ela1972 ela1972 komentáře u knih

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Kniha je trochu ujetá i trochu dojemná. Dost pěkná oddechovka i smutná pravda o tom, co všechno se ve vteřině může změnit. Určitě budu spisovatelku sledovat dále.

13.09.2021 4 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Uf. Dost povedená detektivka.

22.06.2021 5 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Dost zajímavá, čtivá kniha. Až skoro do konce nevíte, co přesně se tam dělo.

11.06.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Moc dobrá detektivka

05.12.2020 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Začátek trošku méně záživný, ale pak se kniha rozběhla. Moc hezká, i když krutá, kniha.

20.11.2020 5 z 5

Další kniha od Petry Dvořákové. A zase nezklamala. Co kniha, to zajímavé téma. Myslím, že pro ni vůbec nebylo lehké knihu napsat, natož pak vydat. Určitě to chtělo velkou odvahu, ale je možné, že tímhle dílem pomůže lidem, kteří mají v okolí člověka se stejnou diagnózou, přemýšlet nad příčinou vzniku choroby a pomocí.

03.05.2020 4 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Tahle kniha je úplně jiná. Současně vás zatáhne do přítomnosti i velice zvláštní minulosti hlavní hrdinky. Krásně popisuje mysl čistého dítěte, které poznalo jen vlastní rodiče a okolní krajinu. Obě linie příběhu byly čtivé a napínavé až do konce. Za mě povedené.

27.09.2019 4 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Co dodat. Hezké od začátku až po samotný konec.

27.06.2019 5 z 5

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

Kniha mě dostala. Začátek jsem (jako matka) vnímala úplně bolestně. Pořád se ke knize vracím a nemůžu pochopit, že tento příběh je vlastně ze současnosti. Toto se pořád děje!

17.02.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha je opět dokonalá ,,hartmanovina". Má spád,
je ze života a prostě fajn.

09.11.2018 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Začátek byl trochu vláčný, ale druhá polovina knihy, to stálo za to.

30.03.2024 4 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Kniha je jistě moc zajímavá a hodně jsem se z ní dozvěděla. Ale místy se mi moc špatně četla, děj přeskakoval z jedné rodiny do druhé, i jmen tam bylo mnoho. Poslední třetina už se četla lépe.

23.11.2023 4 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou a už vůbec takové knihy nečtu.
Ale nevím, nějak mě i bavila a díky krátkým kapitolám se dobře četla. Doufala jsem v jiný konec, ale co už...

01.08.2023 4 z 5

Ve správný čas na správném místě Ve správný čas na správném místě Peter Freestone

Kniha mě nadchla. O životě Freddieho je toho napsáno spousta, tady je pohled zase z jiného soudku. Pán Freestone je obdivuhodný člověk a zažil toho tolik, že jiný by na to potřeboval deset životů. Trošku mu závidím kolik známých osobností za život potkal a ještě potká. A žije v České republice!

16.05.2023 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Kniha je zajímavá tím, že je podle skutečnosti. Nedokážu moc pochopit, že to je plus mínus že současnosti. Ale styl mi moc nesedl

23.04.2023 3 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Krásné, stručné, výstižné a poučné

13.01.2023 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tuto knihu jsem přečetla jen díky čtenářské výzvě. Nebyla vůbec pro mě, i když jsem ráda, že vím, o čem tato všeobecně známá kniha je.

16.12.2022 2 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Moc zajímavý příběh o známém člověku. Psaný úplně jinak, ale tak nějak hezky.

16.09.2022 4 z 5

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Moc krásná kniha a musím přiznat, že i na slzy došlo

01.09.2022 4 z 5

Prokleté oči Prokleté oči Kateřina Maruchničová

Tak jako v předchozích komentářích i mně vadí uspěchanost celého příběhu. Paní spisovatelka si mohla pohrát s životním skokem z dětského domova do reality, o knize a celkově o celé zápletce. Nápad hezký, ale moc překotný.

06.05.2020 3 z 5