ela111111111 ela111111111 komentáře u knih

Psychologie pro učitele Psychologie pro učitele Jiří Mareš

Radši nikdy

20.11.2018

Dítě v nové rodině Dítě v nové rodině Karyn B. Purvis

Pro rodiče by se doporučit dalo a přesně to má kniha za cíl... (ale pro jiného?...)

04.11.2018 4 z 5

Lyrické dopisy do Čech Lyrické dopisy do Čech Jiří Žáček

Naprosto zřejmé hlavně komunistické... ale dokázala jsem najít něco, co by mě zaujalo

20.10.2018 3 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

To mě až omráčilo. Líbilo se mi nejenom získání zkušeností od umírajících lidí, které nás dokáží velmi poučit, ale také autorčin vlastní vývoj. Zněl mi velmi upřímně. Nakonec mě ta kniha téměř snědla.

31.07.2018 5 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Pavlov...
Jsem roztrpčená, pár vět fajn, příběh dobrý, ale velmi špatně napsaný. Míchání několika oblastí do jedné knihy. Otevřela jsem a začala číst a cítila jsem, jak se hned zde formulují věty, tak těžce a nutně, aby se to mohlo nazvat literaturou. Skončila jsem v půlce, protože nehodlám číst knihu, která mě nenadchne a ano, i když sem tam bylo něco formulováno pěkně, většinou jsem si říkala: z toho si téměř nic neodnesu. Neříkám nic, ale jsem zklamaná.

29.03.2018 2 z 5

Pár dobrých myšlenek, pár. Jinak věci, o kterých víme, že je máme dělat, ale nevíme jak.

10.03.2018 2 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Dlouho jsem nevěděla, co si o knize pomyslet. Někdy jsem se smála, někdy brečela. Není perfektní, je ale krásná.

01.02.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha mě dojala, ano, sice se v ní i dají objevit stále užívané fráze, ale nejenom... Dá se nad tím zavřít oči, protože spousta věcí z nich to zamaže. Nakonec jde stejně o to, jaký mám postoj a tím se dívám na svět - tím tady tedy nalézáme nakonec lásku k sobě.

01.02.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Nemohla jsem si odpustit poprvé odebrat jednu hvězdu. Někdy ty rozhovory nic moc a i když to bylo akční, ten konec pro mě nebyl tím typickým, co jsem zažívala dříve u jejich knih.

31.01.2018 4 z 5

Dějiny české a slovenské psychologie Dějiny české a slovenské psychologie Jiří Hoskovec

Ne, asi neumím číst souhrn

27.11.2017 3 z 5

Úvod do psychologie Úvod do psychologie Zdeněk Helus

Lehce srozumitelný základ

03.10.2017 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Tak to bych nečekala...

19.09.2017 5 z 5

Občanský a společenskovědní základ Občanský a společenskovědní základ kolektiv autorů

Krásně srozumitelná, pěkný základy

25.08.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Naprostý zklamání!! Skvělá původní myšlenka. Bohužel ale špatně rozvinutá...

19.06.2017 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi krásný příběh - přesto se musím zamyslet nad tím, jak je možné, že mi v knize, dlouhé čtyři sta stránek, sem tam něco chybělo? A vlastně nebýt smrti, která je tak fascinující a děsivá, a nemoci, vybranou právě, aby kniha nezapadala do další prosté romantické beletrie, nenadchlo by mě to. Mluvím především o postavách, dále třeba komunikaci hlavní hrdinky se sestrou, u který jde vidět, jak je vymyšlená, běžné fráze užívané v běžných knihách, opakující se fráze, arogantní přítel a vedle člověk, který nám rozumí, u čehož nemusím podotýkat nic dalšího...
Jasná předloha.
Ale právě, právě tady máme to postižení a smrt, témata jasně pro nás, sem tam pár věcí hodně protáhlých, konec mě nebavil, chtěla jsem to mít za sebou.
Však zase nemohu nepřipustit, že jsem se u knihy nezasmála, že jsem jí často nebyla pohlcená, že jsem ráda, že jsem ji přečetla, ale jedna hvězda chybí, právě kvůli mým domněnkám, že něco bylo prostě jen "napsaný". Protože u knih, kde dáváme pět hvězd, tímto hodnocením neváháme - a stane se mi, že u výborně napsaného díla, která byla stvořena pro žal, se rozbrečím. V tomto případě, měla jsem na krajíčku, přesto to nešlo dotáhnout do konce.

07.06.2017 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Tak to je kniha, která se mně osobně doposud z českých próz líbila nejvíce

10.04.2017 5 z 5

Speciální pedagogika Speciální pedagogika Slavomil Fischer

Čte se fajn, to jo. ALE.......

06.04.2017 4 z 5

Othello Othello William Shakespeare

To mi teda trvalo, začíst se do ní.

01.03.2017 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Líbí se mi Charlieho styl psaní. Trochu na hlavu. Ale i tak, jedna z knih, která stojí za přečtení. Láska, přátelství, minulost, jenž ovlivňuje přítomnost. Traumatizován z dětství, proto je zvláštní. A dala bych si projížďku v tunelu, abych se i já cítila nekonečně.

03.02.2017 5 z 5

Autistické myšlení Autistické myšlení Peter Vermeulen

Nemyslím si, že bych si vybrala lépe svou první knížku o autismu. Krásně pochopitelná, hezky napsaná. Sem tam se opakoval, přesto myslím, že pro ty, co chtějí proniknout do tohoto problému a dozvědět se, jak autisti v "našem" světě myslí, je tato kniha jasnou volbou.

03.02.2017 5 z 5