Rubínová zář

Pentalogie: Rubínová zář, Perla v mlze, Falešný třpyt, Utajený drahokam, Matné zlato První díl románové pentalogie nás zavádí do Jižní Louisiany, kde uprostřed nedotčené přírody žije hlavní hrdinka – dospívající Ruby Landryová. Vychovává ji moudrá a laskavá babička, místní léčitelka, protože Ruby je sirotek, jak jí alespoň kdysi dávno řekli. Dívka miluje svůj nádherný domov a doufá, že se jí jednou splní životní sen – stát se malířkou. Těsně před smrtí ji babička prozradí tajemství z minulosti, které Rubyin život znanadání od základu promění. Odjíždí z domova, aby vyhledala svého otce a sestru – dvojče. Ze dne na den se ocitne v úplně jiném světě, neboť její nová rodina patří mezi nejbohatší v New Orleansu. Po mnoha letech se setkává s otcem a sestrou Gisselle a poznává také nevlastní matku. Zpočátku ji síce okouzlí bohatství a přepych, ktoré ji ze všech stran obklopují, postupně však poznává, že tento nablýskaný svět je plný přetvářky a falše. Navíc se zdá, že ji znovunalezená sestra nenávidí. Na veřejnosti sice předvádí sourozeneckou lásku, ale kde může, provádí Ruby jen to nejhorší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36477/rubinova-zar-ju3-36477.jpg 4.599

LANDRY II. 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

Ruby, 1994

Kniha Rubínová zář

chaera

Knihy tohoto žánru většinou nečtu, proto nemám s čím toto srovnat. Zprvu mi to přišlo velmi rozvleklé a k tomu, co slibuje anotace, se dostaneme až někdy v polovině knihy. Ovšem ta první část mi přišla o hodně lepší, než život Ruby v New Orleans - atmosféra močálu, život tam a zápletky mi zkrátka přišly o mnoho poutavější. Po přestěhování to pak bylo na jedno brdo. Postavy rozdělené výhradně na ty "dobré" a "zlé" a nic mezi, nemluvě o tom, že jediný náznak vývoje postav byl u Ruby a jejího otce v úplném závěru knihy. Bylo tam pár zvratů, které jsem nečekala, ale jinak jsem byla celou druhou polovinu knihy poměrně otrávená z toho, jak všechny scény byly na stejný způsob - chudinka Ruby trpí (a nikdy ne vlastní vinou) a potýká se s nějakým neštěstím co kapitolu. Když čtu už x-tou situaci o tom, jak jsou na ni všichni zlí, tak už to ve mně zkrátka nevyvolává patřičný soucit. Někdy jsem byla až frustrovaná z toho, jak se Ruby nedokázala za sebe postavit a místo toho nechala ostatní, ať se k ní chovají, jak chtějí. Abych tento komentář zakončila pozitivně - opravdu se mi líbí styl psaní autorky, je velmi čtivý a dokáže vykreslit perfektní atmosféru jakéhokoliv místa. Navíc některé postavy jsou záměrně napsány tak, aby v člověku vzbuzovaly vztek, proto nemůžu mít autorce za zlé, že některé postavy opravdu nemůžu vystát. Přečtu si i druhý díl (hlavně proto, že ho mám doma taky), ale celou pentalogii nejspíš nepřečtu. Na to mě osud Ruby příliš nezaujal. 3.5/5

georginaa
04.10.2020

Virginia nádherně píše rodinné ságy, plné zvratů, emocí, neštěstí, ale i lásky, radosti a dobrodružství. Život Ruby je popsaný od dospívání, vůbec to neměla v životě lehké, ale díky místní léčitelce se ji dostává té správné výchovy.

Pavlaj
09.07.2020

Nebyl to můj šálek kávy, takový nepravděpodobný dívčí románek. V první části knížky pěkně popsaná příroda luisianských močálů a tamní kultura vúdú, druhá polovina děs.

hana.v
17.03.2020

Knihu jsem četla už podruhé a zase téměř jedním dechem. Je to naprosto poutavý příběh plný zápletek.

ivca84
13.01.2019

hlavni hrdinkou příběhu je patnáctiletá Ruby, která žije se svojí babičkou v zátoce a po jedné události se jí změní celý její dosavadní život vzhůru nohama
kniha má pěkný dějový spád a už se těším na její další dobrodružství

Arsi
18.08.2018

Skvěle napsaná kniha se zajímavým dějem. Vrhám se na další díl.

Gibis
06.08.2018

Rubínová záře mě velmi mile překvapila, četla se výborně.
Zpočátku jsem vůbec nevěděla do jaké doby si příběh zařadit, protože příběh Ruby dokud žila v zátoce bych zařadila do mnohem dřívějšího období minulého století. Nicméně, když se Ruby dostala do New Orleansu ke své nově nalezené rodině, musela jsem si děj posunout někam do 80. nebo 90. let? To mě trošku mátlo, protože jsem to v hlavě už měla zaškatulkováno :) Ale to nic nemění na tom, že jsem si čtení užila a hned se pouštím do dalšího dílu.

TinaTina
17.06.2018

Tuto knihu jsem dostala do ruky nahodne. Neni to muj zanr, ktery ctu, ale rekla jsem si proc ne a nelituji. Pribeh me ihned vtahl do deje. Ano Ruby byla sice naivni, ale bylo ji teprve 15.. Ruby a jeji babicku jsem si hrozne oblibila. Zato dedecka? Probuh to byla hruza! A pak to, co se delo v druhe casti knihy me taky rozcilovalo. Nakonec to ale dopadlo podle ocekavani no a musim precist i dalsi dily. :-) Takze za me super cteni.