Úvod do psychologie

Učebnice klade důraz na charakteristiku základních psychických jevů, procesů a činností, díky kterým se člověk ve světě, ve společnosti i v sobě samém orientuje, zvládá nároky na něho kladené a usiluje dát svému životu směr a smysl. Klíčové kapitoly jsou věnovány tématům osobnosti, její vnitřní skladby, jejího začlenění do mezilidských vztahů i života společnosti, fázím jejího vývoje. Jsou analyzovány problémy narušeného vývoje a formulovány principy, jejichž respektování napomáhá vývoji osobnosti zdravé a bohatě se rozvíjející. Načrtnuty jsou také počátky vědecké psychologie a základní směřování moderní psychologie. Autor je renomovaný odborník a vysokoškolský pedagog....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93634/uvod-do-psychologie-93634.jpg 4.322

Kniha Úvod do psychologie

j.friso
12.04.2021

Veľmi užitočná úvodná kniha do psychológie. Samozrejme, vo svojej relatívne menšej rozsiahlosti plne nenahradí tradičné, takmer tisíc stranové učebnice psychológie ale tie témy ktoré si kladie uviesť a zovrubne pokryť - všeobecná psychológia (a história psychológie), sociálna psychológia, vývojová psychológia - tie myslím že pokrýva veľmi pútavo, zrozumiteľne a zároveň s vedeckou fundovanosťou pričom pravidelne odkazuje na kľúčové, zaujímavé výzkumy.
Rovnako, kniha bola podľa mňa pečlivo koncipovaná z hľadiska didaktiky.

Pokojne by si podľa mňa autor mohol dovoliť navýšiť stranovú dotáciu - do väčšieho detailu opísať už zavedené obory psychológie a najvýznamnejšie plus by premňa bolo keby ďalšia verzia knihy pokrývala aj obor klinickej psychológie.

Elevant
17.03.2020

Přehledná a zajímavá kniha vhodná zejména pro laiky, kteří si chtějí osvojit základní poznatky psychologie. Každá kapitola končí shrnutím tématu a seznamem další doporučené literatury, kterou si čtenář může víc rozšířit znalosti. Tuto učebnici používám k důkladnějšímu nastudování učiva z hodin psychologie na škole a jsam velmi spokojený.

Mira7
14.07.2018

Hledal jsem publikaci, která nebude sice "pro pokročilé", ale bude odborná, vysvětlující a současně srozumitelná pro laika nestudujícího obor psychologie. Zvolil jsem tuto knihu a má očekávání splnila beze zbytku. Hutný a přitom čtivý text poskytne základní informace o psychologii jako vědě.

molt
06.04.2018

Roli úvodu do psychologie splňuje tato kniha dokonale. Kvalitní učebnice.

ela111111111
03.10.2017