Edona Edona komentáře u knih

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Měděný jezdec i přes velký počet stran patří jednoznačně k jedním z mála knih, které mě "donutily" číst si až do pozdního rána. Není to jen příběh o lásce, která překonává všechny nástrahy války, ale i o odvaze, hrůzách odehrávajících se ve válce, oddanosti, rodině a především o naději. Měděný jezdec se četl téměř sám, jediný problém vidím ve scénách, jako vystřižených z červené knihovny.

23.04.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Řbitov zvířátek mě pořádně vyděsil. Díky Kingovi jsem poznala, že se lze bát i u knihy, což se mi ještě nikdy nestalo.

18.04.2014 4 z 5

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Jezdi časem patří mezi knihy, které sice neurazí, ale ani moc nepotěší. Příběh je sice čtivý a v jistém smyslu i zajímavý, ale není to nic světoborného. Dávám hezký průměr, protože ten si tato kniha určitě zaslouží.

13.04.2014 3 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Tolkien je právem označován za otce fantasy, klaním se jeho představivosti.

12.04.2014 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Ať si říká kdo chce co chce, ale trilogie Pán Prstenů položila základy fantasy! Je to nádherné dílo, hodně poutavé a hlavně neskutečně promyšlené. Tolkien vytvořil celý nový svět - Středozem a k tomu i historii, jazyky a příběhy! Je pravda, že je to těžší čtení než Hobit, ale to nic nemění na mém hodnocení. Já jsem si příběh více než užila a rozhodně tato kniha patří mezi mé oblíbené!

28.03.2014 5 z 5

Pohádkové dílo, z kterého čiší energie a lahoda pro duši. Moc jsem si tuto pohádku oblíbila a bylo mi ctí putovat s trpaslíky, Bilbem a Gandalfem k Osamělé hoře. Až budu mít děti, vím po jaké pohádce sáhnu.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Síla vzdoru je nejslabší ze všech tří dílů, avšak nic se nemění na kvalitě děje. Je to opravdu čtenářský prožitek.. jenže takový prožitek bez delšího trvání. Postupem času zjistíte, že kromě onoho prožitku si z knížky nic dalšího neodnesete. Jediné co opravdu musím vyzdvihnout je epilog, který jasně ukazuje, že ač jste prošli arénou, nenechá vás to bez poskvrnky.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Vražedná pomsta má poutavý a napínavý děj. Nejsem vyloženě rýpal, a proto když čtu knížku a líbí se mi, tak tam nehledám žádné mouchy. Možná i proto jsem nikdy nepřemýšlela, zda-li je návrat do arény hloupý nápad. Tak nějak to do toho zvráceného světa patří. Stejně tak je dle mého názoru zbytečné polemizovat nad psychologií postav. Z hlavních hrdinů mě v tomto díle opět nejvíce oslovil Peeta.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Arénu smrti dost možná přečtete na jeden zátah a v průběhu otáčení stránek napětím ani nebudete dýchat. Nicméně postupem času zjistíte, že kromě toho čtenářského prožitku vám knížka nic dalšího nenabídne. Nic, co byste si mohli z toho čtení odnést. Jediným takovým plusem vidím, že alespoň ke čtení přilákala plno mladých čtenářů, ostatně včetně mě.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nechápu kritiku, která se na Gatsbyho snáší. Čtenáři si stěžují, že je příběh moc jednoduchý a vlastně o ničem. Já si myslím, že je to proto, že nepochopili. Ale nikomu to nezazlívám. Když jsem knížku četla poprvé, taky jsem nepochopila.. Dejte Gatsbymu ještě jednu šanci. Možná pak budete později jako já, chtít křičet - ach, ten jazkyk, ach ten příběh! A Daisy budete přát jen to nejhorší.

Lunapark Lunapark Stephen King

Lunapark je první knihou, která se mi kdy od pana Kinga dostala do rukou. A musím říct, že to asi nebyl nejlepší nápad. Mnoho komentářů také nasvědčuje, že toto není typický King. Měla jsem vysoká očekávání, která se bohužel nenaplnila. I přesto Kingovi nedávám stop, určitě zkusím i jinou knihu, nějakou starší klasiku.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozbřesk je naprosto nejslabším dílem z celé série. S odstupem času a taky s tím, že jsem koneckonců už o něco starší, než tehdy, kdy jsem knihu četla poprvé, vidím tu propast. Na jedné straně je mé dětské já, kdy toužím být Bellou a věřím, že i takový život je reálný. A na straně druhé je moje dospělejší já, které se tomu už může jenom usmát a možná zavzpomínat jaké to bylo, to moje nekonečné fantazijní dětství.
PS: Opravdu mě fascinují komentáře odpůrců, kteří to i přes svůj odpor k prvnímu dílu dotáhli až k poslednímu a teď si tady vylívají srdíčko, jak to bylo děsné a jak litují času strávenému nad knihou. Ale zlatíčka, kdo vás to nutil číst?

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Zatmění je konečně nabité novými informacemi o zásadních charakterech jako Rosalie a Jasper. Máme tam i napětí a akci. Jenže to hlavní, ta romantika, ta se v tomto díle díky Belle přestrojuje na jakousi telenovelu. Její chování je na facku - buď rozjímá nad Edwardem, nebo se jí zase zachce teplíčka a je s Jacobem. Proboha proč? Ono je to jinak opravdu čtivé počtení.. A nevím proč někteří knize dávají, tak špatné hodnocení jenom proto, že viděli špatně provedený film!

28.03.2014 4 z 5

Krátký druhý život Bree Tannerové je poměrně čtivá a krátká novela bez kapitol. Taková oddechová četba, která neurazí, ale ani příliš nenadchne. Hlavní hrdinku Bree jsem si nakonec oblíbila, a přestože jsem dopředu znala její osud, přála jsem si ho zvrátit.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nový měsíc je pro mě srdceryvnou záležitostí. Když jsem knihu četla poprvé, a vlastně pokaždé když ji čtu, tak je opuštění Edwarda, utrpení nejenom pro Bellu, ale i pro mě. Nikdy jsem moc nemusela Jacoba, ale při opakovaném čtení jsem si jej oblíbila. Díky němu a jeho smečce je příběh hezky oživen.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Stmívání patří jednoznačně mezi knihy, do kterých jsem byla zblázněná. Je to už poměrně dávno, co jsem ji četla poprvé a nebudu vám lhát.. naprosto jsem jí propadla. Od té doby jsem ji četla už nesčetněkrát a stojím si za tím, že tahle kniha a tento (pro mě nezapomenutelný) příběh si zaslouží plných pět hvězdiček.