Úvod do psychologie

Učebnice klade důraz na charakteristiku základních psychických jevů, procesů a činností, díky kterým se člověk ve světě, ve společnosti i v sobě samém orientuje, zvládá nároky na něho kladené a usiluje dát svému životu směr a smysl. Klíčové kapitoly jsou věnovány tématům osobnosti, její vnitřní skladby, jejího začlenění do mezilidských vztahů i života společnosti, fázím jejího vývoje. Jsou analyzovány problémy narušeného vývoje a formulovány principy, jejichž respektování napomáhá vývoji osobnosti zdravé a bohatě se rozvíjející. Načrtnuty jsou také počátky vědecké psychologie a základní směřování moderní psychologie. Autor je renomovaný odborník a vysokoškolský pedagog....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93634/uvod-do-psychologie-93634.jpg 4.518
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Učebnice a slovníky
Vydáno, Grada

Kniha Úvod do psychologie

Elevant

Přehledná a zajímavá kniha vhodná zejména pro laiky, kteří si chtějí osvojit základní poznatky psychologie. Každá kapitola končí shrnutím tématu a seznamem další doporučené literatury, kterou si čtenář může víc rozšířit znalosti. Tuto učebnici používám k důkladnějšímu nastudování učiva z hodin psychologie na škole a jsam velmi spokojený.

Mira7
14.07.2018

Hledal jsem publikaci, která nebude sice "pro pokročilé", ale bude odborná, vysvětlující a současně srozumitelná pro laika nestudujícího obor psychologie. Zvolil jsem tuto knihu a má očekávání splnila beze zbytku. Hutný a přitom čtivý text poskytne základní informace o psychologii jako vědě.

molt
06.04.2018

Roli úvodu do psychologie splňuje tato kniha dokonale. Kvalitní učebnice.

ela111111111
03.10.2017