Perla v mlze

Ruby je pravým opakem své sestry - dvojčete Gisselle, vypočítavé, sobecké, nesnesitelné manipulátorky. Přesto je Ruby nevýslovně šťastná, že má rodinu, že našla otce a sním i rodičovskou lásku, kterou předtím nepoznala. Nevlastní matka v ní však vidí vetřelce, snaží se ji z domu za každou cenu vyštvat, a tak sedmnáctiletá Ruby odjíždí do internátní dívčí školy. Je to ale správné rozhodnutí? Aby zapomněla na příkoří, začne se opět věnovat malování a najde i lásku......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36476/perla-v-mlze-Boj-36476.jpg 4.588

LANDRY II. 2.

Vydáno, Ikar (ČR), MOBA (Moravská bastei)

Pearl in the Mist, 1994

Kniha Perla v mlze

georginaa
04.10.2020

Pokračování Ruby, která je zase o nějaký ten rok starší. Prožívá nový život na internátě, její první lásku a začíná si uvědomovat, co vlastně od života chce.

hana.v
23.03.2020

Kniha se skvěle čte a stejně tak, jako první díl, ani tenhle druhý mě nezklamal. Opět napínavý příběh plný zvratů nutí ke čtení jedné strany za druhou. Některé části mi ale přišly, že jsou až příliš "přitažené za vlasy".

ivca84
24.01.2019

po dalších tragediích se hlavní hrdinka zase vratila do své rodné zatoky

Arsi
23.08.2018

Jako obvykle, čtivé a napínavé.

PavlínaAlžběta
26.01.2018

Velmi levně jsem si zakoupila knihu a opět ze série, přiznám se, že mě zaujala obálka a netušila jsem ani o jaký žánr jde. Nečetla jsem první díl a pravděpodobně mě hodně uniklo. Přesto tato kniha je velmi poutavá, smutná, ale čte se jedním dechem, nechybí v ději napětí, které mám ráda. V příběhu samotném je dost zášti i zloby, jakého si egoismu a chvílemi jsem měla i chuť knihu odložit, protože na mě dopadaly nepříjemné pocity, a nekonečné hrubosti vůči hrdince. Přesto jsem knihu dočetla, je to opět pro mě něco nového a zkusím přečíst díl první a doufat, že v dalším nastane zvrat.

LuckyZ
24.09.2017

Pokračování dlouhého vyprávění, a soužití dvojčat, které se znají pouze rok. Čtivé, ale nijak oslnivé.

monte
03.07.2017

ani druhý díl mě nezklamal. Už se těším na pokračování této čtivé ságy.

Danago
02.02.2017

Autorka Virginia Cleo Andrews je věrná svému stylu psaní, po pentalogii Květy z půdy, se nese podobným stylem i tato série. Kniha je plná zvratů,napětí , zla, nenávisti, sobectví a nespravedlnosti kterou odnáší vždy ti dobří . Přesto je knížka neuvěřitelně čtivá a nutí vás číst stále dál a dál a doufat......Knížka je opět určitou formou ukončená, přesto se chystám i na další díly . Zvědavost mi nedá si je nepřečíst.