvacet centimetrů něžnosti Johannes Mario Simmel

S autorem jsem se setkala poprvé a nelituji. V každé z těchto krátkých povídek lze najít něco k zamyšlení a nějaké moudro do života.

29.07.2020 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Mi se teda kniha rozhodně líbila. Ano, taková jednohubka, ale s dějem, bez hluchých míst a se zajímavým tématem. Musím se poohlédnout po autorčině druhé knize.

31.03.2020 5 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Moc hezký příběh.

28.11.2019 4 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Okamžitě Vás vtáhne do děje a nutí číst dále. Za mě dost dobrá česká detektivka.

04.10.2019 5 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Krásně napsaná kniha o méně krásné válečné době. Kniha byla nejen hezky napsaná, ale seznámila mě i s jiný pohledem na světovou válku.

26.02.2019 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Kniha byla čtivá, ale velké mínus má rodokmen, ve kterém je chyby na chybě.

08.01.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Nádherná kniha

03.05.2018 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Super. Ostatně jako všechny jeho knihy

13.11.2017 5 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Plně se ztotožňuji s pocity skok01. Prostě hrůza. Opět musím jen říct, že se máme výborně.

24.05.2024 5 z 5

Rodinné pouto Rodinné pouto Susan Mallery

Kniha je čtivá, taková oddechovka. Trošku mi vadilo, že jsou skoro všechny postavy ,,klaďáci". Milí, pracovití. ohleduplní. Na konci se alespoň něco začalo dít.

23.02.2024 3 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

S touhle knihou jsem se dost prala. Byla strašně zdlouhavá a mnohdy ,,o ničem". Jediné pozitivum je krásný popis místa, ve kterém se odehrává

16.12.2023 2 z 5

Příběhy na lehátko Příběhy na lehátko Danka Šárková

Docela pěkné příběhy ze života. Kniha vhodná na dovolenou nebo do nemocnice.

05.12.2023 3 z 5

Temná komora Temná komora Susan Faludi

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu zajímavý smutný příběh, na druhou je znát, že knihu píše novinářka. Z knihy se ale dozvíme, co se dělo v Maďarsku a na Slovensku v otázce židů a genderu.

29.10.2023 3 z 5