Edona Edona komentáře u knih

Nana Nana Émile Zola

Nana je rozhodně zajímavé dílo, jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Měla jsem jisté obavy, že se mi snad kniha nebude líbit, ale kupodivu to vůbec nebylo tak strašné, jak jsem si představovala. Pro poznání Zoly rozhodně doporučuji.

01.10.2015 3 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Květy z půdy bezpochyby patří mezi ty nejlepší rodinné ságy, co jsem kdy četla. Všechny díly byly nadprůměrné, a stejně jako první díl, tak i poslední díl dostane pět hvězdiček. Zahrada stínů - návrat do minulosti - po dočtení mám chuť, znovu se ponořit, do čtení prvního dílu. V Olívii nevidím tolik zkaženosti jako ostatní, ale za své činy si svůj trest také zaslouží. Daleko větším zplozencem zla je podle mého Malcolm a jeho dcera Corinne.

28.09.2015 5 z 5

Matné zlato Matné zlato Virginia Cleo Andrews

Jak už je autorčiným zvykem, v každé pentalogii se v závěrečném dílu vracíme na samý počátek. To je určitě zajímavý nápad, knížky jsou čtivé, místy sice předvídatelné, ale stejně je super, mít je přečtené. Stejně jako v pentalogii Květy z půdy je i tento poslední díl jedním z nejlepších z celé série. Nutné je však vzít v potaz to, že tato pentalogie již není psána V. C. Andrews, ale stínovým autorem a rozhodně nedosahuje kvalit původních děl autorky (Květy z půdy, Casteel).

25.09.2015 4 z 5

Utajený drahokam Utajený drahokam Virginia Cleo Andrews

Utajený drahokam již není vyprávěn z pohledu Ruby, ale její dcerou Pearl, avšak více než jí se věnujeme minulosti. Protože právě minulost naše hrdiny v tomto díle dožene. Vracíme se do Houmy, vracíme se k cajunským předkům a hlavně do minulosti, protože ta tady ožívá...

12.09.2015 3 z 5

Falešný třpyt Falešný třpyt Virginia Cleo Andrews

První 2/3 knihy byly naprosto poutavé, jako by dva předchozí díly byly jenom předehrou k této smršti.. Nicméně hlavní hrdinka Ruby mě v tomto díle nesmírně zklamala.

06.09.2015 4 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Možná si říkáte, že půjde zase o další YA dystopii (a ona to skutečně YA dystopie je), ale přijde mi úplně jiná, než ostatní. Tento příběh vás polapí, je to opravdu čtivé. A ačkoliv vím, že se k tomuto příběhu už nevrátím, jsem moc ráda, že jsem si ho přečetla a určitě ho doporučuji. Zaslouží si 3,5 hvězdičky. Jenom mě mrzí, že se u nás nedočkáme druhého dílu.
PS: Nápad s bankou těl je úžasný, čekám že se za pár let dočkáme i filmového zpracování.

30.08.2015 3 z 5

Perla v mlze Perla v mlze Virginia Cleo Andrews

Oproti prvnímu dílu z této pentalogie je Perla v mlze mnohem zajímavější a napínavější. Už jsem tam rýsují jakési znaky rodinné ságy, doufám, že další díl této pentalogie pojme větší časové období.

27.08.2015 4 z 5

Rubínová zář Rubínová zář Virginia Cleo Andrews

Od Virginie jsem již četla jednu pentalogii - Květy z půdy, které mě naprosto odzbrojily. Avšak Rubínová zář mě malinko zklamala. Hlavní hrdinka Ruby mi přišla strašně naivní, celkově se od toho odvíjel celý příběh, který byl snadno předvídatelný..
Nutno vzít v potaz, že tato pentalogie již není psána V. C. Andrews, ale stínovým autorem a rozhodně nedosahuje kvalit původních děl autorky.

21.08.2015 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Možná to zní jako klišé, ale je mi to fuk. Bouře mečů je pro mě zatím nejlepším dílem z celé série.

16.08.2015 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Revizor je trefná, nadčasová, satirická komedie. Je to snad jedna z mých prvních setkání s Ruskou literaturou a musím říct, že jsem mile překvapena.

11.08.2015 4 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Kulička je nenáročná povídka, kterou máte přečtenou za jedno odpoledne. Určitě je to dobrý tah i k maturitě. Nicméně mě nijak zvlášť neoslnila, a tak jsem jí udělila pouze tři hvězdičky.

07.08.2015 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Lakomec je výborná komedie, takové odpočinkové čtení, rozhodně doporučuji.

07.08.2015 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Hamlet je úžasné dílo, bylo to moje první setkání s Shakespearem a určitě mohu říci, že nebylo poslední. Naprosto jsem si to užila, podnítilo mě to k četbě dalších dramat. Doporučuji!

12.07.2015 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Střet králů je působivé dílo. I přes velký počet stran si drží své tempo, čtivost a akci. George Martin je bravurní vypravěč, všechny detaily včetně sáhodlouhých rodokmenů, má perfektně propracovány. Inu, oproti Hře o trůny, jsem však musela jednu hvězdičku ztrhnout. A to jednoduše pro místy zbytečně rozvláčný děj. Některé kapitoly jsem ne a ne, nemohla přelouskat, však jsem taky knihu četla dva měsíce.. A možná jsem nebyla do děje tak zaujatá, protože jsem "díky" seriálu znala všechny události, které se staly.
Nejlepší kapitoly se tentokrát týkaly Tyriona, Sansy a Johna. Naopak kapitoly s Theonem nebo Davosem mě naprosto odrovnávaly.

09.06.2015 4 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Zpočátku jsem se do Setby minulosti nemohla vůbec začíst, protože minulý díl - Vykoupení ohněm - se mi moc nelíbil, a proto jsem také předcházející události docela rychle zapomněla. Avšak nakonec to byla opravdu veliká jízda. Musím říct, že na tuto rodinnou ságu jen tak nezapomenu, protože právě s Chrisem a Cathy jsem prožila opravdu kus jejich života.. A je opravdu těžké rozloučit se s postavami, s kterými prožijete takřka celý jejich život. Závěr knihy je nepředvídatelný a emotivní.

03.04.2015 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Jsem lehce v rozpacích.. Nevím co napsat! Dle recenzí a doporučení je to jedna z těch nejlepších knih. Proč na mě ale tento metr neplatil? Kniha je přece čtivá, svižná, místy možná až průhledná.. Ale ze všeho nejvíc jsem zklamaná. Nevím, co jsem čekala, ale rozhodně to nebylo to, co jsem dostala. Mafie jako taková v této knize je k smíchu, pro mě už nic nepředčí Maria Puza a jeho Kmotra. Samozřejmě i stejné jméno jedné z hlavních postav Michael - Michael Bavetta a Michael Corleone - to snad ne.
Mikeyho si nešlo jinak, než-li oblíbit, i přesto, že konec byl více než předvídatelný. Za něj a Spidermana dávám čtyři hvězdičky.

24.03.2015 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nejsem zrovna velkým příznivcem sci-fi románů. Nicméně Den trifidů mě docela bavil, s hlavním hrdinou jsem sympatizovala od prvních stránek a tenhle boj lidí a trifidů byl vskutku zajímavý. Závěr románu bych klidně rozšířila o několik desítek stran navíc, nějaký progres této války by mohl býti zajímavější než celý předchozí příběh. Jedná se o fajn četbu, i přesto, že nějaké chyby a nelogičnosti se zde najdou.

22.03.2015 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Romain Rolland mě naprosto překvapil, novela Petr a Lucie se mi opravdu hodně líbila. Odzbrojila mě svou upřímností, otevřeností a láskou, ač na pozadí příběhu hrála svou roli válka.

11.03.2015 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Strašidlo Cantervillské je vtipná, oddechová povídka. Moje vydání bylo doplněno opravdu bizarními ilustracemi - a já se při čtení opravdu pobavila.

06.03.2015 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Splynutí bylo zajisté ze všech dílů nejslabší z celé série. Daleko více jsem si oblíbila Isabel a Colea. Naopak vztah Grace a Sama mě nudil, nezaujal...

06.03.2015 3 z 5