Efča59 Efča59 komentáře u knih

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Škoda, že se o této knize víc nemluví. Přečetla jsem ji na doporučení @penny_and_books v podstatě jedním dechem. Autorka brilantně popsala pocity matky spojené se ztrátou dcery a zároveň pocity sestry po ztrátě milované sestřičky. Některé tyto pocity ( a to hlavně pocit viny) a chování hlavních hrdinek má přesah do minulosti. Kniha je protkána citáty, které vlastní text skvěle doplňují. Za mě velké doporučení.

26.06.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Fíha! Tak tohle byla jízda. Detektivka s prvky thrilleru, jasná a snadno uvěřitelná zápletka. Krátké kapitoly, děj ubíhal ani nevím jak a ten konec. Prostě paráda. Mohu doporučit.

16.06.2019 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Pohádka O mráčkovi je další úžasná kniha od výtvarníka Pavla Čecha, kterou známe už z příběhů o pavoukovi Čendovi. Pohádka vypráví o klukovi, který vyrazí za město na kopec pouštět draka, ale protože nefouká, pozoruje mraky a jejich proměny. Pohádka je poetická, ale i přesto mojí dvouletou holčičku zaujala a čteme ji pořád dokola. Za úspěchem pravděpodobně stojí i výtvarně dokonalé a originální ilustrace a to, že na jednotlivých dvojstranách neni mnoho textu a i díky tomu se můžou děti do vyprávění podle obrázku bez problémů zapojit.

05.06.2019 5 z 5

Růženka Růženka kolektiv autorů

Pohádka o Šípkové Růžence je prostě klasika. A tato s nádhernými ilustracemi od Valerie Docampo rozhodně stojí za přečtení a především za prohlížení obrázků s dětmi. Protože jsem ale trochu ovlivněna dětskými knihami s obdobným stylem ilustrací od An Leysen, které jsou zkrátka dokonalé, jedna * k dokonalosti chybí.

05.06.2019 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Kniha mi připomínala americké akční střílečky, což by mi v jádru nevadilo. Bohužel schopnostem hlavního hrdiny, který byl původně jen obchodní zástupcem, se nedalo uvěřit. To mi asi vadilo nejvíc. V první části jsem myslela, že knihu odložím nedočtenou, v druhé půlce už jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne a závěr měl i rychlý spád, takže za mě tak napůl.

02.06.2019 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Knihu jsem začala číst s tím, že si přečtu něco lehčího, nějakou romantiku pro náctileté. Musím říct, že kniha rozhodně není pro moji věkovou skupinu, resp. 30+. Snažila jsem se představit, že jí budu číst před patnácti lety, ale i tak si nejsem jistá, že by se mi líbila. Na první čtyři sta stranách se vlastně nic neděje a vypadá to, že hlavní hrdinové budou jen kamarádi a veškerý děj se odehraje na posledních stech stranách. Pořád jsem čekala na to, kdy přijde nějaká akce, až jsem na konec knihu přečetla, ale celkový dojem je horší průměr, za mě bohužel nemohu doporučit.

23.05.2019 2 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Na Hvězdy nad Berlínem jsem četla několik pozitivních recenzí a tak jsem pro ni běžela do knihovny. Trochu už mě ale zarazilo to, že mě pro ni knihovnice poslala do dětského oddělení ???? Nakonec jde ale o pěkně napsaný příběh o lásce cikánky a mladého německého chlapce během druhé světové války. Nejde o náročné čtení, kniha se četla poměrně lehce a víceméně chápu i její zařazení do knih pro mládež, protože některé krutosti jsou popsány snesitelnější formou. Za mě ale mohu doporučit i pro méně náročné dospělé čtenáře, i když pro ty, co mají v této tématice jako já více načteno, to bude spíše oddechové čtení.

21.05.2019 4 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Knihu jsem přečetla už před časem, ale musela samotným hodnocením trochu vstřebat. S první polovinou knihy jsem trochu bojovala a vyvolává ve mně spoustu otázek, druhá část už měla spád a tu hodnotím velmi kladně. Kniha se těžko hodnotí bez spoilerů, ve zkratce musím říct, že celkový dojem tak napůl, větší část zápletky se dala snadno odhadnout a kniha mě bohužel dějem nestrhla tak, jak bych si od psychothrilleru přála.

21.05.2019 3 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Knihu jsem si vybrala v rámci plnění #ctenarskavyzva. Podle recenzí na @databazeknih jsem neměla od knihy velké očekávání. Ale z knih, které by měly v názvu kalendářní měsíc mi přišla pro mě nejschůdnější. Nakonec jsem ale byla příjemně překvapená. Kniha vypráví o lásce příslušníka wehrmachtu působícího ve Francii ke krásné Francouzce během druhé světové války. Za mě se jedná o působivý příběh, pohled "z druhé strany" a hlavně o tom, co vše dokáže pravá láska. Styl autora mi vyhovoval, kniha se četla poměrně lehce, pouze minus jedna * za nepřeložené francouzské věty (někdy pak bylo třeba domyslet si souvislosti).

30.04.2019 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Teorie podivnosti .. název knihy opravdu vystihuje její obsah. Nejde o žádnou jednohubku, kterou by člověk přečetl na posezení. V podstatě jednoduchý děj je protkaný různými teoriemi, zprávami a zkrátka podivnostmi. Není to lehké čtení, až bych řekla lehce experimentální, ale chápu ocenění Magnesii Literou, kniha je neotřelá, místy hravá a po dočtení mám pocit, že bych chtěla ještě pokračovat. Tuhle knihu si člověk prostě musí pomalu užít.

24.04.2019 4 z 5

Marokánka Marokánka Christine Mangan

Marokánku jsem četla že dvou důvodů, miluju Maroko a natrefila jsem na ni náhodou v knihovně. První půlku jsem netušila, co se z knihy vlastně vyvine, jestli romantický příběh o dvou přítelkyních nebo psychothriller. Nakonec to bylo to druhé. Není to špatná kniha, ale spíše pro někoho, kdo přečte jednu knihu za měsíc. Mně v knize něco chybělo, více napětí, složitější zápletka nebo dějový zvrat a také bych ocenila více Maroka ????

24.04.2019 3 z 5

Příběhy o Prasátku Peppě Příběhy o Prasátku Peppě Neville Astley

Prostě Pepina.....dcera ji miluje...a já....ty příběhy nejsou vysloveně špatné, učí děti jak se správně chovat v běžných situacích, něco výchovného by se tam taky našlo...ale proč ji děti tak milují, když je tolik krásných dětských knížek s daleko lepšími ilustracemi a příběhy? No ale co ...každé předčítání před spaním (rozuměj 2x denně) u nás musí skončit jedním příběhem o Pepině, jinak se nemůže jít spát.

27.03.2019 3 z 5

Od pohádky k pohádce Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

27.03.2019 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Od této odeonky jsem čekala hodně a také jsem to dostala. Krátká knížečka s příběhy třech žen, jejichž osudy se nakonec jak jinak vzájemně propletou. Kniha mě bavila moc, především různorodost osudů, které se nakonec propojí v jeden. Dočetla jsem ji před týdnem a svým způsobem na ni pořád myslím. Ideální pro ty, kdo s odeonkami začínají. Rychly, chytrý styl, krátké kapitoly, kniha vas prostě pohltí.

27.03.2019 5 z 5

Chrochtík a Kvikalka Chrochtík a Kvikalka Ester Stará

Další úžasná kniha od Ester Staré, kterou s dcerou milujeme. Příběh o prasátkách, která se vydala do světa hledat malé blýskavé prasátko. Kniha s úžasnými ilustracemi a o tom, že doma je nejlépe. Šedíka a Bubi nepřekonala, ale i tak výborná dětská kniha.

20.03.2019 4 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Mrzí mě to, ale sto stran jsem se do knihy nutila a pak jsem to vzdala..

18.03.2019 1 z 5

Husa Líza a vánoční hvězda Husa Líza a vánoční hvězda Petr Horáček

Za mě zatím nejpovedenější kniha od Petra Horáčka, co se týče příběhu, která se mi zatím dostala do rukou. Je o huse, která se snažila přinést hvězdu z oblohy, protože si přála, aby zářila na jejím vánočním stromku. Příběh je jednoduchý, ale má pointu, ponaučení a ilustrace jsou jako obvykle překrásné. I dvouleté Lucince se moc líbila vydržela u ní ležet vedle mě od začátku až do konce (nebývá zvykem ????).

13.03.2019 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Od začátku jsem bojovala s pocitem, že vlastně nevím, jestli se mi kniha líbí nebo ne. Záleží na tom, co od knihy očekáváte. Já jsem čekala spíše něco ve smyslu klasické české beletrie. Jde ale spíše o malé umělecká lyrické dílo s detailním popisem toho, co se odehrává uvnitř jednotlivých postav. Protože problematikou Romů a jejich historií jsem byla absolutně nedotčená, byla pro mě kniha do jisté míry i učebnicí romské historie začátku 20. století. Pět hvězd bych dala za jazyk knihy, byl krásny, přímo hladil a za vystižení pocitů jednotlivých postav. Samozřejmě bylo nejzajímavější sledovat pohled „člověka“ (cikána) na „gadži“. Mínusem knihy je krom závěru absence větší „akce“. Někdy jsem měla problém se do knihy začíst a myšlenky mi utíkaly jinam. Nakonec ale za závěr, obálku a jazyk 4*/5*.

12.03.2019 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knihu jsem četla v rámci Čtenářského klubu @martinus_cz . A musím říct, že toto byl opravdu úžasný výběr a daleko předčil lednovou knihu. Myslím, že tato kniha ve mně bude ještě dlouho rezonovat a stále ji vstřebávám. Autorům styl psaní mi vůbec nevadil, naopak se mi velmi líbil. Samotný příběh není ničím ojedinělý, ale samotné vykreslením postav a především pocitů vnímání lásky, strachu, osamění a touhy je mistrovské dílo. Klobouk dolů.

01.03.2019 5 z 5

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Nevím, jestli jsem měla v ruce dětskou knihu s úžasnějšími ilustracemi. Podle mě strčí do kapsy i knihy jako Gerda nebo Šedík a Bubi. I když obsahuje větší množství textu, než jen jednu až dvě věty na stránku, tak i moji dvouletou dceru velmi zaujala a četly jsme ji již několikrát. Určitě budeme potřebovat další knihy z této série.

28.02.2019 5 z 5